gymnastics.sk 2011

Archiv: 2011  |  2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004


English




    Video
  • Sekerova - 4 videa
  • Porec (CRO) 2005
  •   Chcete doplnit?


      Archiv prispevkov v roku 2010




       2011
         2011

    Archiv 2010  |  Archiv 2009  |  Archiv 2008  |  Archiv 2007  |  Archiv 2006  |  Archiv 2005  |  Archiv 2004


    Najuspesnejsi sportovci SGF 20112011 Dec 19
    Sportova gymnastika muzi
    seniori: Samuel Piasecky (VSC Dukla Banska Bystrica)
    juniori: Ivan Vargovsky (Slavia UK Bratislava)
    ziaci: Igor Takac (Slavia UK Bratislava)

    Sportova gymnastika zeny
    seniorky: Maria Homolova (Klub SG Detva)
    juniorky: Barbora Mokosova (Inter Bratislava)
    ziacky: Dominika Korpova (GK Nove Zamky)

    Sportovy aerobik
    seniorky: Martina Perlacova (Olymp Bratislava)
    juniorky: Lucia Acova (Olymp Bratislava)
    ziacky: Linda Adlerova (Klub SA Nitra)

    Skoky na trampoline
    seniorky: Katarina Prokesova (Slavia UK Bratislava)

    B L A H O Z E L A M E !

    Svetovy pohar Ostrava Grand Prix2011 Dec 4
    Posledneho kola SP sa zucastnili Samuel Piasecky, Andrej Neczli a Slavomir Michnak (Andrej aj Slavo na naklady Slavie UK BA). Az na vykon Samuela na bradlach (postup do finale) a Slava na hrazde (14. miesto) boli vykony zial slabsie. Preteky boli organizovane nezvycajne, rozcvicenie bolo na kazdom naradi 1. hodinu pred kvalifikaciou, a kedze pocas pretekov nebola moznost rozcvicenia, mnohym pretekarom to robilo znacne problemy, co sposobilo mnozstvo padov a nezdarov. Nanestastie sa tieto nevyhli ani nasim pretekarom. Andrej zavahal pri svojej zostave na bradlach, Slavo pri peknom cviceni na koni zial pred zaverom spadol (aj tak vysoka znamka 13,250 a 14. miesto) a chybe sa nevyhol ani nas najskusenejsi pretekar Samo na hrazde, kde nastupoval ako posledny zo startovneho pola po viac ako hodinovom cakani.
    No uspechom bol postup v silnej konkurencii Samuela do finale na bradlach, kde postupil so znamkou 14,800. Vo finale svoj dobry vykon zopakoval a svoje umiestnenie zlepsil, ked sa prebojoval na 6. miesto.

    Martin Zvalo

    Grand Prix Ostrava - Finale Svetoveho pohara 3. decembra 2011

    Bradla:
    6 PIASECKY Samuel SVK 5.70 9.100 14.800

    Grand Prix Ostrava - kvalifikacia Svetoveho pohara 2. decembra 2011

    Prostne:
    20 MICHNAK Slavomir 4.80 7.650 12.450
    Kon s drzadlami:
    14 MICHNAK Slavomir 5.50 7.750 13.250
    Bradla:
    8 PIASECKY Samuel 5.80 9.000 14.800
    23 NECZLI Andrej 4.4 6.750 11.150
    Hrazda;
    14 MICHNAK Slavomir 4.90 8.500 13.400
    22 PIASECKY Samuel 4.50 5.400 9.900

    Vysledky




    8th Austrian TGW Future Cup v Linzi2011 Nov 28
    V sobotu 26. novembra sa uskutocnili v rakuskom Linzi velke medzinarodne preteky 8. Future Cup 2011. V suatzi sa predstavilo 15 druzstiev z 12 krajin. V silnej konkurencii Slovensko reprezentovali junior Ivan Vargovsky a ziak Igor Takac. Igor Takac sa pri rozcvicke neprijemne zranil, odtrhol sa z kruhov a pri pade netiahol krk a pretekov sa nezucastnil. Bola to velka skoda, pretoze pocas rozcvicenia posobil velmi odhodlane podat velmi kvalitny vykon.
    Ivan Vargovsky cvicil velmi stabilne a posobil pokojnym dojmom. Zial nevyslo mu cvicenie na hrazde, inak by mohol pomyslat na velmi pekne umiestnenie. Skoncil vo viacboji na 10 mieste. V konkurencii 23 pretekarov z 12 krajin bol vsak na prvom mieste na prostnych s 13.300 (4.600 + 8.700), k tomu pridal 4. miesto v preskoku so 14.450 (5.400 + 9.050) a 6. miesteo na bradlach s 12.800 (4.000 + 8.800). Za rozhodcovskym stolikom nas sprevadzal Lubos Rupcik.

    Peter Kristof

    Vysledky

    Rozhodca Mgr. Luboš Rupčík PhD sa ozenil2011 Nov 25
    Nas medzinarodny rozhodca Mgr. Luboš Rupčík PhD a Silvia Hurbaničová dna 11. novembra uzavreli manzelstvo.

    Srdecne blahozelame

    Majstrovstva sveta skoky na trampoline Birmingham2011 Nov 20

    28. Majstrovstva sveta skoky na trampoline Birmingham Nov 17-20




    Prokesovej kvalifikacia nevysla - konecne poradie


    Vo stvrtok 17. novembra o 10:00 sa v Birminghame zacina kvalifikacia skokaniek na trampoline. Medzi ucastnikmi bude aj nasa Katarina Prokesova, ktora sa predstavi v 5. skupine

    Grand Prix Osijek 2011 FIG Challenge Cup 2011 Nov 04
    Predposledneho kola Svetoveho pohara 2011 v sportovej gymnastike v Osijeku sa uspesne zucastnili reprezentanti Maria Homolova, Samuel Piasecky a Slavomir Michnak (na naklady Slavie UK BA).
    Majka sa zial dopustila chyby na bradlach, no kladinu zacvicila aj v kvalifikacii aj vo finale vyborne. Jej spolocne 5. miesto so skvelou pretekarkou Martou Pihan-Kulesa z Polska je velkym uspechom.
    Samuel Piasecky svoju narocnu zostavu na bradlach zial prerusil hned v uvode pri prvku "Piasecky", no dobre zacvicenou zostavou na hrazde si zabezpecil postup do finale. V nedelnajsom finale bola zostava opat dobra, no skoda doskoku v zavere. Urcite by pekne konecne 6. miesto bolo ovela lepsie. Mlady Slavomir Michnak zatial na „velkych“ pretekoch zbiera skusenosti, no stale sa zlepsuje a priblizuje k vytuzenemu finale. Hlavne zostava na koni a hrazde boli skutocne pekne (11. miesto na prostnych a koni, 10. miesto na hrazde).

    Martin Zvalo
    Foto: Majka Homolova




    Hrazda Finale Muzi




      Hrazda Finale Muzi   2011 Nov 6

    Horizontal Bar  Grand Prix Osijek
    Finale Hrazda
    DEPenScore
    1CHEN XuezhangCHN6.9008.42515.325
    2GAFUIK NathanCAN6.7008.45015.150
    3MOZNIK MarijoCRO6.9008.20015.100
    4KULESZA RomanPOL6.4008.65015.050
    5DIMIC AlenSLO6.5008.02514.525
    6PIASECKY Samuel SVK5.700 8.35014.050
    7SCHROE KristofBEL5.7008.17513.875
    8FAHRIG MatthiasGER5.7008.05013.750


      Kladina Finale Zeny   2011 Nov 6

    beam Grand Prix Osijek
    Finale Kladina
    DEPenScore
    1TAN Si XinCHN6.2008.75014.950
    2WU Liu FangCHN6.2008.40014.600
    3MAKSIUTA ValeriiaISR5.7007.52513.225
    4NOVAK FionaSLO5.1007.87512.975
    5PIHAN-KULESZA MartaPOL5.6007.20012.800
    6HOMOLOVA Maria SVK4.800 8.00012.800
    7GOLOB SasaSLO4.8007.97512.775
    8ROGERS BrittanyCAN5.7006.30012.000


    Vysledky finale

    Kvalifikacia Muzi:
    FX 11 MICHNAK Slavomir SVK 5,000 8,550 13,550
    PH 11 MICHNAK Slavomir SVK 5,800 7,550 13,350
    PB 17 PIASECKY Samuel SVK 5,800 7,500 13,300
          23 MICHNAK Slavomir SVK 4,900 7,000 11,900
    HB 5 PIASECKY Samuel SVK 6,000 8,500 14,500
          10 MICHNAK Slavomir SVK 5,000 8,450 13,450

    Kvalifikacia Zeny:
    UB 10 HOMOLOVA Maria SVK 4,200 6,700 10,900
    BB 8 HOMOLOVA Maria SVK 4,900 7,900 12,800

    AEON Cup 2011 Tokyo (JPN) 2011 Nov 01

    AEON Cup 2011 Tokyo (JPN) 2011 Oct 28-30

    Moderne gymnastky Slavie VTU Bratislava sa predstavili cez vikend na tzv. Svetovom sampionate klubov AEON Cup v japonskom Tokiu. Bratislavcanky skoncili svoju put v 1. kole sutaze, ked obsadili celkovo 16. priecku.

    Kluby:
    16 SLAVIA VTU BRATISLAVA SVK 65.750 (16) 66.775 (14) 60.375 (17) 63.925 (17) 256.825
    LAURA Ondrnova J 19.500 20.700 17.625 20.225 78.050 (51)
    ALEXANDRA Pokorna S 22.500 21.900 21.050 20.650 86.100 (43)
    NATALIA Okaliova S 23.750 24.175 21.700 23.050 92.675 (30)
    (Poradie znamok: Obruc - Lopta - Kuzele - Stuha - Spolu)

    Sutaz senioriek:
    23 NATALIA Okaliova 23.750 (23) 24.175 (17) 21.700 (29) 23.050 (22) 92.675
    32 ALEXANDRA Pokorna 22.500 (29) 21.900 (31) 21.050 (32) 20.650 (34) 86.100

    Sutaz junioriek:
    17 LAURA Ondrnova 19.500 (15) 20.700 (14) 17.625 (17) 20.225 (15) 78.050



    Vysledky kluby     Seniorky 1. kolo     Juniorky 1. kolo

    Olympic Hopes Cup - Liberec 2011 2011 Okt 30

    Olympic Hopes Cup - Liberec 2011

    Druzstvo Slovenska, v ktorom startovali KISS Michal, MARCaK Eduard, POTANCOK Samuel, sPAIS Jan, TAKaC Igor a VARGOVSKy Ivan obsadilo 4. miesto so ziskom 293.450 bodu a VARGOVSKy Ivan obsadil 7. miesto spomedzi 38 startujucich so ziskom 76.650 bodu

    Vysledky druzstiev     Vysledky jednotlivcov

    Pani Tereza Kornosova je Vicemissis Euro Babicka 2011 2011 Okt 23
    Pani Tereza Kornosova je Vcemissis Euro Babicka 2011
    S radostou oznamujem Vam, ako aj Vasim priatelom, ze som na Cesko - Slovenskej sutazi Erobabicka 22.10.2011 v Laznach Podebrady dosiahla titul: "Vicemissis Euro Babicka 2011". Dakujem za hlasy na internete vsetkym mojim priaznivcom.

    Terezia Kornosova-Szabova.

    Blahozelame !!!

    Fotky Andreja Zachara z telocvicne v Petrzalke 2011 Okt 13
    Gymnasticka telocvicna Mariky Krajcirovej Nemethovej v Petrzalke

    Fotoalbum Andreja Zachara


    43. Majstrovstva sveta v sportovej gymnastike Tokyo (JPN) 7.-16.10.2011 2011 Okt 07
    43. Majstrovstva sveta v sportovej gymnastike Tokyo (JPN) 7.-16.10.2011



    Stranka venovana MS Tokyo 2011


    Salamun Memorial FIG Challenge Cup Maribor (SLO) 2011 Sep 28
    Svoj zivotny uspech dosiahol v seniorskej kategorii Slavo Michnak, ked sa vo velkej konkurencii prebojoval po prvykrat vo svojej gymnastickej kariere do finale medzi 8 najlepsich. Finalova zostava na koni sice uz nebola taka dobra (velka nervozita z finale, TV, velka konkurencia, ....), no jeho "medailovy cas" pevne verime este len pride.
    Samuel Piasecky svoju finalovu zostavu na hrazde nezacvicil dobre, stale ma mensie zdravotne problemy, no pre nas bolo dolezitejsie ako finalove vystupenie ucast na pretekoch vo viacboji, ktory usporiadatel naplanoval v poobednajsich hodinach tesne pred finalovymi vystupeniami. Na tychto pretekoch obaja zacvicili cely "viacboj" dobre, no stale to nebolo bez chyb. Vyzdvihol by som Slavovu hrazdu, kruhy, prostne, Samove vyborne bradla, prostne a kruhy. Ich sucet bodov a kvalita cvicenia stupa z pretekov na preteky, tak pevne verime, ze na MS to bude este lepsie a spolocne sa budeme tesit z dobrych vysledkov.

    Martin Zvalo

    Salamun Memorial FIG Challenge Cup Maribor (SLO) 2011 Sep 23-25

    Vysledky viacboja

    Kon s drzadlami Finale muzi
    8 MICHNAK SLAVOMIR 5,10 6,00 6,20 6,10 6,00 6,00 6,70 6,075 0,00 11,175 11,175
    Hrazda Finale muzi
    8 PIASECKY SAMUEL 6,00 7,00 7,20 7,70 6,80 7,10 7,20 7,125 0,00 13,125 13,125

    Prostne kvalifikacia muzi
    26 PIASECKY SAMUEL 5.40 7.30 7.60 7.40 7.10 7.40 7.30 7.350 0.00 12.750 12.750
    30 MICHNAK SLAVOMIR 4.60 7.70 8.20 7.60 7.80 7.70 7.80 7.750 0.50 11.850 11.850
    Kon s drzadlami kvalifikacia muzi
    7 MICHNAK SLAVOMIR 5.80 7.70 7.50 7.60 8.20 8.20 8.00 7.875 0.00 13.675 13.675
    28 PIASECKY SAMUEL 3.80 5.70 5.80 6.00 6.60 6.40 6.20 6.100 0.00 9.900 9.900
    Bradla kvalifikacia muzi
    15 PIASECKY SAMUEL 5.70 8.00 8.00 7.80 7.60 8.10 8.00 7.950 0.00 13.650
    17 NECZLI ANDREJ 5.50 7.90 8.20 8.00 8.00 8.20 7.90 8.025 0.00 13.525
    Hrazda kvalifikacia muzi
    8 PIASECKY SAMUEL 6.30 7.90 7.60 7.60 8.00 8.00 8.00 7.875 0.00 14.175
    14 MICHNAK SLAVOMIR 5.00 8.50 8.40 8.50 8.20 8.80 8.50 8.475 0.00 13.475
    Bradla zeny kvalifikacia
    9 HOMOLOVA MARIA 5.10 6.80 6.40 6.60 7.10 7.80 6.40 6.725 0.00 11.825
    Kladina zeny kvalifikacia
    10 HOMOLOVA MARIA 4.30 7.90 7.10 7.60 7.90 7.60 7.10 7.550 0.00 11.850
    Prostne zeny kvalifikacia
    9 HOMOLOVA MARIA 4.60 7.30 7.10 7.40 7.50 7.40 7.40 7.375 0.00 11.975



    Salamun Memorial FIG Challenge Cup Maribor (SLO) 2011 Sep 23-25


    Majstrovstva sveta v modernej gymnastike Montpelier (FRA) 2011 Sep 19
    31. Majstrovstva sveta v modernej gymnastike Montpelier (FRA) 19.-25.9.2011

    KvalifikaciaObrucLopta KuzeleStuhaCelkove
    OKALIOVA Natalia D
    A
    E
    Pen
    Score
    Rank
    8.100
    7.950
    8.050

    24.100
    63
    7.375
    7.900
    7.800
    0.05
    23.025
    79
    8.050
    7.900
    7.850

    23.800
    71
    6.350
    8.000
    8.050

    22.400
    84




    70.925
    73
    DUCHNOVSKA Jana D
    A
    E
    Pen
    Score
    Rank
    7.650
    7.800
    7.950

    23.400
    82
    6.925
    7.750
    7.850

    22.525
    89
    6.800
    7.700
    7.100

    21.600
    109




    67.525
    99
    DERMEKOVA Ivana D
    A
    E
    Pen
    Score
    Rank
    7.250
    7.700
    7.700

    22.650
    104
    5.825
    7.500
    7.500

    20.825
    113
    7.275
    7.700
    7.650

    22.625
    98
    6.000
    7.750
    7.700

    21.450
    100




    66.725
    105
    PODLUCKA Marianna D
    A
    E
    Pen
    Score
    Rank
    6.250
    7.650
    7.650

    21.550
    97




    21.550
    130
    Slovakia 70.150
    24
    66.375
    25
    68.025
    25
    65.400
    28
    227.675
    26


    Kompletne vysledky


    Otvorene Majstrovstva Chorvatska 2011 Sep 19
    Cez vikend sa Samuel Piasecky a Slavomir Michnak zucastnili Otvorenych Majstrovstiev Chorvatska, v ramci pripravy na MS Tokio. Obaja pretekari cvicili lepsie, ako na SP v Ghente, no bezchybny vykon to stale nie je. Samuel zacvicil dobre bradla, kde zvitazil a slusnu hrazdu (2. miesto) a kruhy, Slavko az na hrazdu predviedol velmi slusne zostavy. Na koni zacvicil velmi dobre a druhym miestom potvrdil svoju vykonnost uz aj v seniorskej kategorii.
    Martin Zvalo

    Otvorene Majstrovstva Chorvatska

    Vysledky viacboja       Vysledky jednotlivych disciplin


    Hala Mariky Krajcirovej Nemethovej je otvorena 2011 Sep 9
    Tu v USA sa hovorieva "Bad things happen for good reasons" a presne to mi napada pri pisani tohto prispevku. Vsetko zle, co predchadzalo stredajsiemu otvoreniu novej specializovanej gymnastickej telocvicne Mariky Krajcirovej Nemethovej v bratislavskej Petrzalke, prinieslo jeden z najvacsich budovatelskych uspechov slovenskej gymnastiky - novu gymnasticku halu. A za to patri vsetkym, co sa o zrealizovanie tohto, pred par tyzdnami iba zbozneho zelania, pricinili, nasa hlboka poklona. Dokazali, ze aj nemozne sa da zrealizovat, ak sa skutocne chce.
    webmaster

    Prestavba gymnastickej telocvicne v Petrzalke

    Fotoalbum 1       Fotoalbum 2


    Challenger Cup 2011 Ghent (BEL) 2011 Sep 03
    Challenger Cup 2011 Ghent (BEL) - Kvalifikacia

    UB 16 Homolova, Maria SVK 5,1 7,875 12,975
    BB 24 Homolova, Maria SVK 4,5 7,950 12,450
    FX 27 Homolova, Maria SVK 4,3 6,950 0,1 11,150

    FX 23 Piasecky, Samuel SVK 5,3 8,175 13,475
    FX 24 Michnak, Slavomir SVK 4,8 8,450 13,250
    PH 17 Michnak, Slavomir SVK 5,5 7,975 13,475
    PH 33 Piasecky, Samuel SVK 5,1 7,200 12,300
    PB 29 Piasecky, Samuel SVK 5,7 7,850 13,550
    PB 31 Michnak, Slavomir SVK 4,8 8,575 13,375
    HB 14 Piasecky, Samuel SVK 5,9 8,625 14,525
    HB 39 Michnak, Slavomir SVK 4,9 7,450 12,350
    Challenger Cup 2011 Ghent (BEL)

    Nabor do gymnastickej pripravky v Kosiciach 2011 Aug 26



    Gymnasticky oddiel Slavie UK sa stahuje do Petrzalky 2011 Aug 22
    Vzhladom na zbytocne obvinovanie sa navzajom, ktore rieseniu problemu urcite nepomoze, len ho prehlbi som sa rozhodol vymazat diskusiu k tomuto problemu a viacej sa k nemu nevracat. Drzim palce ako ASK Inter Bratislava, tak aj Slavii UK v realizovani svojich cielov vo vlastnych priestoroch

    webmaster




    Fotolabum z prestavby


    Fotoalbum 26. Svetova letna univerziada Shenzhen (CHN) 2011 Aug 24


    Fotolabum Marii Homolovej


    26. Svetova letna univerziada Shenzhen (CHN) 2011 Aug 12
    26. Svetova letna univerziada 2011 Shenzhen (CHN) - Aerobik

    Vysledky kvalifikacie:
    13 Slovakia SVK 1:42 7.850 7.350 3.000* 18.200 0.00 0.00 0.0 0.000 18.200
    Vysledky kvalifikacie

    Nasa trojica PERLACOVA Martina, KHANDLOVA Ivana a SZABOOVA Niki sa predstavi v kvalifikacii Trojic v nedelu 21.8. o 15:00 miestnmeho casu (9:00 SEC) ako 7. v poradi. O postup do finale, ktopre sa kona ten isty den o 19:05 sa bude celkove uchadzat 18 trojic

    Startova listina



    26. Svetova letna univerziada, 12. – 23. 8. 2011 Shenzhen (CHN)

    Pondelok 15. augusta - Homolova 12. vo finale viacboja

    Finale viacboja zien VTUBBBFXTotal
    1XIAO K.CHN13.70015.00014.20013.80056.700
    2YAMAGISHI M.JPN13.60014.25014.35013.90056.100
    3POLYAN A.RUS13.80013.15014.20014.20055.350
    4MINOBE Y.JPN13.05013.60014.25013.55054.450
    5PALESOVA K.CZE12.60014.05013.65013.10053.400
    6SIKULOVA J.CZE12.55013.85013.30013.35053.050
    7SAZONOVA I.RUS13.50012.60013.35013.55053.000
    8DEMYANCHUK Y.UKR12.75012.65013.95013.15052.500
    9FRANDOFERT M.POL13.20012.85012.90012.80051.750
    10GASSER B.AUT13.30013.20012.25012.60051.350
    11WALTERS J.GBR12.85012.65012.90012.20050.600
    12KAMNIKAR I.SLO12.80013.10012.70011.55050.150
    12HOMOLOVA M.SVK13.05013.00011.80012.30050.150
    14HALL R.GBR12.90012.30011.60012.10048.900
    15WONG H.HKG13.6009.40012.15013.20048.350
    15CHA M.KOR13.40010.55011.70012.70048.350
    17SAJN A.SLO13.1509.55012.40013.05048.150
    18MAILIU H.TPE12.35010.60012.40011.80047.150
    19TKALCEC T.CRO13.70010.8009.55011.75045.800
    20JO H.KOR14.0503.75017.800
    21KYSLA A.UKR3.8503.850
    Oficialne vysledky  


    Homolova obsadila 16. miesto a kvalifikovala sa do Finale viacboja

    16 HOMOLOVA M. SVK Slovakia 13.050 12.350 13.050 12.350 50.800 (16)
    GRATULUJEME !!!

    Vysledky kvalifikacie zien

    Sledujte Univerziadu LIVE a zadarmo

    13. August 17:30 (11:30 SEC) - Kvalifikacia 3. sled zo 4




    12. August 10:45 - Z Ciny sa hlasi Maria Homolova

    Dobry den,
    pozdravujem Vas, ospravedlnujem sa, ze som sa neozvala, ale tu v Cine je zablokovany Facebook. Prave sa nasa vyprava chysta na otvaraci ceremonial. Vzhladom na to, ze ja mam zajtra preteky, tak sa ho nezucastnim, ale pani trenerka je uz nachystana a velmi sa na to tesi. :)
    Pozdravujeme a zajtra sa ozveme po sutazi.

    Online chat s Mariou Homolovou - 8. August o 23:00

    Slovenska vyprava zdravi z letista Arabskych spojenych emiratov... Z chudobneho mestecka zvaneho Dubaj :)

    Aerobik
    Kyselovicova Olga - rozhodkyna, UK Bratislava
    Khandlova Ivana - UK Bratislava
    Perlacova Martina - UK Bratislava
    Szaboova Niki - Masarikova univerzita Brno

    Sportova gymnastika
    Krekanova Katarina - trenerka
    Homolova Maria - Univ Sv. Cyrila a Metoda Trnava

    Vylosovanie Majstrovstiev sveta 2011 Aug 05


    Pani Kornosova v semifinale Eurobabicka 2011 2011 Aug 02
    Pani Kornosova v semifinale Eurobabicka 2011 Dakujem za podporu v hlasovani od vsetkych gymnastickych priatelov, celkove som dostala 341 hlasov. Z radostou vam oznamujem, ze som bola vybrana do semifinale na 10. septembra do Lazne Podebrady. Predvadzanie bude verejne, zaujemcovia mozu prist na vikend do krasnych kupelov v Cechach. Vybrana kandidatky do semifinale si mozete pozriet na: http:/www.eurobabicka.cz/?p=1584.
    Z vysledkov semifinale postupia najuspesnejsie do finale.

    So srdecnym pozdravom a pekne leto praje

    Terezia Kornosova - Szabova


    XI. EYOF Trabzon (TUR) 2011 Jul 25
    Kvalifikacia zeny XI. EYOF Trabzon (TUR) - priebezne vysledky

    Viacboj dievcataVTUBBBFXTotal
    41MOKOSOVA Barbora
    SVK
    12.550
    30
    9.500
    49
    12.500
    26
    12.100
    38
    46.650
    41

    MOKOSOVA Barbora an EYOF v tureckom Trabzone Hodnotenie trenerky Nadi Miklosovej:

    Barca si na svojich prvych pretekoch pocinala celkom dobre. Tri naradia zasla slusne, na bradlach spadla po prelete z hornej zrde na dolnu (tarzan) a po veltoci s obratom o 360 stupnov zakopla o dolnu zrd, co nas velmi mrzi, lebo ju to znacne posunie vo vysledkoch. Vsade nastupovala ako prva na kazdom naradi. Psychicky to zvladala velmi dobre, nebola prilis nervozna. Myslim si, ze to bola pre nu velmi dobra skusenost a ze ju to motivovalo na buducorocne juniorske majstrovstva Europy.

    Z Trabzonu vsetkych srdecne pozdravujeme.
    Nada Miklosova

    Kvalifikacia muzi XI. EYOF Trabzon (TUR)

    Viacboj chlapciFXPHSR VTPBHBTotal
    64VARGOVSKY Ivan
    SVK
    13.050
    31
    10.550
    69
    11.950
    58
    13.175
    20
    11.650
    73
    12.000
    50
    72.100
    64

    Hodnotenie nam poslal trener Martin Zvalo 27. jula
    Ivan Vargovsky an EYOF v tureckom Trabzone   Ivan nastupil na svoje velke preteky zial dost ustrachany, nervozny. Hned prve naradie (bradla) mu vobec nevysli, co mu na pohode vobec nepridalo. Pred dalsim naradim prerusili preteky na cca 25. min kvoli vypadku elektriny. Napokon sa v pretekoch pokracovalo a Ivan zacvicil dobre hrazdu a prostne. Zial pred zostavou na koni bolo opat prerusenie (tma v celom areali) na dalsich 25 minut a vyzeralo to na zrusenie pretekov (organizatori pristupili na usporny rezim - zhasli monitory, vypli klimatizaciu,...) a mohlo sa v polosere pokracovat. Zial nikomu z gymnastov to neprospelo, nas sled sa predlzil priblizne o hodinu, zacalo sa vela kazit (v hale bolo neznesitelne teplo) a zial ani Ivan nebol vynimkou. Nevysiel mu kon a ani jeho najsilnejsia disciplina preskok.
      Z vykonu a vysledku sme obaja sklamani. Ivan je velky bojovnik, v priprave urobil maximum, no zial na gymnastickom podiu v Trabzone to nedokazal zurocit. No nic nie je stratene, vo velkej konkurencii je 20. miesto na preskoku slusnym vysledkom (z viac ako 90 pretekarov), Ivan je mlady perspektivny pretekar, ktory ma este vsetko pred sebou.
    S pozdravom Martin

    Z XI. letneho EYOF v tureckom Trabzone sa hlasi nasa vyprava 25. jula

    Obaja zastupcovia Slovenskej sportovej gymnastiky Bara Mokosova (ASK Inter Bratislava) a Ivan Vargovsky (TJ Slavia UK Bratislava) absolvovali podiovy trening bez vacsich tazkosti, presli si svoje zostavy na kazdom naradi, zopakovali si najnarocnejsie vazby a prvky, "pohrali" sa s doskokmi. Vo velkej konkurencii sa urcite nestratili (prihlasenych je viac ako 100 gymnastov a okolo 80 gymnastiek).
    Na Ivanovi (podiovy trening absolvoval uz v nedelu 24.7.) sa prejavila trosku unava (cesta, casovy posun, choroba pred cestou), no bojoval a velmi sa snazil. Bara (podiovy trening dnes) cvicila velmi pekne, presvedcivo, ukazala vsetko gymnasticke majstrovstvo, co vie.
    V utork 26. jula nastupuje Ivan na svoje velke preteky v prvom slede od bradiel a Bara o den neskor v druhom slede od prostnych.

    S pozdravom Nada a Martin

    Z XI. letnom EYOF v tureckom Trabzone sa hlasi nasa vyprava
    Z XI. letnom EYOF v tureckom Trabzone sa hlasi nasa vyprava


    Oleg Ostapenko v Detve - fotoalbum Zuzany Cerovskej 2011 Jul 20
    Klub sportovej gymnastiky v Detve sa na 15 dni stal domovom svetozbanemeho ukrajinskeho trenera Olega Ostapenka. Na pozvanie trenerky Katariny Krekanovej sa prisiel podelit o svoje gymnasticke vedomosti a trenerske majstrovstvo s detvianskymi a banskobystrickymi gymnastkami. Vdaka Zuzane Cerovskej mozeme navstevikom gymnastics.sk ponuknut fotoalbum z navstevy tohto svetoznameho odbornika
    Oleg Ostapenko v Detve


    Igor Sciranka oslavuje 70 rokov - Blahozelame 2011 Jul 6
      Byvaly medzinarodny rozhodca Igor Sciranka oslavi 9. jula 70 rokov. Narodil sa v Bratislave, no od svojich desiatich rokov zije vo Zvolene. Tu aj zacal cvicit gymnastiku. Najprv v Sokole, potom v SSD a nakoniec v TJ Lokomotiva. Aktivnemu cviceniu sa venoval az do ukoncenia studia na Pedagogickej Fakulty v Banskej Bystrici. Po ukonceni studia sa venoval popri ucitelstvu aj trenovaniu ziakov v Detve, kde stal aj pri zrode Oddielu sportovej gymnastky. Po dvoch rokoch trenovania si uvedomil, ze ako trenerovi v danych podmienkach mu ruze nepokvitnu a tak sa v plnej miere sustredil na rozhodovsku a organizacnu pracu. Rozhodovaniu sa zacal venovat este ako student v najnizsich ziackych sutaziach, az sa postupne prepracoval k ziskanie brevetu medzinarodneho rozhodcu. Podla jeho vlastnych slov mu v tomto smere velmi pomohol svojimi vedomostami a skusenostami Jozef Mikula. Brevet medzinarodneho rozhodcu ziskal v roku 1978 a aktivne sa rozhodovaniu venoval az do roku 1991.
      V oblasti organizacnej aktivne pracoval na roznych urovniach. V rokoch 1974 az 1978 bol predsedom KZ SG Stredoslovenskeho kraja, v rokoch 1974 az 1989 posobil ako clen predsednictva VZSG SUV vo funkcii predsedu komisie rozhodcov a ako podpredseda komisie rozhodcov VZSG UV CSZTV.

    V mene vsetkych priaznivcov sportovej gymnastiky srdecne blahozelame


    Sekerova s diplomom Savannah College of Art and Design 2011 Jul 6
    Zuzana Sekerova s diplomom Savannah College of Art and Design Byvala reprezentantka Slovenska a ucastnicka dvoch olympijskych hier (2000 a 2004) Zuzana Sekerova dosiahla dalsi uspech. Tentokrat nie na gymnastickom podiu, ale v studiu na Savannah College of Art and Design v USA. Po uspesnom absolvovani studia ukoncila BFA v Interactive Development and Game Design.

    V sucasnoti posobi vo firme Kin Valley ako manazerka projektu kinvalley.com.

    Blahozelame !!!


    Olympionik Frantisek Bocko oslavuje 70-ku. Blahozelame! 2011 Jul 1
    Olympionik Frantisek Bocko oslavuje 70-ku. Blahozelame!   Rodak zo Senkvic zacinal prve gymnasticke kroky u K. Buksana v Kosiciach, neskor presiel k Ladislavovi Kornosovi do Bratislavy a talent zurocil najma v Prazskej Dukle. Bol v ulohe nahradnika rezprezentacneho druzstva na OH 1964 v Tokiu a vyrazne sa podielal na 4. mieste druzstva CSSR na OH 1968 v Mexico City (boj o bronz prehrali nasi reprezentanti s NDR len o 0.05 bodu) a vo viacboji tam obsadil 22. miesto. Startoval aj na Majstrovstvach sveta 1966 v Dortmunde, kde pomohol druzstvu k 4. miestu a sam skoncil vo viacboji na 50. mieste. Po mexickej olympiade ukoncil aktivnu pretekarsku cinnost a vystupoval niekolko rokov po celom svete s akrobatickou skupinou v ladovej revue Holiday on Ice. Vystudoval FTVS UK v Bratislave a posobil ako trener mladych, predovsetkym na Sportoovom gymnaziu v Bratislave.
      Po odchode do dochodku sa vratil do rodnych Senkvic. Pri svojej cinnosti na ZS Vinohradska ako ucitel anglickeho jazyka zalozil Sportovy klub Senkvice v sportovej gymnastike. Zucastnuje sa pravidelne v chlapcenskych sutaziach majstrovstiev Slovenska kde dosahuje pekne vysledky. Posledne tri roky vyhrava so svojimi pretekarmi vo finale v gymnastickom stvorboji M SR najmladsiu kategoriu. Za svoje vysledky bol povereny usporiadat v roku 2011 finale Majstrovstiev SR v gymnastickom 4-boji v Senkviciach. Za pomoci vedenia ZS Vynohradska na cele s riaditelkou pani D. Brunovskou preteky prebehli na vybornej urovni. Na domacom poli vyhral so svojimi zverencami v kategorii B 1. miesto a v kategorii A 5. miesto. V Senkviciach mu bol udeleny titul Cestny obcan Senkvic.

    V mene vsetkych priaznicov gymnastiky na Slovensku srdecne blahozelam!

    Milan Weis


    Majstrovstva Slovenska objektivom pana Simonidesa 2011 Jun 23
    Majstrovstva Slovenska objektivom pana Simonidesa



    Mokošova a Vargovsky vitazmi na Majstrovstvach CR 2011 Jun 21
    Juniorky viacbojVTUBBBFXTotal
    3Mokošova Barbora
    1997
    SVK
    4.40
    9.000
    13.400
    4.70
    6.850
    11.550
    4.80
    5.500
    10.300
    4.80
    7.400
    12.200


    47.450
    Preskok finale: 1 Mokošova Barbora 4.400 8.300 12.700 4.40 8.450 12.850 12.775
    Bradla finale: 1 Mokošova Barbora 4.800 8.150 12.950
    Kladina finale: 2 Mokošova Barbora 5.100 7.400 12.500
    Prostne finale: 1 Mokošova Barbora 4.800 8.050 12.850

    Juniori viacbojFXPHSR VTPBHBTotal
    2VARGOVSKy Ivan
    1994
    SVK
    4.60
    8.600

    13.200
    3.70
    5.950

    9.650
    4.10
    7.950

    12.050
    5.40
    9.200
    0.10
    14.500
    4.30
    8.300

    12.600
    3.70
    7.850

    11.550



    73.550
    Prostne finale: 1 VARGOVSKY Ivan 4.600 8.600 13.200
    Kruhy finale: 2 VARGOVSKy Ivan 3.800 8.600 12.400
    Preskok finale: 1 VARGOVSKy Ivan 5.400 9.200 14.600 4.60 9.100 13.700 14.150
    Bradla finale: 4 VARGOVSKy Ivan 4.300 7.900 12.200
    Hrazda finale: 2 VARGOVSKy Ivan 3.700 8.250 11.950

    Mokošova a Vargovsky vitazmi na Medzinarodnych Majstrovstvach CR


    Stanislav Micheller sa ozenil s Evou Barinovou. Blahozelame! 2011 Jun 10
    V sobotu 18.juna sa ozenil Stanislav Micheller s Evou Barinovou. Blahozelame!
    V sobotu 18.juna sa ozenil Stanislav Micheller s Evou Barinovou. Blahozelame!

    B l a h o z e l a m e

    Majstrovstva Slovenska objektivom pana Simonidesa 2011 Jun 17
    Majstrovstva Slovenska objektivom pana Simonidesa



    Majstrovsta Slovenska a Memorial Margity Machackovej 2011 Jun 11
    Seniori M-SVKFXPHSR VTPBHBTotal
    1 Slavomir Michnak
    92 Slavia UK BA
    Zvalo
    4.7
    8.85
    13.55
    1
    5.6
    8.95
    14.55
    1
    4.5
    8.30
    12.80
    1
    5.4
    9.30
    14.70
    1
    4.8
    8.20
    13.00
    2
    4.7
    8.45
    13.15
    1


    81.75
    1
    2Martin Argalaš
    92 UMB BB
    Kremnicky
    4.3
    8.90
    13.20
    2
    3.2
    8.75
    11.95
    2
    4.4
    7.15
    11.55
    2
    4.6
    8.95
    13.55
    2
    3.8
    9.10
    12.90
    3
    4.3
    8.70
    13.00
    2


    76.15
    2
    3Andrej Neczli
    79 Slavia UK BA
    Zvalo
    5.1
    8.15
    13.25
    1


    13.25
    3
    Juniori M-SVKFXPHSR VTPBHBTotal
    1Ivan Vargovsky
    94 Slavia UK BA
    Zvalo


    4.4
    8.75

    13.15
    1


    4.5
    7.65

    12.15
    2


    4.1
    8.60

    12.70
    1
    5.4
    8.75
    14.15
    4.6
    8.90
    13.50
    13.83
    1


    4.4
    7.55

    11.95
    3


    3.7
    8.25

    11.95
    1





    75.73
    1
    2Jan Špajs
    95 Slavia UK BA
    Konecny


    4.3
    8.25
    0.1
    12.45
    2


    4.2
    8.10

    12.30
    1


    2.4
    8.10

    10.50
    2
    3.0
    8.70
    11.70
    4.0
    8.75
    12.75
    12.23
    4


    3.9
    8.35

    12.25
    2


    3.7
    7.85

    11.55
    2





    71.28
    2
    3Samuel Potancok
    96 Slavia UK BA
    Zvalo


    3.5
    8.80

    12.30
    4


    3.9
    8.15

    12.05
    3


    3.0
    6.75

    9.75
    3
    4.0
    9.00
    13.00
    3.0
    8.90
    11.90
    12.45
    3


    3.7
    9.20

    12.90
    1


    2.5
    8.75

    11.25
    3





    70.70
    3
    4Eduard Marcak
    94 Gymnastik KE
    Gilgof


    4.3
    8.05

    12.35
    3


    3.3
    7.00

    10.30
    4





    0.00
    5.4
    8.80
    14.20
    4.6
    8.85
    13.45
    13.83
    2





    0.00





    0.00





    36.48
    4


    Adriana Tonkovicova PhD sa vydala - Blahozelame 2011 Jun 10
    Adriana Tonkovicova PhD sa vydala - Blahozelame
    Byvala uspesna gymnasticka reprezentantka a dnes vedecka a pedagogicka pracovnicka Katedry gymnastiky FTVS UK Adriana Tonkovicova PhD sa 4. juna vydala za futbaloveho brankara MSK Zilina Martina Krnaca

    B l a h o z e l a m e

    24. Gym-Festival Trnava 2011 2011 Jun 4-5
    Gym-Festival Trnava

    Doc. PhDr. Bohus Hatiar, CSc. oslavi 80. narodeniny 2011 Jun 2
    Dlhorocny pedagog a vedec Katedry gymnastiky FVTS Doc. PhDr. Bohus Hatiar, CSc. oslavi 6. juna svoje 80. narodeniny. Absolvent Institutu Fiziceskoj Kultury v Moskve, zasvatil cely svoj zivot priprave ucitelov telesnej vychovy a trenerov sportovej gymnastiky na Katedre gymnastiky FTVS UK v Bratislave. Pod jeho odbornym vedenim vyrastli mnohi doktori filozofie a pedagogie a kandidati vied. Je autorom nespocetneho mnoztva vedeckych a odbornych publikacii a bol lektorom na skoleniach trenerov gymnastiky vsetkych stupnov.

    V mene vsetkych gymnastov, trenerov a ucitelov telesnej vychovy, ktori presli Vasimi rukami, Vam, pan docent, srdecne blahozelam ku krasnemu zivotnemu jubileu a dakujem za vsetko, co ste pre slovensku gymnastiku urobili

    webmaster Stano



    Gratulujeme

       V tychto dnoch oslavuje svoje 80. narodeniny Doc. PhDr. Bohuš Hatiar CsC. (6. 6. 1931. Ružomberok). So športovou gymnastikou sa zoznamil v rodnom meste v "Sokole",. Do vykonnostnej športovej gymnastiky vstupil v telovychovnej organizacii "Orol" taktiež v Ružomberku. Jeho vzorom boli pretekari Š. Fagu a J. Murcek, od ktorych ako 16 rocny "odkukal" vahu sporom oporou a laket (obr. 2). (V tom obdobi vyvoja športovej gymnastiky – naradoveho telocviku, taketo cvicenia boli zaradovane do zostav a prostnych a tiež do zostav na bradlach.). Svoju gymnasticku vykonnost si udržiaval, ako ucitel na FTVŠ UK sustavnym cviceni. Ako 44 rocny dokazal vykonat stojku na rukach na kruhoch (obr. 1)

       Po maturitach bol vybraty do skupiny študentov na študium do zahranicia, do Moskvy, kde na Akademii športu vyštudoval špecializaciu gymnastika. Po ukonceni študia v r. 1957 nastupil na Katedru gymnastiky FTVŠ UK ako ucitel, kde pôsobil do r. 2000. Koncom 60. tych rokov ziskal titul PhDr. , vedecku hodnost CSc. a v r. 1976 vedecko – pedagogicku hodnost Doc.

       Doc. PhDr. B. Hatiar CSc. na FTVŠ UK ako ucitel zastaval rôzne funkcie, bol aj veducim katedry, na svoju telesnu kondiciu ale nikdy nezabudol. Jeho vedecko – vyskumna praca bola orientovana na:
    - Rozvoj silovych schopnosti gymnastov,
    - Na biomechanicku analyzu cvicebnych tvarov,
    - Programovane ucenie a tvorba algoritmov.

       Z tychto tematik publikoval 150 odbornych a vedeckych prac. Ziskane poznatky prednašal študentom študujucim špecializaciu "športova gymnastika", postgradualnym študentom na ziskanie vedeckej hodnosti CSc. ( dnešne PhD.). Ako jeden z jeho postgradualnych študentov a kolega ucitel konštatujem , že Doc. PhDr. B. Hatiar CSc. bol svedomity, zasadovy, niekedy aj vhodne autoritativny konzultant a spolupracovnik. Dlhe roky bol clenom komisie slovenskeho a federalneho zväzu gymnastiky, svoje poznatky odovzdaval aj trenerom na "Trenerskych konferenciach" v celom CSR, nielen pre trenerov gymnastickych športov.
    Jubilantovi želam pevne zdravie, radosti medzi svojimi blizkymi a tiež potešenie z navštev gymnastickych podujati na Slovensku

    PhDr. Gabriel Varga PhD


    Narocny, no uspešny gymnasticky vikend pre Slavomira Michnaka 2011 Jun 1
    Cez vikend sa pretekar SGF a gym. oddielu TJ Slavia UK Bratislava Slavomir Michnak zucastnil na medzinarodnych pretekoch, sutaž dvojic GP Brno 2011. Spolocne so Švajciarkou Giuliov Steingruber predviedli vyborne vykony a vo velkej konkurencii sa prebojovali až do finale, kde napokon skoncili na peknom 4. mieste (spolu pretekalo 16 gym. parov).
    Po narocnej pretekarskej sobote (skoncilo sa neskoro vecer) Slavomir nastupil v nedelu na „cesku extraligu“ za družstvo Sokol Praha Vršovice, kde po skvelom vykone dopomohol družstvu k 1. miestu a so ziskom (osobne maximum) 80,300 zvitazil aj v kategorii jednotlivcov.
    Extraliga Brno 29. majaFXPHSR VTPBHBTotal
    1Michnak Slavomir
    84Sokol Pha Vršovice
    4.80
    8.80
    13.60
    5.80
    7.90
    13.70
    4.50
    7.65
    12.15
    4.60
    9.35
    13.95
    4.80
    8.75
    13.55
    4.80
    8.55
    13.35
    80.30

    Peter Krištof


    9. rocnik Zelena Jama Open, Slovinsko 2011 Maj 29
    DruzstvaVTUBBBFXTotal
    14KŠG DETVASVK21,75011,35021,15019,30073,550
    JednotlivkyneVTUBBBFXTotal
    32VYDUREKOVA VIKTORIAKŠG DETVA10,8006,95010,1509,45037,350
    38TEREZIA NOVOSADOVAKŠG DETVA10,9503,25011,0009,85035,050
    41BARBORA MELICHOVAKŠG DETVA9,9004,4009,6009,45033,350



    ME v modernej gymnastike Minsk (BLR) 2011 Maj 25
    Sobota 28. maja: Seniorky kvalifikacia:

    Kuzele:
    48 OKALIOVA Natalia SVK 5.700 8.000 6.850 8.000 7.850 0.05 22.650
    57 DUCHNOVSKA Jana SVK 6.700 7.900 7.300 7.150 6.650 0.60 20.500

    Stuha:
    41 OKALIOVA Natalia SVK 7.900 6.800 7.350 8.000 7.900 23.250
    45 DERMEKOVA Ivana SVK 6.100 8.000 7.050 7.850 7.750 22.650

    Juniorky Konecne umiestnenie:
    23 SVK Slovakia 21.000 (23) 21.200 (22) 42.200 (23)

    Druhe predvedenie:
    22 SVK Slovakia 4.900 6.500 5.700 7.850 7.650 21.200

    Piatok 27. maja: Seniorky

    Vysledky po 1. dni:
    24 SVK Slovakia 46.475 (22) 43.900 (25) 90.375

    Obruc:
    42 OKALIOVA Natalia SVK 7.600 8.250 7.925 7.800 7.950 23.675
    50 DERMEKOVA Ivana SVK 7.200 8.000 7.600 7.500 7.750 0.05 22.800

    Lopta:
    48 OKALIOVA Natalia SVK 5.100 7.300 6.200 7.800 8.200 22.200
    52 DUCHNOVSKA Jana SVK 5.500 6.900 6.200 7.700 8.000 0.20 21.700

    Piatok 27. maja: Juniorky
    Priebezne vysledky po 1. predvedeni zostavy s 5 svihadlami
    23 SVK Slovakia 4.900 7.600 6.250 7.950 7.250 0.45 21.000





    Dvadsat rocna historia Dukly Banska Bysrtica 2011 Maj 20
        Ak v medzivojnovom období po vzniku Československa bola gymnastická reprezentácia spojená so SOKOLOM, tak v povojnovom období je reprezentácia úzko spätá s armádnym športom a DUKLOU (predtým ATK, úDA ). "Bronzové" družstvo na MS v r. 1962 (v Prahe) tvorilo 5 Členov DUKLY Praha a 1 Člen RH (podobne aj na OH v Tokiu). Aj slovenskí gymnasti, ktorí v tom období reprezentovali Československo sa do reprezentácie prebojovali z DUKLY Praha (F. Daniš, P. Gajdoš, F. BoČko).
        Základom Armádneho športového družstva (AšD) v B. Bystrici bolo družstvo zo ženijného technického uČilišťa (žTU) Bratislava, v ktorom sa v šesťdesiatych rokoch Antonínovi Beranovi podarilo sústrediť "druhú garnitúru" gymnastov, (tí Čo sa nevošli na tzv. "tabulky" DUKLY a RH), na Čele s 2 juniorskými reprezentantmi (O. Chvála a V. Cap). ...



    Družstvo ŽTU v r. 1963
    Hore: M. Cibulka, O. Chvála, V. Cap, A. Beran, ???, dole: ???,A. Konrád


    Homolova 10. na bradlach na Svetovom pohari v Moskve 2011 Maj 14


    Chat s Majkou priamo z Moskvy:

    Webmaster:
      Blahozelam, 10. miesto na Svetovom pohari nie je zle!

    Mária Homolová:
      Dakujem, len am mrzi pad mohlo to byt krasne 6.miesto. Od vcera ma trosku pobolieval chrbat, ale napriek tomu sa mi cvicilo dobre, nalada bola dobra, atmosfera tiez... Som spokojna, len ma mrzi pad ... 10 miesto je pekne, ale urcite by sa krajsie vynimalo 6. miesto, na ktorom som mohla byt keby nebolo padu. Toto boli moje prve preteky, preto si myslim, ze je to celkom dobry zaciatok.

    4. Majstrovstva Europy jednotlivcov Berlin (GER) 2011 April 4-10



    Blahozelanie Gabrielovi Vargovi k 70-ke 2011 Mar 23
    Vazeny pan Gabriel Varga,
      K Vasmu krasnemu zivotnemu jubileu 70 rokov Vam vsetci gymnasti, treneri, funkcionari a rodicia oddielu sportovej gymnastiky TJ Slavia UK Bratislava zelame vela zdravia, rodinnej pohody a sil v posobeni pri sportovej gymnastike.
    Pan Gabriel Varga je velka osobnost Slovenskej sportovej gymnastiky. Rodak z Velkeho Bielu (22. 3. 1941) v 60. rokoch posobil ako pedagog na strednej skole v Dunajskej Strede. Popri svojich gymnastickych uspechoch na M-SR a M-cSSR (ziskal I. vykonnostnu triedu) zacal aj s trenerskou praxou. Jeho pretekari sa aktivne zucastnovali na najvyssich Slovenskych a ceskoslovenskych pretekoch. Vrcholom jeho trenerskej cinnosti bola ucast v realizacnom trenerskom time v priprave na OH 1972 v Mnichove s pretekarom Milanom Barborikom.
      Koncom 60-tich rokov zacal posobit ako asistent na Fakulte telesnej vychovy a sportu, kde sa aktivne zapajal do vedecko-vyskumnej a publikacnej cinnosti. Svojimi skusenostami a ludskym pristupom sa pricinil o vychovu mnohych uspesnych trenerov a rozhodcov. Je autorom "Ucebnych osnov telesnej vychovy, sportova gymnastika" pre stredne skoly a zakladatelom "Skolskeho sportoveho strediska" na Zakladnej skole Sokolikova ul, cim sa vyrazne pricinil o systematicku pripravu sportovej gymnastiky deti a mladeze.
      Stale aktivne posobi ako klubovy trener mladeze a medzinarodny rozhodca. Pocas svojej rozhodcovskej cinnosti sa aktivne zucastnuje vsetkych domacich a viacerych medzinarodnych pretekov, ako ME, MS, SP a Svetovych univerziad a bol aj pri zrode velkeho uspechu Samuela Piaseckeho na ostatnych MS v Rotterdame v roku 2010.
      Vazeny pan Varga, za Vasu doterajsiu pracu a pomoc, za Vase kazdodenne mudre myslienky, postrehy a neustali prinos skvelych zivotnych rad Vam velmi pekne dakujeme a tesime sa na dalsiu spolupracu.

    Gymnasticky oddiel TJ Slavia UK Bratislava
    Gabriel Varga pocas Majstrovstiev sveta 2010


    Fotoalbum Adriany Korenackovej z roku 1976 2011 Mar 22
    Fotoalbum Adriana Korenackova 1976

    Fotoalbum

    Austrian Team Open 2011 2011 Mar 21
    V sobotu sa vo Viedni uskutocnili otvorene Majstrovstva Rakuska druzstiev a jednotlivcov. Vo velmi kvalitnej konkurencii (11 druzstiev, 57 jednotlivcov) sa predstavili aj nasi pretekari: Michnak, Vargovsky, Spajs, Fejes (vsetci Slavia UK Bratislava) a Argalas (Banska Bystrica). Najlepsie umiestnenie obsadil Slavomir Michnak, ktory so ziskom 76,60 bodov skoncil na 15 mieste. Zial preteky mu nevysli podla predstav - pad na bradlach a na koni, zavahanie na prostnych. Svoj standardny vykon predviedol Martin Argalas. Ivan Vargovsky, Jan Spajs a Simon Fejes predviedli svoje zostavy s viacerymi chybami. K limitu, ktory bol stanoveny sekciou muzov a VV SGF na ucast na EYOF 2011 (73,00 bodov) sa priblizil iba Vargovsky (72,95 bodu). Rozhodovali Gabriel Varga a Lubos Rupcik.
    Lubos Rupcik

    Vysledky

    Kvalifikacia Svetoveho pohara v Parizi 2011 Mar 19
    Samuel Piasecky dostal pozvanku od medzinarodnej gymnastickej federacie na bradla a hrazdu. Na kazdom naradi cvicilo 12 najlepsich gymnastov a gymnastiek sveta (8 najlepsich na jednotlivych naradiach z minulorocnych MS doplnenych o 4. z celkoveho hodnotenia SP 2010). Uz ucast medzi takouto gymnastickou elitou je velka pocta, no k lepsiemu umiestneniu treba predviest bezchybnu a samozrejma co najnarocnejsiu zostavu. Miesto na taktizovanie medzi skvelymi gymnastami nie je, treba riskovat a ist do krajnych poloh, aby bolo co najmenej zrazok. Samuelovi zial po velmi narocnej casti v zostave na bradlach uz nezostali sily v zavere, kde svoju zostavu pri "vzklopke na jednej zrdi" prerusil. Jeho prve slova boli: "uz som proste nemohol, telo mi nefungovalo". Cvicil so zvysenou teplotou a bolestami (zacinajuca chripka), co sa prejavilo aj v zostave na hrazde, ktora bola sice cela, no nie dokonala, co v takejto silnej konkurencii stacilo "len" na 9. miesto.
    Do ME v Berline nam ostavaju necele dva tyzdne, tak treba len dufat, ze sa Samuel co najskor dolieci a opät sa pusti do narocnej prace.

    Martin Zvalo

    Samuel Piasecky na Svetovom pohari v Parizi


    Kvalifikacia Svetoveho pohara v Parizi

    Bradla
    1. Zhe Feng - 15.566
    2. Mitja Petkovsek - 15.533
    3. Epke Zonderland - 15.233
    4. Roman Kulesza - 15.100
    5. Aliaksandr Tsarevich - 15.033
    6. Hamilton Sabot - 15.000
    7. Guanyin Wang - 14.733
    8. Fabian Leimlehner - 14.600
    9. Vasileios Tsolakidis - 14.200
    10. Yann Cucherat - 13.800
    11. Adam Kierzkowski - 13.700
    12. Samuel Piasecky - 13.533
    Hrazda
    1. Danell Leyva - 15.866
    2. Epke Zonderland - 15.833
    3. Marijo Moznik - 14.766
    4. Jeffrey Wammes - 14.433
    5. Chenglong Zhang - 14.400
    6. Zhe Feng - 14.333
    7. Mykola Kuksenkov - 14.066
    8. Marco Baldauf - 13.833
    9. Samuel Piasecky - 13.800
    10. Enrico Pozzo - 13.066
    11. Roman Kulesza - 12.600
    12. Fabian Leimlehner - 12.066


    Fotoalbum z Pariza

    Svetovy pohar v Cottbuse 2011 Mar 14
    Svetovy pohar v Cottbuse
    Prve velke tohtorocne preteky v novej sezone skoncili pre nasich reprezentantov Majku Homolovu a Samuela Piaseckeho sice bez vytuzeneho finale, no napriek niekolkym nezdarom velmi slusne. Ako obycajne sa v Cottbuse zisla obrovska konkurencia, aka sa nikde na SP neschadza. Na naradi startovalo viac ako 50 pretekarov z viac ako 40 statov zo vsetkych kutov sveta, kvalifikacia trvala neskutocnych viac ako 10 hodin. Vynikajuce vykony sa striedali s mnozstvom padov, no v tejto etape s tym vsetci pocitali, vsetci si prisli otestovat stav vykonnosti pred SP v Parizi a ME v BerlA(­ne.
    Majka zacvicila velmi peknu zostavu na bradlach, no na dohmat pri salte jej chA(?balo pA(?r centimetrov. Velka skoda bola kladiny, ktoru Majka v rozcvicke cvicila velmi pekne, no nervozita po prihlaseni rozhodkyniam zrejma spravila svoje. Samuel odskakal prostne velmi dobre, no chybala istota v doskokoch. Kon bol opat nad jeho sily, no problem je v tom, ze doma cvici na velmi starom, sirokom naradi, ktore uz davno nesplna medzinA(?rodne kriteria. Bradla zacvicil dobre, no skoda desatiniek pri doskoku. Pekne zacvicil hrazdu, kde mu chybal krocik k velkA(©mu finale (9. miesto). Na bradlach a hrazde Samuel ziskal "bodiky" do hodnotenia SP, co je na zaciatku narocnej sezony urcite uspech.
    Za rozhodcovskymi stolikmi Slovensko reprezentovali Janka Riskova a Rastislav Skirkanic.
    Martin Zvalo

    Kvalifikacia Turnier der Meisters. Challenger Cup B CIII

    Muzi prostne: 18 PIASECKY Samuel SVK 5.40 13.975
    Kon s drzadlami: 30 PIASECKY Samuel SVK 5.30 12.425
    Bladla: 14 PIASECKY Samuel SVK 5.80 14.575
    Hrazda: 9 PIASECKY Samuel SVK 6.10 14.700 (prvy nahradnik)

    Zeny bradla: 36 HOMOLOVA Maria SVK 4.30 11.600
    Kladina: 39 HOMOLOVA Maria SVK 5.00 11.450

    Attila Pinter Memorial v Insbrucku 2011 Mar 8
    Barbora Mokosova vyhrala Attila Pinter Memorial
    Cez vikend sme sa zucastnili tradicnych pretekov v Innsbrucku, Attila Pinter Memorial. Barbora Mokosova (ASK Inter BA) pod vedenim trenerky Nadi Miklosovej sa predstavila vo velmi peknom svetle a vyhrala svoje prve tohtorocne preteky po dlhej zdravotnej pauze, ked dosiahla 49,35 bodu, cA(­m splnila limit na EYOF 2011.
    Za juniorov sa predstavili Ivan Vargovsky, ktory skoncil na vybornom 2 mieste, ked dosiahol 74,25 bodu a Jan Spais (obaja z TJ Slavia UK BA), ktory skoncil na 10 mieste s poctom bodov 62,65. Za rozhodcovskymi stolikmi nas reprezentovali Tibor Bohna a Viera Kotulicova.
    Peter Kristof

    TU-NW     Artistic Gymnastics Boys
    TU-JGD     Artistic Gymnastics Boys
    TUI-NW     Artistic Gymnastics Girls
    TUI-JGD     Artistic Gymnastics Girls
    RG-NW     Rhythmic Gymnastics
    RG-JGD     Rhythmic Gymnastics
    TEAMS RESULTS     Arthistic and Rhythmic Gymnastics


    Kontrolne preteky v Brne 2011 Mar 5
    V sobotu sa Slavomír Michňák zúčastnil na kontrolných pretekoch v Brne, na ktorých opäť potvrdil (na toto obdobie) slusnú formu. Cvičil velmi vyrovnane, predviedol slusnú zostavu na kruhoch (na ostatných KP v BA mu vôbec nevysli), zacvičil dobrú zostavu na koni na sírku a velkým pozitívom bolo aj predvedenie jeho noveho preskoku s doskokom na standardne pretekárske zinenky.
    L. Rupčík


    KP BrnoFXPHSRVTPBHBTotal
    Slavomír Michňák12.600 13.70012.50014.300 13.25013.25079.600



    Kontrolne preteky muzov a juniorov v Bratislave 2011 Feb 26
    V sobotu sa v bratislavskej gymnastickej telocvični uskutočnili kontrolné preteky mužov a juniorov. V tréningovo-pretekárskej atmosfére sa predstavili len pretekári Slávie UK Bratislava. Ďalší pretekári boli zo zdravotných dôvodov ospravedlnení (Marčák, Potančok, Argaláš). Pretekári podali veľmi nádejné výkony, najmä Slavomír Michňák, ktorý sa už druhýkrát dostal cez 79,00 bodov (predtým na kontrolných pretekoch v čakovci). Najmä u neho bolo vidieť veľké zvýšenie obťažnosti a tým aj vyššie východiskové známky. žiaľ veľmi pokazil kruhy. Jeho výkon, ale nielen jeho pochválil aj prezident SGF p. Novák, ktorý konštatoval, že bol milo prekvapený výkonnosťou Michňáka a Vargovského. Ivan Vargovský predviedol stabilné zostavy, ale ani on sa nevyhol zaváhaniam najmä na hrazde. Ján špajs sa nevyhol zaváhaniu na koni. Jeho východiskové známky sú nízke, ale predvedenie zostáv je na kvalitnej úrovni. šimon Feješ, ktorý absolvoval svoje prvé preteky v juniorskej kategorii môže byť veľkým prísľubom do budúcnosti, musí však popracovať na zvýšení svojich východiskových známok najmä na hrazde.
    Na všetkých výkonoch bolo vidieť, že pretekári absolvovali šesťboj v hrubej príprave. Musíme však konštatovať, že sme videli pekné zostavy. Treba ešte popracovať na stabilizácii výkonov na jednotlivých náradiach, najmä na predvedení zostáv. Preteky rozhodovali: Varga, Bohňa, Rupčík.

    Luboš Rupčík


    Dnes sme absolvovali kontrolné preteky pred Majstrovstvami Europy v chlade gymnastickej haly v Bratislave. Chlapci cítili nervozitu z pretekov, ale popasovali sa s ňou a predviedli kvalitné výkony. Michňák zacvičil výbornú zostavu na koni na šírku a veľmi pekné bradlá. Sám bol veľmi spokojný so svojim novým preskokom, ktorý charakterizoval ako najlepší v živote. Vargovský nám predviedol peknú zostavu na akrobacii a výborný preskok. Dokazuje, že skokanské disciplíny sú jeho prednosťou. Mladí juniori špais a Feješ nám predviedli sľubné výkony, no potrebujú zvýšiť obtiažnosť svojich zostáv.
    Dôkazom dobrej prípravy je i fakt, že Michňák, Vargovský i špais splnili kvalifikačné kritéria na nadchádzajúce Majstrovstvá Europy a EYOF.
    Samozrejme je ešte čo zlepšovať (Slavo musí ešte popracovať najmä na kruhoch), no celkovo hodnotím dnešné kontrolné preteky veľmi pozitívne.
    Ďakujeme rozhodcom, ktorí vytvorili chlapcom príjemnú pretekársku atmosféru. Prezident SGF pán Novák po zhliadnutí pretekov chlapcov pochválil a poprial im veľa úspechov.

    Martin Zvalo


    KP BratislavaFXPHSRVTPBHBTotal
    1Ivan Vargovský
    94 Slávia UK BA
    Zvalo, Krištof
    4.4
    8.60
    13.00
    4.3
    8.40
    12.70
    3.6
    8.50
    12.10
    5.4
    8.90
    14.30
    4.0
    8.70
    12.70
    3.7
    7.60
    11.30
    76.10
    2Slavomír Michňák
    92 Slávia UK BA
    Zvalo, Krištof
    4.7
    8.65
    13.35
    5.5
    8.75
    14.25
    3.8
    6.40
    10.20
    5.4
    9.30
    14.70
    5.1
    8.60
    13.70
    4.8
    8.45
    13.25
    79.45
    3Ján špajs
    95 Slávia UK BA
    Konečný, Krištof
    3.7
    9.00
    12.70
    3.3
    7.80
    11.10
    2.5
    8.85
    11.35
    3.8
    8.70
    12.50
    3.6
    9.10
    12.70
    2.9
    8.85
    11.75
    72.10
    4šimon Feješ
    96 Slávia UK BA
    Konečný, Krištof
    3.8
    8.30
    12.10
    2.2
    7.95
    10.15
    2.3
    8.70
    11.00
    3.0
    8.70
    11.70
    3.6
    9.00
    12.60
    1.5
    1.00
    2.50
    60.05



    Sustredenie pre sezonou v Cakovci 2011 Feb 25
    Sustredenie pre sezonou v Cakovci

    Sústredenie pred sezónou 2011, Cakovec, Chorvátsko

    Žiaci COP športového gymnázia, klubu TJ Slávia UK BA a samozrejme Samuel Piasecký z Dukly BB vyuŽili výborné podmienky na prípravu pred začínajúcou náročnou gymnastickou sezónou 2011 v špecializovanej gymnastickej hale, v čakovci, časť Nedelište (Chorvátsko).
    Absolvovali sme veľmi náročné spoločné tréningy s gymnastami Rakúska, česka a domácimi gymnastami a gymnastkami, samozrejme aj s medailistom z OH Filipom Udem. Veľmi náročný týŽdeň (denne viac ako 7 hodín v telocvični) sme zavŕšili kontrolnými pretekmi, ktoré rozhodoval medzinárodný rozhodca V. Kocián (CZE).

    Sustredenie pre sezonou v Cakovci



    Vylosovanie kvalifikacie Majstrovstiev Europy 2011 2011 Feb 02

    Vylosovanie kvalifikacie Majstrovstiev Europy 2011

    Vylosovanie kvalifikacie muzov na Majstrovstvach Europy 2011
    Vylosovanie kvalifikacie zien na Majstrovstvach Europy 2011

    39 federacii a 172 muzov, 34 federacii a 109 na ME 2011

    Na 4. Majstrovstvach Europy jednotlivcov sa od 6. do 10. aprila v Berline predstavi 281 gymnastov a gymnastiek, ktorych bude doprevadzat 193 trenerov a ich vykony bude hodnotit 124 rozhodcov


    Doc. PhDr. Elene Streškovej, PhD. je profesorkou 2011 Feb 01
    Prezident SR vymenoval dna za vysokoškolskú profesorku Doc. PhDr. Elenu Streškovú, PhD. Prezident SR vymenoval za vysokoškolsku profesorku
    Doc. PhDr. Elenu Streškovú, PhD.


    BLAHOZELAME:
    "Univerzita Komenského v Bratislave na základe nárocného inauguracného konania navrhla štrnástich kandidátov na vymenovanie za vysokoškolského profesora, medzi ktorými bola aj naša kolegyna."

    Prezident SR vymenoval dna 24. 01. 2011 za vysokoškolskú profesorku v odbore športová edukológia Doc. PhDr. Elenu Streškovú, PhD., čím získala najvyššie akademické vzdelanie. Je známa v gymnastickej komunite ako dlhorocná vedúca Katedry gymnastiky FTVš UK a prezidentka Vysokoškolského športového klubu FTVš UK. V rámci pracovných moŽností vysokoškolského ucitela sa celoŽivotne venuje športovej príprave detí a mládeŽe v športovej gymnastike.

    Je známa svojou pracovitostou a bohatou publikacnou cinnostou. Je autorkou vysokoškolskej ucebnice "športová gymnastika", monografie : "Motorické ucenie v športovej gymnastike", "Gymnastika vo fylogenéze a ontogenéze cloveka" a vysokoškolských skrípt "Gymnastika - akrobacia a preskoky", ako i mnohých vedeckých a odborno-metodických clánkov, publikovaných doma i v zahranicí.

    Charakterizuje ju nárocnost i ústretovost voci študentom. Bola vedúcou diplomových prác 97 absolventom FTVš UK, medzi ktorých patrili poprední reprezentanti SR v športovej gymnastike ako : Lubica Böhmerová, Lucia Ambrová, Ján Petrovic, Daniel Kamenický. Má bohatú vedeckú školu : bola školitelkou 9 dizertacných prác, medzi ktorých patria úspešní športoví gymnasti a reprezentanti : Mgr. Veronika Adamská , PhD., Mgr. Luboš Rupcík, PhD. a Mgr. Adriána Tonkovicová, PhD.

    Prajeme Prof. PhDr. Elene Streškovej, PhD. dalšie pracovné úspechy a nech si ešte dlho uŽije zdravia a štastia so svojimi synmi a vnukmi.



    Piasecky a Homolova gymnastami roku 2010 v SR 2011 Jan 30

    Piasecky a Homolova gymnastami roku 2010 v SR

    Vysledky ankety



    Historicke fotografie TJ Slavoj Vinohrady Bratislava 2011 Jan 31

    Dagmar Hrašnová-Horská nam poslala historické fotografie

    Majstrovstvá CSSR v sportovej gymnastike, Bratislava 4.12.1960

    Majstrovstvá CSSR v sportovej gymnastike, Bratislava 4.12.1960
    1. miesto: MrnakovA(? Dana, Gurtlerova Gita, Demetrovicova Viera, Hrasnova Dagmar, trener Mrnak Rene


    Fotoalbum: Dagmar Hrasnova-Horska


    Novy prvok Samuela Piaseckeho z MS v Rotterdame 2011 Jan 29

    A je to cierne na bielom

    The MTC Newsletter Nr 25 - By Mr Adrian STOICA, President of the Technical Committee
    Samuel Piasecky gymnastika Slovensko





    NEWS: 2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004

    Na zaciatok stranky  |  webmaster

    NAJ.sk

    Copyright © 2004-2007 Gymnastics.sk Vsetky prava vyhradene.
    Pouzitie obrazkov a objednanie fotografii len so suhlasom webmastra

    Google
    www Gymnastics.sk




    Knihy, DVD, VHS a ine

    gymsupply.com

    Long distance and international phone calls to whole world at great price

    Your Ad here
    Contact webmaster

    Miesto pre Vasu reklamu
    Poslite email
    webmastrovi