gymnastics.sk 2008

Archiv 2010  |  Archiv 2009  |  Archiv 2008  |  Archiv 2007  |  Archiv 2006  |  Archiv 2005  |  Archiv 2004


English


    Video
  • Sekerova - 4 videa
  • Porec (CRO) 2005
  •   Chcete doplnit?


      Archiv prispevkov v roku 2008

    Archiv 2008  |  Archiv 2007  |  Archiv 2006  |  Archiv 2005  |  Archiv 2004


    Fotoalbum z historie gymnastiky v Prievidzi 2008 Dec 30
    80. vyrocie narodenia Ferdinanda Daniša 2008 Dec 26
    80. vyrocie narodenia Ferdinanda Daniša - Blahoželáme!
    Spracoval: Doc. PhDr. Gajdoš Anton, DrSc.

    Slovensky gymnasta Ferdinand Daniš v roku 1952
    Dátum narodenia: 1. januara 1929
    Miesto narodenia: Opatová. Slovensko
    Kluby: ATK, ÚDA, Dukla Praha, 1951-1964
    Rodak z Opatovej -trojnasobny olympionik- startoval v:
  • Helsinkach 1952

  • Melbourne 1956

  • Rime 1960

  • Jeho stvrtej ucasti na OH 1964 v Tokiu zabranilo len zranenie. Na vsetkych olympijskych hrach bol lidrom timu, ktory dvakrat obsadil stvrte a raz siedme miesto.
    Dvakrat startoval na Majstrovstvach sveta a z Moskvy 1958 si priniesol bronz zo sutaze druzstiev.

    Na Majstrovstvach Europy 1959 v Kodani bol vo viacboji stvrty, ziskal striebro na bradlach a bol vo finale aj na kruhoch a hrazde.
    Bol typickym cesko-slovenskym sportovcom. Uz v mladosti sa rodina prestahovala na Moravu, kde zacal cvicit v tamojsom Sokole. Do reprezentacie sa vsak dostal az pocas vojenskej sluzby v Trencine a vrchol dosiahol v prazskom ATK. Po vystudovani ITVS v Prahe posobil ako trener aj v Dukle Banska Bystrica. V sucasnosti zije na dochodku v Prahe.

    Banska Bystrica osluvej sedemdesiatiny Adka Bellu 2008 Dec 23
    Dr. Adko Bella oslavuje 70 rokov - Blahoželáme!
    Dr Adam Bella gymnasticky trener z Banskej Bystrice
    Umiestnenie nasich vo svetovom rebricku 2008 Dec 23

    Svetovy rebricek po Finale SP v Madride (ESP), 2008-12-14

    6BradlaPIASECKY SamuelSVK264.81
    19HrazdaPIASECKY SamuelSVK98.43
    35ProstnePIASECKY SamuelSVK48.52
    45KonBENKO AlexanderSVK25.14
    55PreskokPAULICKOVA NataliaSVK23.94
    56KonPIASECKY SamuelSVK17.00
    99KladinaSEKEROVA ZuzanaSVK14.41
    124PreskokBENKO AlexanderSVK3.92
    125KladinaPAULICKOVA NataliaSVK9.92
    126PreskokSEKEROVA ZuzanaSVK5.56
    127BradlaHOMOLOVA MariaSVK9.52
    136BradlaKOVACOVA IvanaSVK8.00
    161ProstneBENKO AlexanderSVK1.96
    161ProstneHOMOLOVA MariaSVK5.60
    163BradlaNECZLI AndreiSVK2.00
    178KladinaHOMOLOVA MariaSVK2.94
    185ProstneSEKEROVA ZuzanaSVK3.60
    184BradlaSEKEROVA ZuzanaSVK3.60

    1. Januara kazdorocne sa celkovy pocet bodov kazdeho gymnastu znizi o 30% aby bol rebricek aktualnejsi

    Tiger v gymnastickej hale v Bratislave 2008 Dec 20
    V sobotu sa postaral Milan Kopcok, zverolekar a nadsenec sportovej gymnastiky o prekrasny Vianocny darcek pre bratislavskych gymnastov a gymnastky. Na trening prisiel s 8-mesacnym tigrom "Ninou". Salta este nevie, ale pri pravidelnom treningu je vsetko mozne.
    Martin Zvalo

    Tiger v gymnastickej telocvicni v Bratislava


    Vianocna vetvicka v Bratislave 2008 Dec 19
    Kazdorocne bratislavske gymnasticke kluby organizuju na zaver roka pre svojich clenov Vianocnu vetvicku. Z tej tohtorocnej prinasame fotoalbum

    Vianocna vetvicka Bratislava 2008


    Podakovanie odbornikom v pozadi gymnastiky 2008 Dec 19
    Kazdy z nas sa s nimi stretol. Budovali nase vedomosti a formovali nase osobnosti ci uz ako studentov FTVS UK, alebo ucastnikov nespocetnych skoleni telovychovneho a gymnastickeho hnutia. Vo stvrtok sa dnesni i byvali ucitelia Katedry gymnastiky zisli na Vianocnom stretnuti, na ktorom som sa uplnou nahodou ocitol aj ja. A tej nahode mozem vdacit za mile stretnutie s byvalymi ucitelmi a kolagmi


    Bratislavske gymnastky a gymnasti 2008 Dec 18
    Bratislavske gymnastky a gymnasti

      Fotoalbum z Bratislavy

    Piasecky 4. vo finale SP v Madride 2008 Dec 14
    Obrovsky uspech Samuela Piaseckeho

    4. miesto vo finale Svetoveho pohara 2007/2008 na bradlach

    Trener Martin Zvalo, Samuel Piasecky, veduci vypravy Julius Kovacik
    Samo a Martin srdecne blahozelame!!!

    Bradla AB1B2B3B4B5B6BPScore
    1CUCHERAT YannFRA6.709.309.309.008.809.009.009.07515.775
    1FENG ZheCHN7.008.708.608.708.709.109.008.77515.775
    3GONCHAROV ValeriyUKR6.808.708.908.908.908.908.808.87515.675
    4PIASECKY SamuelSVK6.408.809.209.209.209.008.609.05015.450
    5CARBALLO ManuelESP6.009.309.309.309.409.309.209.30015.300
    6TOMITA HiroyukiJPN6.508.308.208.608.608.408.208.37514.875
    6HOSHI YosukeJPN6.508.408.408.508.308.408.208.37514.875
    8TSOLAKIDIS VasileiosGRE6.008.108.508.508.708.408.308.42514.425



    Blahozelanie PaedDr. Adamovi Bellovi, CSc. 2008 Dec 14
    PaedDr. Adamov Bella, CSc. Blahozelanie k jubileu,
      Pocas Vianocnych sviatov sa moj dlhorocny priatel a kolega Adam Bella (na obrazku z webstranky Klubu športovej gymnastiky UMB Banská Bystrica) doziva vyznamneho zivotneho jubilea. Pri tejto prilezitosti si spominam na roky, ktore sme stravili spolu ako gymnasticki treneri a tiez ako kolegovia na Univerzite Mateja Bela. Adam Bella ako vysokoskolsky ucitel a trener je gymnastickej verejnosti dobre znamy. Jeho rukami preslo mnoho gymnastov aj reprezentantov ako boli Rudolf Babjak, Marian Lassak, Alojz Drexler a Peter Kristof.
      Ado ako zanieteny sportovec sa okrem gymnastiky venoval aj inym sportom ako tenis, futbal, lyzovanie, atletika (behy na dlhe trate), plavanie, cyklistika a ine.
      Organizoval sportove akcie medzi kolegami z univerzity a sportovymi priatelmi. Pamatam si, ze futbal sme hravali v piatok vecer, po nom pokracovali spolocenskym posedenim v pivarni (najcastejsie u Raka), kde sa rozoberali rozne sportove problemy hlavne z oblasti gymnastiky, tenisu, futbalu ale aj ine - rad na to spominam.

    ADKO, Srdecne blahozelam k Tvojmu jubileu!
    Pista Hruska (USA)

    K blahozelaniu sa pripaja webmaster a cela gymnasticka verejnost na Slovensku

    Finale Svetoveho pohara Madrid 13.-14. dec. 2008 Dec 09
    Samuela Piasecky a jeho trener Martin Zvalo   Arena Telefónica v Madride bude cez vikend dejiskom Finale Svetoveho pohara v sportovej gymnastike. Po dlhych rokov sa na tomto vyzmnamnom podujati predstavi aj slovensky reprezentant Samuel Piasecky (na obrazku s trenerom Martinom Zvalo), ktory sa kvalifikoval do finale na bradlach.
      Aky program caka Piaseckeho v Madride?

    Piatok 12.
    10.30 podiovy trening

    Nedela 14.
    18.15 Finale na bradlach

    Finale Svetoveho pohara v Madride nedela 14. decembra
    Startova listina sutaze na bradlach o 18:15

    StartujeSP porMenoNOC
    11Yann CucheratFRA
    22Feng ZheCHN
    36Hiryuki TomitaJPN
    43Samuel PiaseckySVK
    55Vasileios TsolakidisGRE
    67Manuel CarballoESP
    74Valery GoncharovUKR
    88Yosuke HoshiJPN


    A vyjadrenie trenera Zvala pred odchodom do Madridu: "Dopredu nerad nieco vypisujem, ale myslim si, ze sme uz postupom medzi elitu vyhrali. V Madride mozeme uz len prekvapit, pretoze konkurencia je obrovska. "

      Ucastnici finale Svetoveho pohara ku dnu 8. decembra 2008


    Slovensky pohar a Memorial Ladislava Kornoša 2008 Nov 24
    4. rocnik Memorialu Ladislava Kornosa 2008
    Oddiel športovej gymnastiky TJ Slávia UK Bratislava za financnej pomoci mesta Bratislavy, spolupráci rodiny pána Kornoša, Slovenskej gymnastickej federácie, mnohých rodicov a priatelov gymnastiky zorganizoval prekrásne preteky mladých, nádejných gymnastov. Za úcasti pretekárov z celého Slovenska sme boli svedkami prekrásnych výkonov, skvelej atmosféry a v neposlednom rade obrovskej radosti vítazov, ale aj všetkých zúcastnených, ktorí sa pretekov zúcastnili.
    Velké DAKUJEME teda patrí všetkým zainteresovaným.
    TJ Slávia UK Bratislava


    Piasecky vo finale Svetoveho pohara na bradlach 2008 Nov 19
    Zaverecne poradie rebricka Svetoveho pohara na bradlach

    1. PETKOVSEK Mitja SLO 1016.34
    2. CUCHERAT Yann FRA 461.56
    3. LI Xiaopeng CHN 453.05
    4. FENG Zhe CHN 316.81
    5. HUANG Xu CHN 294.34
    6. YOO Won Chul KOR 241.34
    7. FOKIN Anton UZB 239.67
    8. PIASECKY Samuel SVK 234.81

    Umiestnenie reprezentantov Slovenska v konecnom poradi


    Muzi svetovy rebricek 2007/2008
    PB8PIASECKY SamuelSVK234.81
    HB19PIASECKY SamuelSVK98.43
    FX35PIASECKY SamuelSVK48.52
    PH45BENKO AlexanderSVK25.14
    PH56PIASECKY SamuelSVK17.00
    VT124BENKO AlexanderSVK3.92
    FX161BENKO AlexanderSVK1.96
    PB163NECZLI AndreiSVK2.00
    Zeny svetovy rebricek 2007/2008
    VT55PAULICKOVA NataliaSVK23.94
    BB99SEKEROVA ZuzanaSVK14.41
    BB125PAULICKOVA NataliaSVK9.92
    VT127SEKEROVA ZuzanaSVK5.56
    UB128HOMOLOVA MariaSVK9.52
    UB137KOVACOVA IvanaSVK8.00
    FX161HOMOLOVA MariaSVK5.60
    BB178HOMOLOVA MariaSVK2.94
    UB185SEKEROVA ZuzanaSVK3.60
    FX185SEKEROVA ZuzanaSVK3.60

    Piasecky vyhral bradla aj hrazdu v Ostrave 2008 Nov 16
    Svetovy pohar v Stuttgarte EnBW Turn-Weltcup 26. DTB-Pokal

    Kovacova aj Piasecky 7. vo finale na bradlach
    Piasecky 8. vo finale na hrazde

    Finale bradla zenyABPenScore
    1HE NingCHN6.9008.45015.350
    2KOVAL AnastasiaUKR6.9008.15015.050
    3BRUNNER JennyGER6.5007.65014.150
    4KAESLIN AriellaSUI5.9007.92513.825
    5BUI KimGER6.6007.00013.600
    6WEVERS SanneNED5.6007.97513.575
    7KOVACOVA IvanaSVK6.0007.22513.225
    8PIHAN MartaPOL5.7006.87512.575
    Finale bradla muziABPenScore
    1FENG ZheCHN7.0009.20016.200
    2CUCHERAT YannFRA6.7009.12515.825
    3HAMBUECHEN FabianGER6.6009.10015.700
    4TSOLAKIDIS VasileiosGRE6.4009.05015.450
    5RIZZO PhilippeAUS6.4008.90015.300
    6GONCHAROV ValeriyUKR6.8008.32515.125
    7PIASECKY SamuelSVK6.4008.45014.850
    8TANAKA KazuhitoJPN6.1008.60014.700
    Finale hrazda muziABPenScore
    1HAMBUECHEN FabianGER7.1009.17516.275
    2PEGAN AljazSLO6.8009.00015.800
    3RIZZO PhilippeAUS6.8008.70015.500
    4BOY PhilippGER6.8008.62515.425
    5TANAKA KazuhitoJPN6.2009.20015.400
    5CUCHERAT YannFRA6.5008.90015.400
    7ZONDERLAND EpkeNED6.4008.25014.650
    8PIASECKY SamuelSVK5.8008.57514.375


    Kovacova je vo finale na bradlach!!!
    Piasecky vo finale na bradlach a hrazde

    Bradla zeny kvalifikacia bradlaABPenScore
    1KOVAL AnastasiaUKR6.9008.57515.475 Q
    2BRUNNER JennyGER6.5008.07514.575 Q
    3HE NingCHN6.7007.67514.375 Q
    4BUI KimGER6.3008.00014.300 Q
    5KAESLIN AriellaSUI5.9008.20014.100 Q
    6PIHAN MartaPOL6.1007.92514.025 Q
    7KOVACOVA IvanaSVK6.1007.90014.000 Q
    8WEVERS SanneNED5.6008.15013.750 Q
    Bradla muzi kvalifikaciaABPenScore
    1FENG ZheCHN7.0009.32516.325 Q
    2TANAKA KazuhitoJPN6.5009.40015.900 Q
    3CUCHERAT YannFRA6.7009.17515.875 Q
    4HAMBUECHEN FabianGER6.6009.25015.850 Q
    5GONCHAROV ValeriyUKR6.6009.10015.700 Q
    6PIASECKY SamuelSVK6.3009.22515.525 Q
    7TSOLAKIDIS VasileiosGRE6.1009.20015.300 Q
    8RIZZO PhilippeAUS6.4008.67515.075 Q
    Hrazda muzi kvalifikaciaABPenScore
    1HAMBUECHEN FabianGER7.0009.20016.200 Q
    2BOY PhilippGER6.8008.80015.600 Q
    3PEGAN AljazSLO6.6008.97515.575 Q
    4CUCHERAT YannFRA6.5008.82515.325 Q
    5TANAKA KazuhitoJPN6.2009.07515.275 Q
    6ZONDERLAND EpkeNED6.6008.67515.275 Q
    7RIZZO PhilippeAUS6.6008.62515.225 Q
    8PIASECKY SamuelSVK6.3008.87515.175 Q

    Vysledky

    Piasecky vyhral bradla aj hrazdu v Ostrave 2008 Nov 08
    Piasecky vyhral bradla aj hrazdu na Grand Prix Ostrava World Cup

    Svetový pohár Ostrava
      Na Svetovom pohári v Ostrave Samo Piasecký (Slávia UK Bratislava) potvrdil svoju skvelú formu. Zvítazil na dvoch náradiach, co sa pri špecialistoch, ktorí sa SP zúcastnujú, stáva velmi zriedka. Na bradlách vo finále zacvicil svoju novú zostavu a hrazda bola skutocne excelentná, myslím že najlepšia, akú kedy zacvicil.
      Svojimi výkonmi Samo urcite potvrdil, že do finálovej osmicky najlepších svetových gymnastov v Madride (finále SP 2008) urcite patrí.
      Obrovským prekvapením bolo cvicenie a postup Andreja Neczliho (Slávia UK Bratislava) do finále na bradlách. Bol to jeho prvý postup v kariére medzi najlepšiu osmicku na SP. Pripravoval sa velmi svedomito a v tom velmi malom casovom priestore, ktorý mu v nabitom dennom programe (práca, škola) ostáva na tréning stihol zaradit do svojej zostavy dva nové cvicebné tvary. Svoju novú zostavu zacvicil velmi cisto, elegantne, s perfektným doskokom - klobúk dole a velká radost.
      Ivanka Kovácová (AŠK Inter Bratislava) vo svojej premiére na SP dokázala, že je skúsená pretekárka. Vôbec sa nezlakla velkej konkurencii a v kvalifikácii bezchybne predviedla svoje skvelé gymnastické umenie. Prvý štart na SP a hned postup do finálovej osmicky: to je velká radost, ale aj stres, velká zodpovednost a samozrejme ambície. A to zrejme Ivanke trošku zviazalo ruky vo finále, kde svoju velmi nárocnú zostavu prerušila.
      Musíme byt trpezliví a coskoro sa dockáme dalšieho finále a dúfam aj prvej medaile.
      Podakovanie a gratulácia patrí samozrejme všetkým trom športovcom, ale aj našim medzinárodným rozhodcom V. Kotulicovej a J. Mikulovi a tiež Samovmu FUN - klubu (Balú, Janci, Oto, ...), ktorí nám velmi pomohli.

    Martin Zvalo
    Nadežda Miklošová


    Bradla finaleABPenScore
    1PIASECKY SamuelSVK6.5 9.07515.575
    2DIMIC AlenSLO5.99.25015.150
    3CAPELLI ClaudioSUI6.28.92515.125
    4KULESZA RomanPOL6.28.82515.025
    5FUENTES Jose LuisVEN6.08.77514.775
    6WATANABE KyoichiJPN6.28.55014.750
    7KIERZKOWSKI AdamPOL6.08.57514.575
    8NECZLI AndrejSVK5.58.25013.750
    Hrazda finaleABPenScore
    1PIASECKY SamuelSVK 6.39.17515.475
    2WAMMES JeffreyNED6.48.95015.350
    3MOZNIK MarijoCRO6.68.30014.900
    4PICHLER ThomasAUS5.98.92514.825
    5UEMATSU KojiJPN6.97.90014.800
    5NIIJIMA TakuyaJPN6.18.70014.800
    7KULESZA RomanPOL6.48.15014.550
    8PEGAN AljazSLO6.67.92514.525


    2008 Nov 7 ◊ Grand Prix Ostrava World Cup 2008 - Prvy den finale

    Bradla finaleABPenScore
    1JIANG YuyuanCHN7.18.7000.015.800
    2VANWALLEGHEM AagjeBEL6.08.0500.014.050
    3PEPIN-CAGNE Laurie-EveCAN5.58.1000.013.600
    4LEMIEUX-GUILLEMETTE C.CAN5.67.7000.013.300
    5OHLSSON AlexandraSWE5.37.8500.013.150
    6VALOVA TetyanaUKR5.77.1500.012.850
    7XIAO ShaCHN5.56.8000.112.200
    8KOVACOVA IvanaSVK5.86.3500.012.150


    2008 Nov 6 ◊ Grand Prix Ostrava World Cup 2008 - kvalifikacia

    Piasecky prvy v kvalifikacii na bradlach, treti na hrazde, Kovacova druha na bradlach, Neczli vo finale na bradlach!!!


    Prostne muzi ABPenScore
    1SUPRUN OleksandrUKR6.09.2000.015.200
    2MARKOVIC TomislavCRO6.38.9500.314.950
    3WAMMES JeffreyNED5.99.0000.014.900
    21PIASECKY SamuelSVK4.97.5000.811.600
    Kon s drzadlamiABPenScore
    1ZHANG HontaoCHN6.89.5500.016.350
    2FUENTES Jose LuisVEN6.38.8500.015.150
    3CURTIS MathewAUS5.99.2000.015.100
    24PIASECKY SamuelSVK5.46.1500.011.550
    Bradla muziABPenScore
    1PIASECKY SamuelSVK6.0 9.55015.550
    2CAPELLI ClaudioSUI6.28.90015.100
    3DIMIC AlenSLO5.99.15015.050
    7NECZLI AndrejSVK5.5 9.15014.650
    Hrazda muziABPenScore
    1UEMATSU KojiJPN7.08.80015.800
    2PEGAN AljazSLO6.68.50015.100
    3PIASECKY SamuelSVK6.0 8.85014.850
    Bradla zenyABPenScore
    1JIANG YuyuanCHN7.18.2500.015.350
    2KOVACOVA IvanaSVK6.1 8.0000.014.100
    3VANWALLEGHEM AagjeBEL6.08.0500.014.050


    Danube AB Cosmetics Cup v modernej gymnastike 2008 Nov 05
    Danube AB Cosmetics Cup v modernej gymnastike
    Program

    Sobota 8.11.
    14:00-18:00 Kvalifikácia

    Nedela 9.11.
    14:00-15:30 Finále
    16:00-17:00 Gala program

    Incheba Expo Arena Hala C



    Svetová špicka na Slovensku
    Eugenia Kanaeva Olympijská vítazka z Pekingu, Ina Zhukova, Anna Besonova, Olga Kapranova, Alia Yusupova, Natalia Godunko, Simona Peycheva, Anna Gurbanova, Vera Sesina, Carolina Weber, Neta Rivkin, Irina Risenson, Alia Garaeva, Iva Mendlíková, Carolina Raskina, Johana Mitros, Anna Pobokova



    Piasecky vo Svetovom pohari na 8. priecke 2008 Nov 02
    Piasecky s Palesovou vyhrali Grand Prix Brno

      Vyborne 1.miesto dosiahol v sobotu neskoro vecer sportovy gymnasta Samuel Piasecky z TJ Slavia UK Bratislava na kvalitne obsadenych pretekoch dvojic "GRAND PRIX BRNO", kde spolocne s ucastnickou OH 2008, ceskou pretekarkou Kristinou Palesovou zacvicili svoje narocne zostavy v kvalifikacii i vo finale bez zavahania. Pri ucasti 13. kvalitnych druzstiev z Europy, druhy pretekar z TJ Slavia UK BA Alexander Benko spolocne s ceskou pretekarkou Baresovou Veronikou skoncil na peknom 5. mieste.
    Martin Zvalo
    Piasecky s Palesovou vyhrali Grand Prix Brno



    NrNOCVysledky finaleEventABScoreTotal
    1SVKPiasecky SamuelUB6.409.2515.65030.750
    CZEPálešová KristýnaBB6.109.0015.100
    2 SLODimic AlenHB6.207.6013.80028.900
    UKRKoval AnastasiaUB6.308.8015.100
    3 CZE - CSOSmejkal PetrVT5.40
    5.40
    9.25
    9.35
    14.67528.875
    CZE - CSOVerbová EvaBB5.808.4014.200
    4 CZEPanský JindrichFX5.508.3513.85027.700
    NEDBlind NatasjaUB6.007.8513.850



    Piasecky vo Svetovom pohari na 8. priecke 2008 Okt 25
    Piasecky vo Svetovom pohari na 8. priecke po Glasgow Grand Prix

    1PETKOVSEK MitjaSLO1016.34
    2LI XiaopengCHN453.05
    3CUCHERAT YannFRA426.56
    4HUANG XuCHN294.34
    5FENG ZheCHN266.81
    6YOO Won ChulKOR241.34
    7FOKIN AntonUZB239.67
    8PIASECKY SamuelSVK198.81
    9GONCHAROV ValeriyUKR151.43
    10KIM Dae EunKOR141.05
    11KRYUKOV NikolaiRUS134.96
    12TOMITA HiroyukiJPN134.21

    Piasecky druhy na bradlach v Glasgove 2008 Okt 19
    Lubos Rupcik, Samuel Piasecky, Martin Zvalo - Svetovy pohar Glasgow
    Cez vikend dosiahol sportovy gymnasta Samuel Piasecky vynikajuce umiestnenie na prestiznom Svetovom pohari v sportovej gymnastike - Glasgow Grand Prix: 2. miesto na bradlach a 5. miesto na hrazde.
      V celkovom poradi vo svetovom pohari na bradlach sa posunul na vynikajuce 7. miesto, co Samovi dava velku sancu prebojovat sa po prvykrat v historii Slovenskej sportovej gymnastiky do finale SP - Madrid 2008.
    Martin Zvalo

    Bradla muziAPenScore
    1PETKOVSEK MitjaSLO6.400.016.125
    2PIASECKY SamuelSVK6.300.015.600
    3TSOLAKIDIS VasileiosGRE6.100.015.375
    Hrazda muzi
    1DIMIC AlenSLO7.000.015.500
    2RODRIGUES MosiahBRA6.000.014.675
    3PEGAN AljazSLO6.600.014.625
    4THOMAS KristianGBR5.600.014.525
    5PIASECKY SamuelSVK5.900.014.375

    Samuel Piasecky - Svetovy pohar GlasgowSvetovy pohar Glasgow

    14. rocnik Grand-Prix Praha 2008 Okt 18
    14. rocnik Grand-Prix Praha 200814. rocnik Grand-Prix Praha 2008
      Dnes sa konal 14 rocnik Grand-Prix Praha, kde sa predstavili Bratislavski gymnasti. Predviedli stabilne vykony aj pri slabej ucasti zahranicnych pretekarov, kde usporiadajuci oddiel Hradcany Praha nedostal od mestskeho magistratu financie. Startovali len ceski pretekari v kategorii ziaci a juniori. Tesi fakt, ze u juniorov sa predstavili dvaja pretekari, ktori boli ucastnici MEJ v Laussane. Cech Jiri Bomer z domacej Hradcany Praha a Slavomir Michnak zo Slavie UK Bratislava. Obaja aj takto skoncili vo viacboji kde Bomer ziskal 77,70 bodu a druhy bol Michnak so 76,80 bodu. Predviedli velmi pekne zostavy a stabilne aj ked obaja sa nevyhli padu na koni s drzadlami. Take iste poradie bolo aj vo finale hrazdy, ktore usporiadatel organizuje u juniorov. V kategorii ziakov zvitazil Radovestnicky Daniel z Kolina so 73,55 bodu, druhy bol jeho oddielovy kolega Kardos David so 68,95 a treti skoncil Michal Kiss zo Slavie UK Bratislava 67,40 napriek preruseniu zostavy na koni na sirku. Dalsi dvaja ziaci su novacikovia v tejto kategorii a prvy krat aj na medzinarodnej urovni. Cvicili pekne a cisto ale este im chyba na niektorych naradiach obtiaznost ale ukazuju sa vo velmi peknom svetle. Jan Spajs obsadil 7. miesto so 58,60 a Simon Fejes ziskal 49,45 bodu. Posledni dvaja cvicili bez prerusenie, ale chyba im dostatok cvicebnych tvarov na koni a na hrazde. Boli napriek tomu super a pravom mozeme byt na nich hrdy lebo cvicili cisto, precizne a elegantne. Rozhodoval pan Gabriel Varga.
    Peter Kristof

    Kvalifikacia Svetoveho pohara v Glasgowe 2008 Okt 17
    17.10.2008 ♠ Glasgow Grand Prix 2008 - Kvalifikacia

    Prostne ABPenScore
    1HYPOLITO DiegoBRA6.600.015.675
    2KOSMIDIS EleftheriosGRE6.500.015.650
    3SHATILOV AlexanderISR6.200.015.375
    9PIASECKY SamuelSVK5.900.114.450
    Kon
    1SELIGMAN RobertCRO6.200.015.125
    2BERTONCELJ SasoSLO6.300.015.100
    3BERKI KristianHUN5.800.014.850
    3SUPRUN OleksandrUKR6.000.014.850
    13PIASECKY SamuelSVK5.400.013.225
    Bradla
    1PETKOVSEK MitjaSLO6.400.015.950
    2PIASECKY SamuelSVK6.000.015.225
    3TSOLAKIDIS VasileiosGRE6.100.015.125
    Hrazda
    1PEGAN AljazSLO6.600.015.700
    2PIASECKY SamuelSVK6.200.015.075
    3THOMAS KristianGBR5.600.014.650

    Vysledky kvalifikacie

    Piasecky treti, Paulickova siesta v Szombathely 2008 Okt 5
    Piasecky treti na bradlach Svetovy pohar Szombathely
    Svetový pohár - Szombathely
      Prvý októbrový víkend sa Samuel Piasecký zúcastnil na Svetovom pohári v Madarskom Szombathely. Kvalifikáciou prešiel velmi dobre, ked zo štyroch vystúpení sa 3x kvalifikoval do finále. Konecné 5. miesto na prostných, 7. na koni a výborné 3. miesto na bradlách sú dobrým vstupom do zaciatku sezóny.
    Martin Zvalo

    Dalsie fotografie a vysledky


    23. rocnik GWG Cup v Cottbuse 2008 Sep 21
    11-14 rocni FXPHSRVTPBHBTotal
    25Samuel PotancokSVK11.85011.30010.30011.60012.05011.00068.100
    26Michal KissSVK13.2008.85010.00012.00011.55011.50067.100
    15-18 rocni FXPHSRVTPBHBTotal
    25Martin ArgalasSVK12.75011.50012.50012.60010.85012.00072.200
    30Slavomir MichnakSVK13.40011.80010.80012.35010.65010.85069.850

    Ani jeden slovensky pretekar sa neprebojoval do finale.

    Vysledky viacboja 11-14 rocnych
    Finale 11-14 rocnych
    Vysledky viacboja 15-18 rocnych
    Finale viacboja 15-18 rocnych

    KP juniorov a ziakov 13.9.2008 v Bratislave 2008 Sep 18
      V Bratislave sa v sobotu 13. septembra uskutocnili kontrolne preteky juniorov a ziakov. Boli urcene na nominaciu pretekarov do nemeckeho Cottbusu, ktore sa konaju tento vikend 20-21.9.08. Juniori predviedli trochu rozpacite vykony a niektore zostavy boli dobre a na niektorych naradiach zavahali az "padali ako hrusky". Nominovani boli: S. Michnak z Bratislavy a M. Argalas z B.Bystrice, pricom dalsi juniori sa kontrolneho preteku nezucastnili kvoli dlhodobym zraneniam. Michnak je po chorobe, kde mal od 1.9. silne antibiotika "anginovy streptokok" a bral 10 dni silne antibiotika a este stale berie nejake lieky.
      Zo ziakov sa nominovali M. Kiss z Bratislavy a S. Potancok z B. Bystrice, ktori predviedli stabilne vykony.

    Peter Kristof

    KP 2008 Sep 13 FXPHSRVTPBHBTotal
    Michnák S.Sl. BA4.50
    8.60
    13.10
    5.00
    7.60
    12.60
    2.30
    8.50
    10.80
    3.80
    8.80
    12.60
    2.60
    7.50
    10.10
    3.40
    9.00
    12.40
    21.60
    50.00
    71.60
    Argaláš M.UMB BB3.90
    8.60
    12.50
    3.50
    7.90
    11.40
    4.00
    7.20
    11.20
    4.60
    9.30
    13.90
    3.90
    7.50
    11.40
    3.6
    7.40
    11.00
    23.50
    47.90
    71.40
    Kiss M.Sl. BA4.20
    8.90
    13.10
    4.00
    7.40
    11.40
    2.60
    7.70
    10.30
    3.00
    9.30
    12.30
    3.20
    8.50
    11.70
    2.80
    8.20
    11.00
    19.80
    50.00
    69.80
    Potancok S.UMB BB3.40
    9.00
    12.40
    3.80
    7.60
    11.40
    2.80
    7.60
    10.40
    3.00
    9.00
    12.00
    3.10
    9.30
    12.40
    3.00
    7.10
    10.10
    19.10
    49.60
    68.70
    Pohle I.UMB BB3.60
    8.30
    11.90
    3.00
    7.30
    10.30
    2.20
    7.90
    10.10
    3.00
    8.00
    11.00
    3.10
    9.00
    12.10
    2.40
    7.20
    9.60
    17.30
    47.70
    65.00

    Vystupenie Cirque du Soleil s Janom Petrovicom 2008 Sep 7
    Jan Petrovic pred vystupenim Cirque du Soleil Saltimbanco
    Svetoznamy Cirque du Soleil pocas svojho putovania po USA a Kanade zavital zaciatkom septembra aj do Amherst v state Massachusetts. Kedze je to na americke pomery "len" 340 km od mojho posobiska, nenechal som si ujst prilezitost pozriet si nasho byvaleho reprezentanta Jana Petrovica vo vystupeni Saltimbanco. Petrovicove gymnasticke kvality vsetci pozname, ale az pohlad na jeho ucinkovanie v uchvatnej show plnej farieb, hudby, spevu, akrobacie a humoru ma presvedcil, ze z Jana popri sportovcovi vyrastol aj umelec, ktory sa vo svete prestizneho cirkusoveho umenia urcite nestrati.

    Jano, vdaka za krasny zazitok a vela uspechov v dalsej kariere.
    webmaster
    Jan Petrovic po vystupeni Cirque du Soleil Saltimbanco

    Trener Martin Zvalo oslavuje 40 rokov 2008 Aug 31
    Samuel Piasecky, trener Martin Zvalo a Alexander Benko pocas ME 2008
    Byvaly gymnasta a dnes trener muzskej reprezentacie Slovenska, Osemrocneho sportoveho gymnazia a Slavie UK Bratislava Martin Zvalo sa 4. septembra doziva 40 rokov. V mene vsetkych jeho zverencov, medzi ktorych patria aj reprezentanti Samuel Piasecky a Alexander Benko (na obrazku pocas ME 2008), gymnastickych trenerov, priatelov a vsetkych priaznivcov slovenskej sportovej gymnastiky srdecne blahozelame

    Zomrel byvaly gymnasta Michal Docolomanský 26. aug 2008
    Michal Docolomanský    Nas spolupracovnik Doc. Anton Gajdos, DrSc. nam oznamil smutnu spravu:

    "Dnes doobeda vo veku 66 rokov nás opustil bývalý gymnasta - BSP Vinohrady a vynikajúci herec SND

    Michal Docolomanský"

    Cest jeho pamiatke!
    Bratislavski gymnasti v priprave na novu sezonu 2008 Aug 23
    Fotky poslal Martin Zvalo:

    Bratislavski gymnasti v priprave na novu sezonu
    Cely fotoalbum »

    Ruka Samuela Piaseckeho po nacviku noveho prvku 2008 Aug 18
    gymnasticke ruky

    Ivanka Kovacova dakuje vsetkym za podporu 2008 Aug 14
    Pise mamka Ivany pani Katarina Kovacova:

      Píšem za Ivanku, pre ktorú je stále príliš tažké nájst vhodné slová. Radi by sme sa podakovali všetkým, ktorí Ivanku podporili mailom alebo sms. Okrem gymnastov a bývalých gymnastov (Janka Korenácková, Athina Karaindrosová, Simonka Rawská, Zuzka Cerovská, Samo Piasecký, Jano Petrovic, Martin Zvalo) jej vyjadrili svoju priazen aj tí, ktorých popri sledovaní olympijského diania náhodou zaujala naša gymnastická stránka a Ivankin príbeh. Menovite patrí naše podakovanie poslancovi mestského zastupitelstva v Petržalke pánovi Novotovi za mail plný výstižných postrehov a optimizmu.
      Sympatické sú reakcie ludí z nášho blízkeho okolia, ktorí Ivankin neúspech nevnímajú nijako negatívne a blahoželajú našej rodine už len k jej postupu na olympiádu.
      Dakujeme hlavne webmasterovi, za iniciovanie písania Ivankinho príbehu na pokracovanie “Moja cesta do Pekingu” a taktiež za jeho komentár po kvalifikacnej sútaži, ktorý nás všetkých v chvílach smútku povzbudil.
      My prajeme Ivanke hlavne vela radosti zo samotného cvicenia bez zdravotných problémov a trpezlivost pri nácviku “mozolníkovej” techniky.
      Ivanka sa ozve po svojom návrate a zverejní aj nejaké fotografie. Mala so sebou aj kameru, ale bohužial sa nenašiel nikto, kto by ju pocas kvalifikácie natocil.
    Ivanka sa rozhodla využit ponuku pre skorší návrat než mala plánované, vráti sa už 21.8.2008.
    Katarína Kovácová

    Kvalifikacia zien na OH v Pekingu 2008 Aug 10
    Sklamala Ivana Kovacova v Pekingu?

      V Pekingu sa pred 18000 divakmi horlivo povzbudzujucimi domace reprezentantky predstavila v kvalifikacii zien nasa jedina reprezentanka Ivana Kovacova. Zostavy na bradlach a kladine jej nevysli celkom podla jej predstav a v konecnom poradi skoncila pred koncom startoveho pola:
    Bradla:
    80 KOVACOVA Ivana 5.80 7.00 7.60 6.80 6.20 6.30 6.70 12.500
    Kladina:
    82 KOVACOVA Ivana 5.70 6.70 6.60 7.10 5.90 6.80 6.50 12.350
    Celkove:
    93 KOVACOVA Ivana SVK 24.850

      Plan umiestnit sa v polovici startoveho pola sa jej nepodarilo splnit a ona sama je z toho najsmutnejsia. Len Ivanka, jej trenerka Nada Miklosova a rodina vie, co vsetko pre splnenie tohto ciela podstupila. Ked som s nou hovoril v decembri minuleho roku pomaly sa lucila so sportovou karierou vzhladom na velke problemy s chrbtom. Vdaka lekarskej pomoci a stovkam hodin rehabilitacnych a poslovacich cviceni sa za 8 mesiacov nielen dokazala vratit na gymnasticke podium, ale aj svojimi vykonmi presvedcit SGF, ze jej patri miesto v nasej olympijskej vyprave. Ako najmladsej clenke vypravy sa jej dostalo pocty skladat slub do ruk prezidenta republiky. Do Pekingu odchadzala z postu nahradnicky, ktory si vybojovala na minulorocnych MS v Stuttgarte. Ked k tomu pridame zdravotne problemy, ktore prekonala v uplynulom roku, tazko mohol niekto cakat, ze sa v obrovskej konkurencii vyraznejsie presadi. Sklamala teda Ivanka v Pekingu? Uz kvalifikovanim sa a ucastou na Olympiade dokazala viac ako ktorakolvek ina sucasna slovenska gymnastka!
      Nevidel som sutaz, ale pohlad na vysledky hovori, ze rozhodovanie v Pekingu riadne skripalo. Ved Kovacovej znamky na bradlach od jednotlivych rozhodkyn sa pohybovali od 6.20 po 7.60 (rozptyl 1.40 bodu!) a na kladine od 5.90 do 7.10 (rozptyl 1.20 bodu!). Za zmienku stoji, ze Slovensko nemalo svoju rozhodkynu v Pekingu.

    Na NBColympics.com som nasiel zaznam z prveho sledu kvalifikacie zien, na ktorom je aj zostava Ivany na kladine:
    Video
    Cele video ma skoro 2 hodiny, kladina Ivany je od 50:14 do 54:12 minuty. Nie som si vsak isty, co sa to da spustit aj mimo uzemia USA. Ale skusit mozete

    Pridavam este email od pani Kovacovej.


    Pise mamka Ivany pani Katarina Kovacova:

    Dobry den,
      neda nam aspon par slovami neokomentovat Ivankine vysledky - je nam zrejme, ze z nasich medii sa nejakych podrobnosti s komentarom niekoho, kto o gymnastike nieco vie, nedockame. Pre laicku verejnost samozrejme postacuje informacia o tom, ze Ivanka bola nasou najmladsou ucastnickou a mala tremu, ktora si vyziadala svoju dan v podobe chyb. Ale Ivanka si podla nas zasluzi, aby bolo povedane nieco viac ...
      Hlavne si nemyslime, ze jej katastrofalne znamky zodpovedaju tomu, co skutocne predviedla. Takze kladina - jeden pad (sprajcka), bradla - jeden pad (nechytena letka). Bradla sme vobec nemali moznost vidiet, kladina bola k dispozicii v zazname CT2 a neskor (zostrihana) na STV. To, ze sme nevideli bradla nas velmi mrzi, pretoze netusime, co sposobilo tak obrovsku zrazku - nemohlo to byt jednym padom po nechytenej letke. A jeden pad + zopar zavahani na kladine - nevieme, ci realne zodpovedaju zrazke 3,35 boda.
      Ocenujeme komentar na CT2 + Eurosport s ceskym komentarom - dakujeme za tych par viet, ktore ocenili Ivankin vykon po odbornej stranke.
    S pozdravom
    Kovacova

    Ivana Kovacova po oficialnom treningu 2008 Aug 07
    Pise mamka Ivany pani Katarina Kovacova:

    Dobry den
      Pripájame znovu nejaké krátke info od Ivanky. Telefonovali sme s nou dnes ráno (obed tamojšieho casu), kedy už mala po pódiovom tréningu. Bola trošku smutná, lebo sa jej velmi nedarilo. Na bradlách jeden krát prerušila zostavu po prelete na dolnej žrdi (ale bez pádu) a spadla zo záveru. Na kladine mala tri pády. Podla všetkého sa celá atmosféra už velmi blížila tej sútažnej a mala dost velkú trému.
      Cítila sa dost vycerpaná, ani nie tak fyzicky ako psychicky. My dúfame, že to z nej rýchlo opadne a že v den "D" pôjde do sútaže bez prílišného stresu.
      Bolo aj rozhodnuté, že Ivanka sa zúcastní otváracieho ceremoniálu (nebolo to isté, pretože preteky má dost skoro po ceremoniáli a musela si rozmysliet, ci zvládne regeneráciu a ešte jeden tréning do samotnej sútaže). Tréning bude mat teda až v sobotu poobede, aby sa mohla vyspat. V nedelu bude vstávat asi o pol siedmej, aby stihla ranajky, organizované rozcvicenie a o 4,00 nášho casu nastúpit k svojej zostave na bradlách.
      Iste mnohí sledujete jej kroky a prajete jej, aby zažiarila úsmevom nad svojím cvicením. Vieme, že v jej prípade nejde o medaily, ale o vydarené predvedenie toho, co má natrénované. Ak jej svoju priazen prejavíte mailom, alebo sms, urcite jej to velmi pomôže.
    S pozdravom
    Katarína Kovácová

    Email:   ikovacova@zmail.sk

    Informacia z Pekingu od Ivany Kovacovej 2008 Aug 03
    Ivana Kovacova na OH v Pekingu Pise mamka Ivany pani Katarina Kovacova:

    Dobry den,
      od Ivanky mame info, ze p. Soucek nas atachee, informoval nasich sportovcov, ze mozu sirit informacie o sebe, o svojich zazitkoch a pocitoch, mali by mat moznost dokonca posielat fotografie. Nic z toho, co by posielali sa nesmie tykat sutazi a inych sportovcov. Takze si myslim, ze sa nedopustim ziadneho priestupku, ked posuniem dalej info od Ivanky:

      Ivanka je v uplnej psychickej aj fyzickej pohode. Let, ktoreho sa velmi bala, napoly prespala (vzala si liek na spanie, ktory dostali do vybavy), napoly prebdela, ale vsetko znasala v poriadku. To, ze cely let neprespala, jej pomohlo sa rychlejsie vyrovnat s casovym posunom. Byvaju zatial s trenerkou sami v trojizbovom byte. Zakratko by k nim mali pribudnut plavkyne Martina Moravcova a Denisa Smolenova, k Ivanke do izby atletka Martina Hrasnova a k trenerke pravdepodobne strelecka trenerka. Vsetky vnutorne priestory su klimatizovane a pekne zariadene. Strava je bohata a pestra, servirovana ako svedske stoly. Podla Ivankinho vyjadrenia je olympijska dedina velmi pekna. Ivanka moze vyuzivat posilovnu (vzdy, ked moze ide minimalne behat na pase) aj bazen. Masaze ma takisto k dispozicii ovela castejsie, ako za beznych treningovych podmienok.
      Zostavy sa celkom daria. Mozol sa zatial strhol iba raz. Aj so strhnutym mozolom Ivanka dnes odcvicila celu bradlovu zostavu. Kladinove zostavy sa daria viac krat za trening bez problemov. Ako s treningovou kolegynou a partnerkou sa Ivanka najviac stretava s chorvatskou gymnastkou Tinou Erceg. Dorozumievaju sa bez problemov v rodnych jazykoch. S ceskou gymnastkou Kristynou Palesovou sa Ivanka zatial nestretla. Trenuje s Rumunkami, Taliankami a s Tinou.
      Vsetci sportovci maju k dispozicii internetovu miestnost. S Ivankou sa nam podarilo nadviazat zvukove aj obrazove spojenie. Takze vsetkych pozdravuje a pripajame (my) jej fotoagrafiu, ako vyzera, ked s nami telefonuje. Nepodarilo sa zatial poslat foto, ktore Ivanka urobila (ziadny dostupny USB vstup).
    Takze zdravime,
    rodina Kovacova


    Ivana Kovacova a Nada Miklosova su uz v Pekingu 2008 Jul 28
    Ivana Kovacova a Nada Miklosova odleteli na OH do Pekingu Dobry den,
    posielam nejake foto z odchodu skupiny olympionikov, v ktorej bola aj Ivanka. Bolo velmi mile, ze sa s nou prisli rozlucit vsetky gymnastky z klubu Inter Bratislava. Bohuzial nebude mozne pocas trvania hier prostrednictvom Ivanky zverejnovat ziadne informacie na stranke, ale take su podmienky SOV. Napriek tomu, keby ju niekto chcel podporit, moze tak urobit klinkutim na ikonu "Napiste mi" na gymnastickej stranke, alebo jednoducho na ikovacova@zmail.sk. Ivanka urcite bude mat moznost si maily precitat. Este raz dakujeme vsetkym za priania a pozdravy.
    Katarina Kovacova

    Poznamka webmastra: Pravidelnym navstevnikom mojej stranky (a je ich kazdy den vyse 100) sa dopredu ospravedlnujem, ze nebudem moct prinasat najnovsie informacie od nasej minivypravy. Ako pise pani Kovacova, Slovensky olympijsky vybor zakazal clenom nasej vypravy pocas pobytu na OH poskytovat akekolvek informacie pre zverejnenie na internete... Pred par dnami som emailom poziadal SOV o oznamenie sposobu ziskania informacii od nasej vypravy v Pekingu, ale odpoved dostanem asi az po olympiade ...

    Fotoalbum z odchodu na OH »

    Gymnasti TJ Slávia UK zacali prípravu na novú sezónu 2008 Jul 26
    Napisal a fotky poslal Martin Zvalo:

    Gymnasti TJ Slávia UK zacali prípravu na novú sezónu Zaciatok novej sezóny
      Gymnasti TJ Slávia UK Bratislava zacali prípravu na novú sezónu, v ktorej seniorov caká niekolko Svetových pohárov, mladších M-SR a pár medzinárodných pretekov.
      Zaciatky po dnoch oddychu sú skutocne tvrdé, tony zdvihnutého železa neskutocne tažké (nie vždy je ho dost - foto). Kondicný tréner, bývalý úspešný gymnasta Ivan Jamriška (foto) im v posilnovni nic neodpustí, ale ked treba, samozrejme pomôže. Po rannom tvrdom kondicnom tréningu o 16,00 hod. pokracuje gymnastický tréning, kde sú zaciatky tažké, cvicebné tvary predtým už dávno zvládnuté sú odrazu velkou neznámou (všetci, co sa pohybovali okolo vrcholovej gymnastiky urcite vedia o com hovorím).
      Popri tom ale stíhame povzbudzovat Ivanku, ktorej forma pred OH rapídne stúpa, no drina, sebazaprenie a mnohokrát aj bolest, ktorú dennodenne podstupuje je obdivuhodná (na fotke Ivanine ruky po tréningu).
      Pracovnú atmosféru každý den všetkým spríjemnujú bývalí gymnastickí reprezentanti, ktorí si svoje umenie teraz už užívajú. A pomoc všetkých ostatných, ich dlhorocné skúsenosti (na foto p. Varga) je vždy vítaná.
    Martin Zvalo
    Fotoalbum »

    SOV schcvalil ucast Ivany Kovacovej na OH v Pekingu 2008 Jul 19
    V Bratislave sa v sobotu uskutocnilo 35. zasadnutie Valneho zhromazdenia Slovenskeho olympijskeho vyboru, ktore schvalilo nominaciu Slovenska na 29. Olympijske hry, ktore zacnu 8.8.2008 o 8:00 v Pekingu. Medzi 49 sportovcvami, ktorí do bodky splnili vsetky kriteria figuruje aj zverenkyna trenerky Nadezdy Miklosovej z ASK Inter Bratislava Ivana Kovacova. Jej ucast na OH v Pekingu je teda definitivne potvrdena.

    Blahozelame a drzime palce!

    Najnovsie informacie o zdravotnom stave Korenackovej 2008 Jul 15
    Jana Korenackova Posielam Vám informácie o Jankinom zdravotnom stave.
      Výsledky CT vyšetrenia nakoniec vylúcili zlomeninu krcného stavca (ten je vraj pretocený), ale zistili jej kompresnú zlomeninu hrudného stavca. Momentálne leží na ortopedickom oddelení, a podla vyjadrenia primára bude v poriadku, bez vážnejších následkov. V priebehu pár dní jej dajú korzet a bude sa môct trošku hýbat, zatial musí ešte len ležat.
    Janka dakuje za všetky podravy.

    Korenacková Adriána



    Na obrazku Janka v bratislavskej nemocnici 19. jula 2008


    Janka Korenackova sa v sobotu zranila pri treningu 2008 Jul 14
    Janka Korenackova   Posielam pozdrav z Bratislavy, nie z celkom radostnou správou. Janka Korenacková - gymnastka Interu Bratislava a juniorská reprezentantka SR, leží momentálne na Bratislavských Kramároch zo zlomeným krcným stavcom. Ten si zlomila v sobotu 12.7.08 pri tréningu, ked zle dopadla na chrbát pri akrobatickej rade.
      Napriek velkým bolestiam je v dobrej nálade a pozdravuje všetkých gymnastov a gymnastky, hlavne tých z Bratislavskej telocvicne na Trnavskej ulici.

    S pozdravom

    Korenacková Adriána

    Janke vsetci zelame skore uzdravenie

    VV SGF schvalil ucast Kovacovej na OH 2008 Jun 26
      Vykonny vybor Slovenskej gymnastickej federácie schvalil vo stvrtok bez pripomienok ucast pretekarky ASK Inter Bratislava Ivany Kovácovej na Olympijskych hrach 2008 v Pekingu.

    Medzinarodne Majstrovstvá Ceskej republiky 2008 Jun 22
    Finale - Nedela 22. juna 2008
    BRADLA - ŽENY
    1. Kristýna Pálešová (Sokol Brno I.) 15,800
    2. Jana Šikulová (Sokol Brno I.) 14,800
    3. Eva Verbová (Sokol Brno I.) 14,000
    4. Veronika Ožanová (TJ Sokol Moravská Ostrava I.) 12,800
    5. Ivana Kovácová (Slovensko) 12,450
    KLADINA - ŽENY
    1. Kristýna Pálešová (Sokol Brno I.) 14,500
    2. Ivana Kovácová (Slovensko) 14,300
    2. Šikulová Jana (Sokol Brno I.) 14,300
    4. Ožanová Veronika (TJ Sokol Moravská Ostrava I.) 13,250
    5. Kinclová Tereza (GK Vítkovice) 11,600
    6. Dymáková Dominika (AC Sparta Praha) 11,400
    7. Štiková Nina (TJ Sokok Plzen I.) 10,550


      Aj ked nasej olympionicke Ivane Kovacovej nevysli v sobotnajsom viacboji zostavy na bradlach a kladine podla jej predstav, v obidvoch disciplinach postupila do zajtrajsieho finale.
    Viacboj zien - sobota VTUBBBFXTotal
    1Pálešová Kristýna 1991Sokol Brno I.
    Janecková
    A
    B
    ND
    Score
    5.00
    9.200

    14.200
    6.60
    9.200

    15.800
    6.10
    8.950

    15.050
    5.50
    9.050

    14.550



    59.600
    2.Šikulová Jana 1988Sokol Brno I.
    Vyzinovi
    A
    B
    ND
    Score
    5.00
    8.700

    13.700
    6.50
    8.800

    15.300
    5.60
    7.100

    12.700
    5.20
    8.800
    0.10
    13.900



    55.600
    3Ožanová Veronika 1987Sokol Mor. Ostrava I.
    Drtílkovi
    A
    B
    ND
    Score
    5.00
    9.200

    14.200
    4.80
    8.550
    0.40
    12.950
    4.60
    7.300

    11.900
    4.70
    8.350
    0.50
    12.550



    51.600
    7Kovácová Ivana 1992Slovensko
    Miklošová
    A
    B
    ND
    Score
    6.00
    5.300

    11.300
    5.80
    7.750

    13.550



    24.850

    Majstrovstvá Slovenskej republiky muzi a juniori 2008 Jun 16
    Spracoval a fotky poslal Martin Zvalo:

    Majstrovstvá Slovenskej republiky, Bratislava 14. júna 2008
    Majstrovstvá Slovenskej republiky muzi a juniori 2008

      S úprimnou radostou môžem konštatovat, že sa nám na tohtorocných Majstrovstvách Slovenskej republiky mužov a juniorov podarilo stretnút s neocakávane velkým poctom pretekárov (7 Slávia UK BA, 4 ŠŠG Prešov, 1 B.Bystrica).
      Po dlhých diskusiách, ci vôbec M-SR organizovat v riadnom termíne sa predsa len rozhodlo, že M-SR sa uskutocnia. A o tom, že to bolo správne rozhodnutie, svedcia dosiahnuté bodové výsledky a výkony všetkých úcastníkov.
      Samuel Piasecký (88,700b. je jeho osobné maximum), Alex Benko (82,050b.) predviedli skvelé výkony vo viacboji (Alex cvicil celý viacboj po 4. rokoch) a Andrej Neczli (78,550b.) pri obrovskom dennom vytažení (práca, škola, tréning) ukázal, že do starého železa ešte urcite nepatrí a mladším predviedol, že ked sa chce, tak sa dá skutocne "skoro všetko". Výborné výkony najmä na prostných a preskoku predviedol Martin Sák (všetci Slávia UK), ktorý sa prednedávnom vrátil z mesacného kempu v svetoznámom cirkuse "Dragon" a urcite velkým prekvapením boli chalani zo ŠŠG Prešov.   V juniorskej kategórii predviedli dobré výkony S. Michnák (Slávia UK), M. Argaláš (UMB B. Bystrica) a najmä na koni velmi perspektívny, mladucký A. Medek (Slávia UK BA).
      Šampionát tak dal skvelú bodku za úspešnou jarnou sezónou Slovenských reprezentantov, ktorí mali možnost, opät po roku ukázat svoje gymnastické umenie pred domácim publikom.

    Martin Zvalo

    Dalsie obrazky »»

    Miesto kludu na pripravu stres z limitov 2008 Jun 16
      Este za starovekych grekov platilo na Olympiade heslo "Nie je dolezite zvitazit, ale zucastnit sa". Odvtedy sa v sporte vela zmenilo a zda sa, ze toto uslachtile heslo davno upadlo do zabudnutia ...
      V sportovej gymnastike doslo k vyraznemu obmedzeniu poctu startujucich na Olympiade a ucast si bolo vydobit umiestnenim na Majstrovstvach sveta 2007 v Stuttgarte. Zial, ziadnemu nasmu gymnastovi ani gymnastke sa to nepodarilo. Najlepsia slovenka Ivana Kovacova si vybojovala miesto prvej nahradnicky! Na potesenie vsetkych, ktorym naozaj na slovenskej gymnastike zalezi, niekto z kvalifikovanych odriekol ucast a tak FIG ponukol mieste prave Ivane. Ako sme sa docitali v nasej tlaci SGF aj SOV pozvanie prijali. Kedze sa Ivana na miesto nahradnicky uz kvalifikovala v Stuttgarte, prekvapuje preto, ze si stale nie je ista svojou cestou do Pekingu. Nie, nejedna sa o jej zdravotny stav, k treningu a pretekaniu jej dali lekari zelenu. Zial zelena chyba na semafori SGF. Nasi funkcionari jej stanovilo interne limity, ktore mala splnit a splnila v Trnave a potom znovu este raz aj na pretekoch v Ceskom Trinci. A tak miesto toho, aby sa Ivana v klude pripravoval tych par tyzdnov co jej do OH zostava, je stale vystavena stresu z dokazovania, ze na Olympiadu patri. Co na tom, ze FIG si na zaklade vysledkov vlanajsich majstrovstiev sveta mysli, ze ano. Kedysi sa vravelo "Ked davaju, ber, ked biju, utekaj". Nam FIG dava, ale my by sme hadam radsej utekali ... Vsak co tam po nejakej Olympiade - o 4 roky bude dalsia!
      V sucasnej svetovej velmoci cislo 1 USA maju podobny problem. Olympijsky vitaz Paul Hamm si vybral dvojrocnu treningovu pauzu a po nej sa rozhodol znovu vratit ku gymnastike. Nanestastie v prvych pretekoch trojkolovej kvalifikacie do druzstva USA pre Peking si na bradlach zlomil ruku a 2 mesiace pred zahajenim OH sa podrobil jej operacii. Naprik tomu v USA Gymnastics nikto nepochybuje o jeho ucasti v Pekingu.

    Radi uverejnime stanovisko SGF k problemu ucasti Kovacovej na OH.

    Majstrovstva Slovenska muzov a juniorov 2008 Jun 14
    Vysledky poslal Martin Zvalo:
    Viacboj seniori FXPHSRVTPBHBTotal
    1Piasecký SamuelSlávia UK BA5.70
    8.40
    14.10
    5.60
    8.40
    14.00
    5.10
    9.10
    14.20
    6.20
    9.15
    15.35
    6.00
    9.45
    15.45
    6.50
    9.10
    15.60
    35.10
    53.60
    88.70
    2Benko AlexanderSlávia UK BA5.30
    9.05
    14.35
    6.00
    8.00
    14.00
    4.90
    8.85
    13.75
    5.40
    9.30
    14.70
    4.90
    9.05
    13.95
    2.30
    9.00
    11.30
    28.80
    53.25
    82.05
    3Neczli AndrejSlávia UK BA4.30
    8.75
    13.05
    3.70
    8.95
    12.65
    4.50
    9.15
    13.65
    4.60
    8.30
    12.90
    5.10
    9.00
    14.10
    3.30
    8.90
    12.20
    25.50
    53.05
    78.55
    4Lazorík JakubŠŠG Prešov4.00
    8.40
    12.40
    2.70
    7.50
    10.20
    4.30
    7.70
    12.00
    3.80
    7.55
    11.35
    3.10
    9.25
    12.35
    2.70
    7.00
    9.70
    20.60
    47.40
    68.00
    5Hílovský IvanŠŠG Prešov3.60
    8.65
    12.25
    3.20
    7.90
    11.10
    4.60
    8.85
    13.45
    3.60
    8.50
    12.10
    15.00
    33.90
    48.90
    6Sák MartinSlávia UK BA4.70
    8.15
    12.85
    3.50
    7.00
    10.50
    5.40
    8.90
    14.30
    13.60
    24.05
    37.65
    7Magda PeterŠŠG Prešov3.00
    8.40
    11.40
    3.80
    8.35
    12.15
    6.80
    16.75
    23.55
    8Lech JakubŠŠG Prešov2.70
    1.50
    4.20
    3.20
    8.75
    11.95
    5.90
    10.25
    16.15


    Viacboj juniori FXPHSRVTPBHBTotal
    1Michnák SlavomírSlávia UK BA4.50
    8.75
    13.25
    5.00
    8.20
    13.20
    2.60
    8.55
    11.15
    3.80
    8.10
    11.90
    3.80
    9.05
    12.85
    3.10
    8.40
    11.50
    22.80
    51.05
    73.85
    2Argaláš MartinUMB BB4.30
    8.20
    12.50
    3.30
    6.10
    9.40
    4.40
    8.20
    12.60
    4.00
    8.95
    12.95
    3.80
    8.70
    12.50
    4.00
    7.15
    11.15
    23.80
    47.30
    71.10
    3Medek AlexSlávia UK BA3.40
    8.35
    11.75
    3.10
    8.00
    11.10
    1.90
    8.65
    10.55
    3.00
    8.40
    11.40
    3.00
    9.00
    12.00
    1.80
    4.40
    6.20
    16.20
    46.80
    63.00
    4Horn PeterSlávia UK BA3.40
    7.15
    10.55
    2.30
    7.55
    9.85
    1.80
    8.20
    10.00
    3.00
    8.50
    11.50
    2.90
    6.90
    9.80
    1.80
    4.10
    5.90
    15.20
    42.40
    57.60



    Piasecky na 7. mieste v rebricku Svetoveho pohara 2008 Jun 13
      Športový gymnasta Samuel Piasecký po vynikajúcej jarnej sezóne postúpil z 13. priecky na 7. miesto v rebrícku Svetoveho pohara FIG nas bradlach. Je to jeho zatial najlepšie umiestnenie a dáva mu velkú šancu postúpit do finale Svetového pohara, ktoré sa bude konat 12. - 14. decembra 2008 v Madride.
    Martin Zvalo

    Aktualne poradie na bradlach po pretekoch v Barcelone:
    1. PETKOVSEK Mitja SLO 876.34
    2. CUCHERAT Yann FRA 426.56
    3. LI Xiaopeng CHN 303.05
    4. FENG Zhe CHN 266.81
    5. HUANG Xu CHN 244.34
    6. GONCHAROV Valeriy UKR 151.43
    7. PIASECKY Samuel SVK 148.81
    8. KIM Dae Eun KOR 141.05
    9. FOKIN Anton UZB 139.67
    10. TOMITA Hiroyuki JPN 134.21

    Dalsie aktualne poradie slovenskych gymnastov a gymnastiek
    Prostne:
    37. PIASECKY Samuel SVK 40.52
    151. BENKO Alexander SVK 1.96
    Kon s drzadlami:
    40. BENKO Alexander SVK 25.14
    65. PIASECKY Samuel SVK 13.00
    Preskok:
    115. BENKO Alexander SVK 3.92
    Hrazda:
    28. PIASECKY Samuel SVK 53.43


    Preskok:
    49. PAULICKOVA Natalia SVK 23.94
    120. SEKEROVA Zuzana SVK 5.56
    Bradla:
    114. HOMOLOVA Maria SVK 9.52
    169. SEKEROVA Zuzana SVK 3.60
    Kladina:
    85. SEKEROVA Zuzana SVK 14.41
    148. PAULICKOVA Natalia SVK 3.92
    160. HOMOLOVA Maria SVK 2.94
    Prostne:
    146. HOMOLOVA Maria SVK 5.60
    169. SEKEROVA Zuzana SVK 3.60

    Kristof a Piasecky trenermi 1. triedy 2008 Jun 13
    Napisal a fotky poslal Mgr. Luboš Rupcík:
    Peter Kristof a Samuel Piasecky trenermi 1. triedy v sportovej gymnastike
    Po dvoch rokoch štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave Samuel Piasecký a Mgr. Peter Krištof záverecnými skúškami - skúška zo špecializácie, obhajoba, skúška z teórie a didaktiky športu úspešne ukoncili dialkové štúdium trénera 1. triedy. Vedúci špecializácie Mgr. Luboš Rupcík - konzultanti: doc. PhDr. Strešková, PhD, Mgr. Tonkovicová, PhD, Mgr. Konecný, Mgr. Zvalo. Zároven chcem podakovat absolventom štúdia sa vynikajúci prístup k štúdiu a konzultantom za ich cenné rady a pripomienky, ktorými rozšírili ich poznatky.

    Srdecne blahozelame!

    Samuel Piasecky trenerom 1. triedy v sportovej gymnastike

    Majstrovstva Slovenska muzov v sobotu 14.6. 2008 Jun 10
    Majstrovstva Slovenska muzov v sportovej gymnastike
    TJ Slavia UK Bratislava Vas pozvya na

    Majstrovstva Slovenskej republiky seniorov a juniorov v sportovej gymnastike,

    ktore sa budu konat v specializovanej gymnastickej hale ASK Inter Bratislava na Trnavskej ceste v Bratislave (pri OD Kaufland, zlta hala)
    dna 14. juna 2008 o 10,00 hod.

    Hodnotenie Svetoveho pohara v Barcelone 2008 Jun 10
    Napisal a fotky poslal Martin Zvalo
    Samuel Piasecky svetovy pohar Barcelona 2008
      Samuel Piasecký z TJ Slávia UK Bratislava na XXXIII. Memorial Joaquim Blume v Španielsku, ktorý bol dalším kolom Svetového pohára opät potvrdil svoje velké kvality a gymnastické majstrovstvo. Po výborných výkonoch v kvalifikácii postúpil na prostných a bradlách do finále.
      Na prostných odskákal svoju zostavu velmi dobre, no chyby v doskokoch ho odsunuli na konecné 8. miesto.
      Finálové cvicenie na bradlách (losovanie usporiadatela) Samo zacal zo všetkých ako prvý. Zacvicil výborne, no velmi prísni rozhodcovia mu dali známku "len 15,350 b." Boli sme dost sklamaní a neostávalo nám nic iné, len cakat na vystúpenie ostatných. No naštastie rozhodcovia ostali velmi prísni až do konca. Samo vo finále porazil troch finalistov z nedávnych ME v Lausanne a jeho druhé miesto je urcite jedno z najcennejších trofejí v jeho gymnastickej kariére.
      O výbornú rozhodcovskú prácu a príjemnú atmosféru pocas nárocnej kvalifikácii a finále sa postaral medzinárodný rozhodca L. Rupcík.
      Záverom by som rád podakoval dievcatám Se SGF za pomoc pri vybavovaní písomných formalít (prihlášky, vyúctovania, letenky, ....) na SP.

    Martin Zvalo

    Dalsie obrazky »»

    Piasecky 2. vo finale na bradlach v Barcelone 2008 Jun 08
    Samuel Piasecky svetovy pohar Barcelona 2008
      Piasecky pokracuje vo svojich skvelych vykonoch. Na dalsom podujati Svetoveho pohara v sportovej gymnastike - 33. rocniku Memorialu Joaquim Blume v Barcelone pridal ku vcerajsiemu 8. miestu v prostnych skvele 2. miesto na bradlach s 15.350 bodu
    Parallel Bars FinalsAB1B2B3B4B5B6PenScore
    1Feng ZheCHN7.009.109.109.208.909.009.2016.100
    2Piasecky SVK6.309.209.209.009.008.709.0015.350
    3CarballoESP6.009.109.209.308.708.909.0015.050


    Dalsie obrazky »»

    Piasecky 8. vo finale na prostnych v Barcelone 2008 Jun 06
    Men’s Floor Finals ABPenScoreGap
    1Kosmidis EleftheriosGRE15.450
    2Devyatovskiy MaximRUS15.400-0.050
    3Martinez RafaelESP15.275-0.175
    4Thomas Kristian GranGBR15.150-0.300
    5Markovic TomislavCRO15.000-0.450
    6Bouallegue WadjiTUN14.800-0.650
    7Markousis DimitrosGRE14.675-0.775
    8Piasecky SamuelSVK14.200-1.250

    V Trnave sa skoncil 21. GYM-Festival Trnava 2008 2008 Jun 08
    21. GYM-Festival Trnava 2008
    Medzinarodne majstrovstva
     Viacboj
    1. CHIRIC Elena (ROU) 55.250
    2. VERBOVÁ Eva (CZE) 54.85
    3. BELAK Teja (SLO) 54.600
     Preskok
    1. OŽANOVÁ Veronika (CZE) 13.600
    2. JANIK Gabriela (POL) 13.575
    3. VERBOVÁ Eva (CZE) 13.175
     Bradla
    1. KOVÁCOVÁ Ivana (SVK) 14.550
    2. VERBOVÁ Eva (CZE) 13.850
    3. JANIK Gabriela (POL) 13.750
     Kladina
    1. PAULÍCKOVÁ Natália (SVK) 14.000
    2. VERBOVÁ Eva (CZE) 13.650
    3. OŽANOVÁ Veronika (CZE) 13.100
     Prostne
    1. CHIRIC Elena (ROM) 14.350
    2. TÓTH Renáta (HUN) 14.250
    3. JANIK Gabriela (POL) 13.850


  • Podakovanie za spracovanie a zaslanie kompletnych vysledkov parti Milanovi Lehotovi


  • Kliknutim na sybol alebo na nazov discipliny sa otvori nove okno s detailnymi vysledkami v pdf formate
  • Majstrovstva Slovenska zeny
     Viacboj zeny
    1. LEHOTSKÁ Dobroslava
        (GTK Športcentrum Žilina) 48.350
    2. KASARDOVÁ Michaela
        (OŠG Kešel Košice) 38.700
    3. SEGEDYOVÁ Alžbeta
        (Slávia PU Prešov) 37.650
     Preskok zeny
    1. PAULÍCKOVÁ Natália
        (KGŠ Slávia Trnava) 14.050
    2. LEHOTSKÁ Dobroslava
        (GTK Športcentrum Žilina) 12,800
    3. KOTÚCOVÁ Sona    (GTK Športcentrum Žilina) 12.200
     Bradla zeny
    1. KOVÁCOVÁ Ivana
        (AŠK Inter Bratislava) 14.100
    2. LEHOTSKÁ Dobroslava
        (GTK Športcentrum Žilina) 11.450
    3. KASARDOVÁ Michaela
        (OŠG Kešel Košice) 6.550
     Kladina zeny
    1. KOVÁCOVÁ Ivana
        (AŠK Inter Bratislava) 13.900
    2. PAULÍCKOVÁ Natália
        (KGŠ Slávia Trnava) 13.600
    3. RUŠCINOVÁ Silvia
        (KGŠ Slávia Trnava) 12.150
     Prostne zeny
    1. LEHOTSKÁ Dobroslava
        (GTK Športcentrum Žilina) 12.400
    2. SEGEDYOVÁ Alžbeta
        (Slávia PU Prešov) 11.950
    3. KASARDOVÁ Michaela
        (OŠG Kešel Košice) 11.300


    Majstrovstva Slovenska juniorky
     Viacboj juniorky
    1. REHÁKOVÁ Kristína (KŠG UMB B.Bystrica) 50.650
    2. KORENACKOVÁ Jana (AŠK Inter Bratislava) 44.050
    3. KOVALSKÁ Alexandra (Slávia PU Prešov) 39.950
     Preskok juniorky
    1. REHÁKOVÁ Kristína (KŠG UMB B.Bystrica) 12.800
    2. KORENACKOVÁ Jana (AŠK Inter Bratislava) 12.450
    3. KOVALSKÁ Alexandra (Slávia PU Prešov) 10.550
     Bradla juniorky
    1. REHÁKOVÁ Kristína (KŠG UMB B.Bystrica) 11.750
    2. KORENACKOVÁ Jana (AŠK Inter Bratislava) 10.550
    3. KOVALSKÁ Alexandra (Slávia PU Prešov) 7.750
     Kladina juniorky
    1. REHÁKOVÁ Kristína (KŠG UMB B.Bystrica) 13.800
    2. KORENACKOVÁ Jana (AŠK Inter Bratislava) 10.000
    3. KOVALSKÁ Alexandra (Slávia PU Prešov) 9.950
     Prostne juniorky
    1. REHÁKOVÁ Kristína (KŠG UMB B.Bystrica) 12.300
    2. KOVALSKÁ Alexandra (Slávia PU Prešov) 11.700
    3. KORENACKOVÁ Jana (AŠK Inter Bratislava) 11,050

    Piasecky vo finale na prostnych a bradlach v Barcelone 2008 Jun 06
      Na nedavne uspechy v Moskve a Cottbuse Piasecky nadviazal aj na dalsich pretekoch Svetoveho pohara - 33. rocniku Memorial Joaquim Blume v Barcelone, kde sa prebojoval do finale na bradlach s 3. najlepsou znamkou a na prostnych so 6. najvyssou znamkou.


    Gymnasti oslavovali Medzinarodny den deti 2008 Jun 04
    Napisal Martin Zvalo a fotky pridal Ganriel Varga:
      Bratislavská športová gymnastika (Slávia UK, AŠK Inter) oslavovala Medzinárodný den detí, ako inác pracovne, no netradicne. Pred obchodným domom sme pripravili gymnastické náradie, nafukovaciu trampolínu, zmrzlinu, sladkosti a mnoho dalších atrakcií pre deti.
    Velkí (Ivanka Kovácová sa pripravuje na OH, Samo Piasecký na Svetový pohár, ....) aj malí predvádzali svoje gymnastické umenie pred detmi, okoloidúcimi vonku, na slniecku. A že sa akcia podarila a detom sa to skutocne pácilo, svedcia nasledujúce fotografie od medzinárodného rozhodcu Gabriela Vargu.

    Bratislavski gymnasti a Medzinarodny den deti 2008
    Dalsie fotografie »

    Svetovy pohar World Stars v Moskve 2008 Jun 03
    Spracoval a fotky poslal Martin Zvalo:
      Samuel Piasecký, pretekár TJ Slávia UK Bratislava v dalšom kole Svetového pohára v Moskve dosiahol vynikajúci úspech. V konkurencii pretekarov z 35 štátov predviedol v kvalifikácii na prostných, bradlách a hrazde svoje nárocné zostavy a na prostných a bradlách postúpil do finále (na hrazde ho delilo od postupu 0,1 bodu). Všetky zostavy zacvicil výborne, dokonca na bradlách snád najlepšie v živote, kde ho ohodnotili rozhodcovia zatial jeho najvyšším ocenením v jeho kariére 15,800 b.
      Vo finále cvicil opät dobre. Medailu síce nezískal, ale jeho konecné umiestnenie 7. miesto prostné, 4. miesto bradlá sú skutocne vynikajúce.
      Získanie tohtorocného druhého finálového umiestnenia, teda bodovaného umiestenia na SP na bradlách je výborné vzhladom na možnost postupu do koncorocného finále Svetového pohára, kde postupuje len najlepších 8. gymnastov sveta na každom náradí.
      Velké rozhodcovské skúsenosti opät predviedol Jozef Mikula, za co mu velmi dakujeme.
    World Stars Artistic Gymnastics World Cup Moscow 2008World Stars Artistic Gymnastics World Cup Moscow 2008
    World Stars Artistic Gymnastics World Cup Moscow 2008
    World Stars Artistic Gymnastics World Cup Moscow 2008World Stars Artistic Gymnastics World Cup Moscow 2008

    Piasecky 4. na bradlach na World Stars v Moskve 2008 Maj 30
  • World Stars World Cup. Moscow (RUS) 2008 May 30

    Men’s Floor Finals
    1GOLOTSUTSKOV AntonRUS15.650
    2HYPOLITO DiegoBRA15.625
    3WAMMES JeffreyNED15.050
    7PIASECKY SamuelSVK
    Pommel Horse Finals
    1KEATINGS DanielGBR15.975
    2SMITH LouisGBR15.850
    3BERKI KrisztianHUN15.725
    Rings Finals
    1PLUZHNIKOV KonstantinRUS16.325
    2TVOROBYOV OlexanderUKR16.275
    2TRODRIGUES DannyFRA16.275
    Men’s Vault Finals
    1GOLOTSUTSKOV AntonRUS16,362
    2WIGNANITZ RaphaëlFRA16,300
    3VASILIEV AnatoliRUS16,150
    Parallel Bars Finals
    1CUCHERAT YannFRA16.225
    2PETKOVSEK MitjaSLO15.750
    3RYAZANOV YuryRUS15.650
    4PIASECKY SamuelSVK
    Horizontal Bar Finals
    1VASILIEV AnatoliRUS15.700
    2ZONDERLAND EpkeNED15.250
    3SABOT HamiltonFRA15.200
    Women’s Vault Finals
    1TPAVLOVA AnnaRUS14.750
    1TBARBOSA JadeBRA14.750
    3KAESLIN AriellaSUI14.587
    Uneven Bars Finals
    1SEMENOVA KseniaRUS16.075
    2PANG PanpanCHN15.400
    3ZGOBA DariyaUKR15.325
    Balance Beam Finals
    1LINLIN DengCHN15.825
    2LIUCHN15.400
    3PAVLOVA AnnaRUS15.350
    Women's Floor Exercise Finals
    1LINLIN DengCHN14.800
    2AFANASEVA KseniaRUS14.775
    3JOURA DariaAUS14.300


  • Piasecky postupil do finale na prostnych a bradlach v Moskve

  •   V ruskych internetovych novinach sme sa docitali velmi sporadicke vysledky stvrtkovej kvalifikacie na pretekoch Svetoveho pohara World Stars 2008 v Moskve. Samuel Piasecky dosiahol v kvalifikacii na bradlach druhu najvyssiu znamku 15.800 a postupil do finale

    Pre www.gymnastics.sk priamo z Moskvy informaciu doplna Martin Zvalo:
      Dnes dosiahol náš najúspešnejší reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký životný výkon. V jeho najsilnejšej disciplíne na bradlách získal v obrovskej konkurencii gymnastov z 35. štátov najvyššiu známku vo svojej kariére 15,800 bodu, ktorá mu v kvalifikácii umožnila postup do zajtrajšieho finále na SP v Moskve zo skvelého 2. miesta. Dokázal, že je skutocne vo výbornej forme.
      Do finále sa prebojoval aj v cvicení na prostných zo 7. najvyššou známkou. Na hrazde je 10.


    Vystava Osobnosti športu Slovenska 2008 Maj 29
      Výstavu Osobnosti športu Slovenska, ktorí v mladosti športovali usporiadalo Múzeum telesnej kultúry SR zaciatkom mája a potrvá do septembra 2008 v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží. Z gymnastov sú tam: Prof. Vladimir Porubcan, Ing. Ivo Heller, Prof. Eva Bláhová a herec Michal Docolomanský.
    Vystava Osobnosti športu Slovenska

    Marika Krajcirova-Nemethova sa doziva 60 rokov 2008 Maj 25
      Najspesnejsia slovenska sportova gymnastka 20. storocia Marika Krajcirova-Nemethova sa 1. juna doziva 60 rokov. Medzi jej najvacsie uspechy patri dvakrat 2. miesto druzstva na OH 1964 Tokio a OH 1968 Mexico City, 4. miesto v preskoku na OH v Mexico City. Marika je majsterkou sveta druzstiev 1966 Dortmund a jej zbierka este zahrnuje 1 bronzovu medailu, 1 stvrte a 1 piate miesto na majstrovstvach sveta. Na Majstrovstvach Europy ziskala Marika 2 bronzove medaily

    V mene vsetkych priaznivcov gymnastiky srdecne blahozelame!

    Marika Krajcirova-Nemethova
    Marika, jej dcera Marianna a vnucka Zala Bedenik, ktora oslavuje 4 roky 3. juna
    Dalsie obrazky »


    Zelena Jama Open 2008 Ljubljana (SLO) 2008 Maj 24
    Druzstva VTUBBBFXTotal
    1CETATE DEVAROM25.55026.00027.55028.150107.250
    2GD ZELENA JAMA 1SLO26.70023.15027.40027.300104.550
    3ISRAEL 1ISR26.60024.10027.35026.200104.250
    6SLOVAKIASVK25.15022.50024.65023.500  95.800

    Jednotlivkyne VTUBBBFXTotal
    7BARBORA MOKOSOVASVK A4,003,005,404,40
    B8,309,008,257,95
    Pen-0,60
    Score12,30011,40013,65012,35049,700
    18LUCIA ACOVASVK A4,202,903,603,80
    B8,307,857,307,35
    Pen-0,30
    Score12,50010,45010,90011,15045,000
    22JANA KORENACKOVASVK A4,203,503,603,50
    B8,457,607,406,65
    Pen-0,50
    Score12,65011,10011,0009,65044,400

    Vysledky junioriek »

    Clanok caopisu Zivot o Janovi Petrovicovi 2008 Maj 20
    Jan Petrovic vo svetoznamom Cirque du Soleil
    Precitajte si najnovsie vydanie casopisu Zivot (v predaji od stredy 21. maja)


    Interview s Janom Petrovicom v najnovsom cisle casopisu Zivot

    Hodnotenie Majstrovstiev Europy juniorov 17.5.2008
    Pre www.gymnastics.sk poslal Peter Krištof:

    Správa z ME juniorov
      Juniori S. Michnák a D. Šnírer sa zúcastnili prvýkrát takéhoto velkého podujatia a zhostili sa ho zodpovedne. Vystúpenie hodnotím ako úspešné a všetci dúfame, že ich to posunie vpred.
      Denis Šnírer cvicil v rámci svojich možností a nebyt pádu na koni s držadlami jeho vystúpenie by bolo skvelé. Samozrejme, že má ešte velké rezervy ale dá sa na tom zakladat dalšia jeho práca. Na preskoku skákal velmi pekne a je len pre?no škoda, že nestihol dotrénovat skoky, ktoré sme si naplánovali. Akrobaciu cvicil trocha ustráchaný a to možno preto, že to bolo prvé náradie na ktorom zacínal. Mal tam malé poskoky v doskokoch jednotlivých akrobatických radách. Bradlá a hrazdu zacvicil dobre.
      Slavomir Michnák cvicil elegantne, ale nevyhol sa 3 velkým chybám, ktoré ho stály velké zrážky. V príprave mal velké zdravotné problémy a dva týždne pred odchodom zapálené mandle, kde dostával antibiotiká. Jeho štart bol ohrozený. Zabojoval a s velkým sebazaprením prešiel viacbojom dobre. Škoda pádu na jeho najsilnejšom náradí, kôn na šírku, urcite by bol niekde vyššie v konecnom poradí. Hrazdu zacvicil vynikajúco, ale spravil školácku chybu pri doskoku. Na akrobacii, ktorú cvicí precízne a cisto spravil strednú chybu v tretej akrobatickej rade. Škoda týchto chýb, lebo v konecnom poradí by bol urcite o pár priecok vyššie. Dúfame, že tieto ME ich správne namotivujú a budú trénovat s väcším elánom.
      Škoda je aj to, že sme nepostavili družstvo juniorov aj ked som to zdôraznoval v minulosti viackrát, lebo by to urcite pomohlo dalším juniorom, ktorí boli kandidátmi na reprezentacný dres a bojovali o úcast na MEJ. Preto si myslím, že treba už teraz mysliet na budúce MEJ, kde by sme mali postavit družstvo juniorov. Mali by sme už teraz systematicky pracovat na tomto pláne a spravit všetko preto aby toto družstvo o dva roky reprezentovalo SGF.
      Prajem všetkým trénerom vela trpezlivosti a elánu do dalšej práce a pevne verím, že tento ciel splníme spolocnými silami.
    Peter Krištof
    FIG vylosovala poradie na OH 2008 Maj 16
    Ivana Kovacova vylosovana do 1 sledu prva na bradlach na OH
    Ivana Kovacova vylosovana do 1 sledu prva na bradlach na OH

    Fotoalbum z ME v Lausanne 2008 Maj 16
    Slavomír Michnák a Denis Šnírer na MEJ v sportovej gymnastike 2008 v Lausanne

    Dalsie obrazky »


    Uvolnilo sa miesto pre Kovacovu na OH 2008 Maj 14

    Uvolnilo sa miesto na OH pre Ivanu Kovacovu!

      Bratislavcanka Ivana Kovacova si umiestnenim na minulorcnych Majstrovstvach sveta v Stuttgarte vybojovala miesto prvej nahradnicky pre Olympijske hry v Pekingu. FIG na svojej stranke uverejnila najnovsie zlozenie ucastnicok sutaze v sportovej gymnastike zien a figuruje v nom aj Ivana Kovacova:

    Slots 01-72USA (6), FRA (6), CHN (6), BRA (6), ROU (6), UKR (6), RUS (6), GER (6), ITA (6), AUS (6), GBR (6), JPN (6),
    Slots 73-78PRK (2), CAN (2), ESP (2)
    Slots 79-81CZE (1), NED (1), SUI (1)
    Slots 82-90Stefani BISMPIKOU (GRE), Nastassia MARACHKOUISKAYA (BLR), Veronica WAGNER (SWE), Dorina BOCZOGO (HUN), Natalia SANCHEZ (COL), Marisela CANTU (MEX), JOP Hyun Joo (KOR), Marta PIHAN (POL), Gaelle MYS (BEL)
    Slots 91-94Tina ERCEG (CRO), Annamari MAARANEN (FIN), Jessica LOPEZ (VEN), Nikolina TANKOUCHEVA (BUL)
    Slots 95-97Ivana KOVACOVA (SVK), Sherine El ZEINY (EGY), Jelena ZANEVSKAJA (LTU)
    Slots 98 Thuong DO THI NGAN (VIE)

    Hodnotenie ucasti Slovenska na ME v Lausanne 2008 Maj 14
    Slovenska vyprava na ME v sportovej gymnastike Lausanne 2008
    Pre www.gymnastics.sk napisal a fotky poslal Martin Zvalo:

      Po výborných výsledkoch na Svetových pohároch sme zrejme všetci nadšenci športovej gymnastiky ocakávali výborné výsledky aj na Majstrovstvách Európy v Lausanne. Umiestnenie: 9. miesto na bradlách, 15. miesto na prostných, 36. miesto na koni z viac ako 100 pretekárov sú na gymnastické podmienky na Slovensku skutocne výborné.
      Ale pravdu povediac, chalani a ja sme sklamaní. Samo s Alexom boli pripravení najlepšie ako kedy predtým. V príprave narobili kvantum perfektných, nárocných zostáv na svojich náradiach, cvicili s lahkostou, sebaisto, co dokázali na pretekoch SP. Odchádzali sme odhodlaní ukázat, že máme skvelých gymnastov a patríme medzi najlepších v Európe. Po pódiovom tréningu, na ktorom Samovi tlieskali aj samotní rozhodcovia od svojich stolíkov, bolo všetkým jasné, že s nami musia pocítat.
      Žial, vylosovaní sme boli do prvého sledu a hned na bradlá. Nie sme gymnasticky silná krajina, nemáme zázemie a po Samovej perfektnej zostave sme len dúfali, že známka 15,475 bodu bude na finále stacit. Zázrak sa však nekonal, sen o finále sa rozplynul v poslednom 3. slede (pred posledným sledom bol na 2. mieste za majstrom sveta Petkovškom zo SLO), kde rozhodcovia, kedže cvicili ich pretekári zrazu chybicky nevideli a výsledné známky razom vyleteli vyššie.
      Hrazda Samovi vôbec nevyšla. Od zaciatku mu nesedela, bola príliš tvrdá a všetky zložité tvary mu vychádzalo tesne pred stojku. V každej hale bola iná pružnost, nevedel si na nu zvyknút a na pódiovom tréningu bolo málo casu. Prostné zacvicil velmi cisto, elegantne a nebyt prvého sledu, tiež to mohlo byt blízko finále.
      Alex svoju nárocnú zostavu na koni až do záveru zvládol perfektne, v rozsahu. V predposlednom prvku, pred záverom žial spadol a bolo po nádeji.

      Naši juniori Slavomír Michnák a Denis Šnírer mali na ME jun. svoju premiéru. Denis prešiel celým viacbojom v rámci svojich možností. Velmi dobre skocil oba skoky na preskoku. Škoda že nemal dostatok casu na zvládnutie nárocnejších skokov, kedže tesne pred ME si musel uzatvorit 4. rocník, aby po návrate z ME mohol absolvovat "Maturitnú skúšku".
      Slávko cvicil elegantne, cisto, no vo viacboji sa dopustil troch chýb. Pred štartom na ME mal angínu, bral antibiotiká, takže podmienky 2 týždne pred jeho zatial najdôležitejšími pretekmi v jeho gymnastickej kariére vôbec nemal optimálne, dokonca jeho štart bol ohrozený.
      Obaja juniori predviedli velmi slušnú gymnastiku, za ktorú sme sa nemuseli vôbec hanbit. Je na škodu, že SGF nedala dôveru nášmu juniorskému družstvu a Martin Argaláš z Banskej Bystrice ostal doma. Družstvo by urcite nebolo perfektné, ale bola by to výborná príprava na ME jun. 2010, kde sa ešte môžu zúcastnit ako 18 - rocní Slávko a Martin, ktorí by mali byt lídrami družstva.
      Co dodat na záver? Budúce ME sú opät o rok a my budeme dúfat, že podmienky, ktoré chalanom vytvárame budú dostatocne motivacné, aby nielen ostali pri gymnastike, ale aby cvicili stále s väcšou chutou zlepšovat sa, zodpovedne pristupovali k tréningom, pretekom a hodnotenie ME 2009 bude veselšie.
    Martin Zvalo

      Poznamka webmastra:
      Aj ked sme sa nedockali medaily a Samo zostal tesne pred branami finale ME, vystupenie reprezentacie Slovenska v Lausanne je v kazdom pripade jednym z najvacsich uspechov slovenskej sportovej gymnastiky v poslednych rokoch. Samo aj Alex dokazali, ze patria vo svojich disciplinach medzi absolutnu Europsku gymnasticku spicku. Kto pozna podmienky, v akych sa pripravuju, nemoze inak ako obdivovat ich sportove majstrovstvo, ktore je odrazom ich nesporneho talentu a tisicov hodin tvrdej kazdodennej driny pod vedenim trenera Martina Zvala a celeho realizacneho timu z bratislavskej gymnastickej telocvicne. Tento kolektiv fanatikov, vydatne moralne a financne podporovany materskou TJ Slavia UK, aj na tychto ME, podobne ako v minulosti, dokazal, ze je schopny a ochotny obetovat absolutne vsetko pre uspech slovenskej sportovej gymnastiky. A za to im vsetkym patri uznanie a vdaka vsetkych priaznivcov doma i v zahranici!

    Finale Majstrovstiev Europy muzov 2008 Maj 11

    28th European Championships - Seniors Apparatus Finals 2008 May 11
    Floor Exercise FinalsABPenScore
    1GOLOTSUTSKOV AntonRUS6.5009.20015.700
    2SELARIU Dorin RazvanROU6.4009.25015.650
    3HAMBUECHEN FabianGER6.6008.8750.115.375
    Pommel Horse FinalsABPenScore
    1BERKI KrisztianHUN6.7009.32516.025
    2UDE FilipCRO6.4009.22515.625
    3SELIGMAN RobertCRO6.3009.25015.550
    Rings FinalsABPenScore
    1VAN GELDER YuriNED7.3009.20016.500
    2JOVTCHEV JordanBUL7.2009.00016.200
    3RODRIGUES DannyFRA7.1008.95016.050
    Men’s Vault Finals VTABPenScoreFinal
    1 BLANIK LeszekPOL 17.009.60016.60016.562
    27.009.52516.525
    2 KASPIAROVICH DimitriBLR 17.009.35016.35016.400
    27.009.45016.450
    3 POPESCU Ilie DanielROU 17.009.25016.25016.350
    27.009.45016.450
    Parallel Bars FinalsABPenScore
    1PETKOVSEK MitjaSLO6.6009.42516.025
    2CUCHERAT YannFRA6.7009.30016.000
    3KRYUKOV NikolaiRUS6.7009.17515.875
    Horizontal Bar FinalsABPenScore
    1HAMBUECHEN FabianGER7.0009.02516.025
    2MARAS VlasiosGRE6.8009.05015.850
    3PEGAN AljazSLO6.7008.60015.300
    3SAMILOGLU UmitTUR6.8008.50015.300

    28th European Championships - Juniors Apparatus Finals 2008 May 11
    Juniors’s Floor ExerciseABPenScore
    1KOSMIDIS EleftheriosGRE6.3009.22515.525
    2BAZAN ChristianESP6.1009.00015.100
    3KEATINGS DanielGBR5.8009.20015.000
    Juniors’s Pommel HorseABPenScore
    1KEATINGS DanielGBR6.4009.25015.650
    2PETROV MatveyRUS6.0009.07515.075
    3STEPANENKO ViktorUKR6.1008.75014.850
    Juniors’s RingsABPenScore
    1BAZAN ChristianESP6.1009.05015.150
    2SIMOES GustavoPOR6.0008.97514.975
    3PETROV MatveyRUS5.4009.10014.500
    Juniors’s Vault VTABPenScoreFinal
    1 JORDAN MathieuFRA 1 7.009.20016.20015.837
    26.209.3750.115.475
    2 BELYAVSKIY DavidRUS 16.609.4250.115.92515.812
    26.209.50015.700
    3 BAZAN ChristianESP 16.608.85015.45015.550
    26.209.45015.650
    Juniors’s Parallel BarsABPenScore
    1KEATINGS DanielGBR6.1009.20015.300
    2GARIBOV AminRUS5.9009.12515.025
    3BAZAN ChristianESP5.9008.67514.575
    Juniors’s Horizontal BarABPenScore
    1GARIBOV AminRUS5.8008.82514.625
    2WITTENBERGVOGES MaxGER5.7008.67514.375
    3IGNATENKOV KirillRUS5.5008.82514.325

    28th European Championships - Finale druzstiev muzov2008 May 10
    Seniori FXPHSRVTPBHBTotal
    1RUS45.05042.57545.92547.65046.55044.700272.450
    2GER44.95043.55042.97547.27545.15045.675269.575
    3ROU45.17543.80043.92548.72544.80042.525268.950
    4BLR43.02541.95045.12547.40045.22543.725266.450
    5FRA44.47539.50044.75048.47546.77542.375266.350
    6UKR42.62541.60045.65047.55045.40043.050265.875
    7SUI44.57542.35042.45047.85044.80042.875264.900
    8ITA43.37541.90044.55046.47543.05044.125263.475

  • 9. Maj - Kvalifikacia juniorov ME konecne poradie

  • 55 MICHNAK Slavomir SVK 13.000 12.475 10.975 13.225 12.525 11.175 73.375
    56 SNIRER Denis SVK 12.275 11.275 12.100 13.925 12.650 11.075 73.300

  • 8. Maj - PIASECKY prvym nahradnikom pre finale ME na bradlach


  • Piasecky nahradnikom pre finale na bradlach 2008 Maj 8
    Pre www.gymnastics.sk z Lausanne poslal Martin Zvalo:

    "Dobrý vecer,
    dnes vecer sa skoncila kvalifikácia ME mužov v športovej gymnastike. Náš najúspešnejší reprezentant Samuel Piasecký získal za svoju výbornú zostavu na svojej najsilnejšej disciplíne na bradlách známku 15,475 b, cím si vybojoval v obrovskej konkurencii gymnastických velikánov 9. miesto. 8. najlepších postupuje do nedelnajšieho finále, kde sa rozhodne o medailách.
    Pekný vecer
    Martin Zvalo"


    Prostne:
    15 PIASECKY Samuel SVK 5.900 8.875 14.775

    Kon s drzadlami:
    36 BENKO Alexander SVK 5.800 8.325 14.125

    Bradla:
    1 KRYUKOV Nikolai RUS 6.700 9.500 16.200 Q
    2 GONCHAROV Valeriy UKR 6.600 9.425 16.025 Q
    3 PETKOVSEK Mitja SLO 6.400 9.525 15.925 Q
    4 TSOLAKIDIS Vasileios GRE 6.500 9.200 15.700 Q
    5 HAMBUECHEN Fabian GER 6.600 9.100 15.700 Q
    6 DEVIATOVSKI Maxim RUS 6.200 9.425 15.625 Q
    7 TSAREVICH Aliaksandr BLR 6.400 9.150 15.550 Q
    8 CUCHERAT Yann FRA 6.700 8.850 15.550 Q
    9 PIASECKY Samuel SVK 6.300 9.175 15.475 R

    Hrazda:
    73 PIASECKY Samuel SVK 5.700 7.200 12.900

    Vysledky kvalifikacie


    Program kvalifikacie seniorov Stvrtok 8. maja 2008 Maj 7
    10:00 - Bradla

    245 BOLTNAR Michal CZE
    248 SMEJKAL Petr CZE
    246 NOVAK Petr CZE
    247 PANSKY Jindrich CZE
    249 NOVOTNY Vladimir CZE
    380 PIASECKY Samuel SVK
    276 NOZADZE Paata GEO
    275 GIORGADZE Ilia GEO

    10:30 - Hrazda

    245 BOLTNAR Michal CZE
    248 SMEJKAL Petr CZE
    246 NOVAK Petr CZE
    247 PANSKY Jindrich CZE
    249 NOVOTNY Vladimir CZE
    380 PIASECKY Samuel SVK
    276 NOZADZE Paata GEO

    11:00 - Prostne

    247 PANSKY Jindrich CZE
    245 BOLTNAR Michal CZE
    248 SMEJKAL Petr CZE
    246 NOVAK Petr CZE
    249 NOVOTNY Vladimir CZE
    276 NOZADZE Paata GEO
    275 GIORGADZE Ilia GEO
    380 PIASECKY Samuel SVK

    11:30 - Kon s drzadlami

    245 BOLTNAR Michal CZE
    248 SMEJKAL Petr CZE
    246 NOVAK Petr CZE
    247 PANSKY Jindrich CZE
    249 NOVOTNY Vladimir CZE
    276 NOZADZE Paata GEO
    381 BENKO Alexander SVK

    12:00 - Kruhy

    12:30 - Preskok


    Ivana Kovacova opat trenuje 7.5.2008
    Kovacova Ivana sportova gymnastika Slovensko
      Slovenska sportova gymnastika ma stale iskierku nadeje pre ucast na Olympijskych hrach, ktore zacinaju za necelych 100 dni v Pekingu. Na zaklade umiestnenia na minulorocnych Majstrovstvach sveta v Stuttragte je bratislavcanka Ivana Kovacova prvou nahradnickou pre Olympiadu. Ako je tom v sucasnosti sme sa opytali jej mamky:

      "Dakujem velmi pekne, Váš záujem nás potešil. Ivanka po dlhej prestávke zacala opät trénovat i ked zdravotne stále nie je celkom v poriadku. Problémy s chrbticou pretrvávajú, ale aj napriek bolestivosti sa Ivanka usiluje dostat co najrýchlejšie do formy hlavne na bradlách – na jej najoblúbenejšom náradí. Chceli by sme sa týmto podakovat všetkým, ktorí jej nejakým spôsobom pomohli. Bohužial musíme konštatovat aj to, že trvalo niekolko mesiacov kým sa Ivanka dostala ku špecialistovi – ortopédovi so zameraním na chrbtice, ktorý vhodnou liecbou dokázal zlepšit jej stav (minimálne došlo k spevneniu stavcov, takže Ivanka cvicí bez strachu, že sa jej “zbortí” stavec, ako nás vystríhali viacerí lekári). Teraz Ivanka znovu caká už niekolko týždnov na kontrolné vyšetrenie u daného špecialistu…
      Napriek všetkému trénuje, zo všetkých síl sa snaží nepremeškat šancu, ak by predsa len dostala možnost íst na olympiádu. A my okolo nej dúfame, že to jej zdravie vydrží a vyhnú sa jej celoživotné následky…"
    Slovenska vyprava odisla do Lausanne 5.5.2008
    Piasecky Samuel a Alexander Beno sportova gymnastika Slovensko
      V stredu 7. maja budu vo svajciarskom Lausanne slavnostne zahajene 29. Majstrovstva Europy v sportovej gymnastike muzov a juniorov. Po vynikajucich vysledkoch Samuela Piaseckeho a Alexandra Benka na pretekoch svetoveho pahara v Cottbuse a Maribore v pondelok odisla nasa vyprava do dejiska sutaze plna nadeji na zopakovanie nedavnych uspechov. Popri seniorov do bojov zasiahnu aj juniori Michnak Slavomir, Snirer Denis
    Zlozenie vypravy Slovenska
    Vedúci výpravy:    Kremnicky Juraj
    Seniori:Piasecky Samuel, Benko Alexander
    Juniori:Michnak Slavomir, Snirer Denis
    Tréneri:Zvalo Martin, Kristof Peter
    Rozhodcovia:Mikula Jozef, Varga Gabriel

    DenDatumCasProgram
    Str  7. maj20:00Slavnostne otvorenie
    Stv  8. maj
    10:00 - 13:00
    14:00 - 17:00
    18:00 - 21:00
    Kvalifikacia seniori - C I
      Subdivision I
      Subdivision II
      Subdivision III
    Pia  9. maj
    10:00 - 13:15
    14:00 - 17:15
    18:00 - 21:15
    Kvalifikacia juniori - C I and individual ranking - C II
      Subdivision I
      Subdivision II
      Subdivision III
    Sob10. maj14:00 - 17:00Finale druzstiev seniori - C IV
    Ned11. maj09:30 - 12:10
    14:00 - 17:55
    Finale na naradiach Juniori - C III
    Finale na naradiach Seniori - C III
    Ziaci TJ Slavia UK v Maribore na 3. mieste 29.4.2008
    Pre www.gymnastics.sk poslal Martin Zvalo:

    Slavia UK Bratislava sportova gymnastika Slovensko Slavia UK Bratislava sportova gymnastika Slovensko   V piatok ráno odcestovala do dejiska Svetového pohára v Maribore aj mladá generácia gymnastického oddielu TJ Slávia UK Bratislava, kde si po prvom finálovom dni velkých gymnastických majstrov Svetového pohára zmerali sily s družstvami domácich - Slovinských, Anglických, Chorvátskych a Rakúskych žiakov.
      Naši reprezentanti: Michal Kiss, Ivan Vargovský, Šimon Feješ a Igor Takác, odhodlaní ukázat svoje gymnastické majstrovstvo sa velkej konkurencii urcite nezlakli a skoncili na peknom 3. mieste.
      Svetový pohár, ako aj žiacke preteky boli výborne zorganizované. Chlapci naživo videli skutocných Majstrov sveta a ich gymnastické umenie, naozajstné "velké" preteky. Treba len dúfat, že to bola velká motivácia do dalšej nárocnej gymnastickej práce a o niekolko rokov sa mladšie generácie budú pozerat práve na našich, zatial ešte mladých talentovaných "borcov".
    Slavia UK Bratislava sportova gymnastika Slovensko

      Reakcia na prispevok:
    Gratulujem všetkým naším mladým talentom!!! Prajem im vela úspechov do budúcnosti a nech sa im darí coraz viac! A touto cestou by som chcela pozdravit Jožka Konecného a všetkých vz gymnastickej haly na Tomašikovej!!!!
    Pozdravujeme a myslíme na vás!!!!!

    KAJA A PAVLA!!!
    Benko 4. na koni na pretekoch SP v Maribore 26.4.2008
    Pre www.gymnastics.sk poslal Martin Zvalo:

    Alexander Benko sportova gymnastika Slovesnko   Vynikajuci uspech dosiahol cez vikend na kvalitne obsadenych pretekoch Svetoveho pohára v športovej gymnastike (37. štátov) - 41. rocniku Šalamunovho memorialu v slovinskom Maribore - pretekar Slavie UK Bratislava Alexander Benko. V piatkovej kvalifikacii obsadil skvele 4. miesto a rovnako si pocinal aj v sobotnajsom finale na koni na šírku, kde obsadil vynikajúce 4. miesto.
      Je to tohtorocný další velký úspech mužskej športovej gymnastiky pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy.
      Podakovanie patri aj nasmu medzinarodnemu rozhodcovi na SP v Maribore Jozefovi Mikulovi.


    KNS Finale AB1B2B3B4B5B6BPenScore
    1HONGTAO ZHANGCHN6.409.609.509.509.509.509.609.5250.0015.925
    2SELIGMAN ROBERTCRO6.309.109.209.009.008.908.709.0000.0015.300
    3TRUYENS DONNA-DONNYBEL6.208.808.708.908.508.908.808.8000.0015.000
    4BENKO ALEXANDERSVK5.908.608.409.008.608.809.008.7500.0014.650
    5BERTONCELI SASOSLO6.308.308.408.208.108.208.308.2500.0014.550
    6PIERRE YVES BENYFRA6.507.907.708.008.108.208.108.0250.0014.525
    7SPIRIDONOV EUGENGER5.708.608.809.208.508.608.508.6250.0014.325
    8HAUPTLI ROLANDSUI5.808.408.208.608.408.608.308.4250.0014.225


    Kvalifikacia na pretekoch SP v Maribore 25.4.2008
      Šalamunov memorial v Slovinskom Maribore zacal v piatok pisat 41. kapitolu. Od roku 2005 je sucastou Svetoveho pohara sportovych gymnastike a gymnastov. Slovensko vyslalo do sportovej haly Tabor Nataliu Paulickovu, ktora startuje na preskoku, kladine a prostnych, Alexandra Benka (prostne, kon) a medailistu z predchadzajuceho podujatia SP v Cottbuse Samuela Piaseckeho (prostne, kon, bradla, hrazda).
    ZenyVTUBBBFX
    Paulickova Natalia1. 11.900
    2.   0.000
    Avg   5.950
    15
    Kvalifikacia zien na Majstrovstvach sveta v akrobacii 25.4.2008
      10. Majstrovstva sveta v aerobickej gymnastike (Aerobic Gymnastics) v Nemeckom Ulme pokracovali v piatok kvalifikaciou zien, v ktorej sa predstavila aj dvojica reprezentantiek Slovenska. V konkurencii 56 pretekarok obsadila Natalia FAGOVA 27. priecku, ked ziskala 18.750 a Martina PERLACOVA 49. miesto s poctom bodov 17.300
    Vysledky kvalifikacie zien
    V Ulme zacali Majstrovstva sveta v akrobacii 22.4.2008
      Predohrou nadchadzajuich 10. Majstrovstiev sveta v aerobickej gymnastike (Aerobic Gymnastics) v Nemeckom Ulme je 3. Medzinarodna juniorska sutaz (3rd Aerobic Gymnastics International Age Group Competition), do ktorej dnes zasiahla aj dvojica reprezentantiek Slovenska. V konkurencii 48 pretekarok obsadila Ivana FAMEROVA 31. miesto s 17.450 bodu a Ivana KHANDLOVA skoncila na 36. mieste s 16.900 bodu.
    Vysledky kvalifikacie junioriek
    Piasecki privitali prirastok v rodine 20.4.2008
    Piasecky Peter gymnastika Slovensko Piasecky Peter gymnastika Slovensko

      Nase horuce zeliezko v ohni pred bliziacimi sa Majstrovstvami Europy Samuel Piasecky si obohatil svoju zbierku o dalsi cenny prirastok. Tentokrat nejde o medailu zo Svetoveho pohara ale najmladsi prirastok do rodiny. Pre gymnastics.sk a jej vsetkych navstevnikov oznamuje:

    V sobotu 19. aprila 2008 o 9:40 rano sa nam narodil druhý syn menom Peter.
    Vaha 3200 g a vyska 48 cm


    Blahozelame!

    Prokesova pred Majstrovstvami Europy 20.4.2008
    Katarina Prokesova gymnastika Slovensko   Danske Odense bude od 26. aprila do 3. maja dejiskom 21. Majstrovstiev Europy v skokoch na trampoline, dvojitej malej trampoline a akrobacii (tumbling). Slovensko bude na tomto podujati uz tradicne reprezentovat jedina pretekarka - v Nemecku zijuca a trenujuca Katarina Prokesova. Spytali sme sa Katky ako vyzera jej zaverecna priprava.
      "Priprava prebieha tak no celkom dobre. Bola som chora a aj minuly tyzden ma trapila chripka a tak bol trening redukovany. Nestiham volnu zostavu s trojnym (saltom) a kedze je to v obtiaznosti nevelky rozdiel 3-4 desatiny tak to nema vyznam sa trapit. Tak sa pripravujem na staru zostavu.
      Mala som aj dve sutaze, minuly vikend sme mali synchron kraja ten som vyhrala a vcera sme mali druzstva... Skoncili sme druhe, za nasimi chalanmi kde sme nemali sancu. Ale nevadi ja som testovala povinku kde mozem byt naozaj celkom spokojna... Znamky okolo 9,0. Volna este nie je celkom, chyba mi viac menej kondicka, ale to mi 2 tyzdne stacia ;-)) Pracujem na tom a aj teraz sa chystam do posilky.
      Cestujem v pondelok a Andrea (Martonova) tiez. Tak uz sa tesime.
    Katarina
    "

    Program ME:
    29.4. - Trening a slavnostne otvorenie
    30.4. - Kvalifikacie akrobacia a synchro
      1.5. - sutaz juniorov
      2.5. - Kvalifikacia seniori (14.00-17.30), Finale druzstiev (19.00 - 21.00)
      3.5. - Finale juniori (11.00-13.00), Finale seniori (15.00 - 18.00)
    Bronz pre Piaseckeho na bradlach v Cottbuse 13.4.2008
    Pre www.gymnastics.sk spracoval Martin Zvalo:
    Cez víkend sa reprezentanti v športovej gymnastike Alexander Benko a Samuel Piasecký zúcastnili velmi prestížnych pretekov Svetový pohár v Cottbuse, 32. rocník TURNIER DER MEISTER. V obrovskej konkurencii 43. štátov sa obaja naši pretekári nestratili.
      Alexander po minulotýždnovom zranení clenka cvicil len kona na šírku, kde v predvedení celej nárocnej zostavy v závere mierne zaváhal. Jeho umiestnenie na 25. mieste zo 49. pretekárov a známkou 14,350 b. je velmi slušné.
      Samuel absolvoval piatkovú kvalifikáciu na troch náradiach. Novú nárocnú zostavu na prostných odskákal velmi dobre, ale pri druhom akrobatickom rade doskocil mimo vyhradený štvorec. Známka 14,375 b. znamenala 15. miesto z 35. pretekárov. Velmi tažkú zostavu na hrazde pokazil (25. miesto zo 41 pretekárov), ale všetko si vynahradil vynikajúcim cvicením na bradlách, kde štartoval v kvalifikácii ako posledný (39-ty) a so známkou 15,475 b. sa prebojoval z 5. miesta do nedelnajšieho finále. Vo finálovej osmicke figurovali skutocné gymnastické osobnosti, ako Majstri Sveta Mitja Petkovsek (SLO), Fabian Hambuchen (GER), Li Xiaopeng (CHI), ci majster Európy Vasileios Tsolakidis (GRE), ...
      Samo vo finále cvicil ako tretí v poradí a nárocnú zostavu predviedol vynikajúco. Konecné tretie miesto v tak obrovskej konkurencii, aká sa v Cottbuse zišla, urcite patrí medzi naše najväcšie športové úspechy.
      Výbornú prácu pri rozhodovaní odviedol medzinárodný rozhodca Rastislav Skirkanic.

    Finale Bradla AJ1J2J3J4J5J6PenScore
    1Li XiaopengCHN7.101.000.800.800.700.900.900.0016.250
    2Hambüchen FabianGER6.600.700.600.600.901.100.900.0015.825
    3Piasecky SamuelSVK6.400.700.900.701.000.900.900.0015.550
    4Tsarevich AliaksandrBLR6.801.201.401.201.101.301.400.0015.525
    5Petkovsek MitjaSLO6.501.301.301.401.401.201.300.0015.175
    6Tsolakidis VasileiosGRE6.401.601.601.401.201.301.300.0015.000
    7Kierzkowski AdamPOL6.401.601.601.601.902.101.900.0014.650
    8Tan KevinUSA6.002.502.202.402.402.202.200.0013.700

    Piasecky vo finale na bradlach v Cottbuse 11.4.2008
      V piatok sa zacal v nemeckom Cottbuse 32. rocnik Turnier Der Meister, ktory je zaradeny do Svetoveho pohara v sportovej gymnastike. V kvalifikacii sa predstavila aj dvojica pretekarov Slavie UK Samuel Piasecky a Alexander Benko. Piaseckemu sa najlepsie darilo v jeho najsilnejsej discipline, na bradlach, kde v konkurencii 39 gymnastov obsadil skvele 5. miesto a tym si zabezpecil ucast v nedelnajsom finale. V kvalifikacii prostnych obsadil 15. miesto spomedzi 35 pretekarov a na hrazde skoncil na 25. priecke.
      Alex Benko sa predstavil len v kvalifikacii na koni s drzadlami, kde v konkurencii 49 gymnastov obsadil 25. miesto
    Floor Men
    1. Zou, Kai (CHN) - 15.600
    2. Hambüchen, Fabian (GER) - 15.525
    3. Gonzales, Tomas (CHI) - 15.425
    4. Yakubvskyi, Oleksandr (UKR) - 15.375
    5. Bogonosiuk Jevgenii (UKR) - 15.150
    6. Palgen, Sascha (LUX) - 15.125
    7. Gafuik, Nathan (CAN) - 15.125
    8. Ude, Filip (CRO) - 14.925
    15. Piasecky, Samuel SVK 5.90 14.375

    Rings Men
    1. Van Gelder, Yuri (NED) - 16.050
    2. Tan, Kevin (USA) - 16.025
    3. Kurbanbayev, Timur (KAZ) - 15.775
    4. Angioletti, Mateo (ITA) - 15.675
    5. Giorgallas, Irodotos (CYP) - 15.325
    6. Nigmadzyanov, Ruslan (RUS) - 15.300
    7. Vorobyov, Oleksandr (UKR) - 15.250
    8. Botella, Isaac (ESP) - 15.075

    Parallel Bars Men
    1. Li (CHN) 16.500
    2. Hambüchen (GER) 15.950
    3. Tsarevich (BLR) 15.600
    4. Tsolakidis (GRE) 15.525
    5. Piasecky (SVK) 15.475
    6. Petkovsek (SLO) 15.400
    7. Kierzkowski (POL) 15.325
    8. Tan (USA) 15.225
    Pommel Horse Men
    1. Keatings, Daniel (GBR) - 15.800
    2. Berki, Krisztian (HUN) - 15.800
    3. Seligman, Robert (CRO) - 15.525
    4. Smith, Louis (GBR) - 15.350
    5. Tsarevich, Aliaksandr (BLR) - 15.325
    6. Truyens, Donna-Donny (BEL) - 15.125
    7. Kyksenkov, Mykola (UKR) - 15.075
    8. Nigmadzyanov, Ruslan (RUS) - 15.050
    25. Benko, Alexander SVK 6.00 14.350

    Vault Men
    1. Blanik (POL) 16.337
    2. Isayev (UKR) 16.062
    3. Yakubovskyi (UKR) 15.950
    4. Rivera (PUR) 15.912
    5. Hambüchen (GER) 15.900
    6. Gonzales (CHI) 15.700
    7. Yerimbetov (KAZ) 15.675
    8. Nguyen (GER) 15.637

    Horizontal Bar Men
    1. Hambüchen (GER) 16.075
    2. Li (CHN) 15.925
    3. Zou (CHN) 15.825
    4. Kyksenkov (UKR) 15.300
    5. Kuzmin (RUS) 15.075
    6. Weber (GER) 15.000
    7. Maras (GRE) 14.975
    8. Konecny (CZE) 14.875
    25. Piasecky, Samuel SVK 6.00 13.625

    Kontrolne preteky juniorov pre MEJ 8.4.2008
    Pre www.gymnastics.sk poslal Peter Krištof:
      Dnes (utorok 8.4.) sa konali posledne kontrolne preteky v Bratislave pred Majstrovstvami Europy juniorov. Pretekali juniori Denis Snirer a Martin Argalas pred rozhodcami Rupcik L., Mikula J., Varga G. a trenermi Kristof P. a Kremnicky Juraj. Prisli sa pozriet aj Zvalo M. a predseda SGF Jan Novak.
      Slavomir Michnak ma zranene rameno a doktor mu nedovolil pretekat, ma mat dva tyzdne pauzu. Denis Snirer pretekal dobre aj ked ma bolestivo narazeny prst a virozu zaludka, kde pri kazdom striedani zvracal. Odviedol pekny vykon a hlavne bojovny. Pokazil kona, kde raz padol a bradla kde sa nevyhol drobnemu problemu. Na preskoku predviedol tsukuharu toporne o 360° a zvladol ju dobre.
      Martin Argalas predviedol stabilny vykon a pekne zacvicil akrobaciu, kruhy, preskok a vynikajucu hrazdu a bradla ale nevyhol sa padu na koni.

    MenoPRKNSKRSKBRHRSpolu
    Denis Snirer4.4
    13.000
    4.0
    11.700
    3.0
    11.500
    5.4
    14.500
    3.7
    12.000
    3.1
    11.300
    74.000
    Martin Argalas4.0
    12.300
    3.2
    9.400
    4.4
    11.800
    4.6
    13.600
    3.9
    12.800
    3.8
    12.500
    72.400

    Muzi si overili formu v Brne 6.4.2008
    Pre www.gymnastics.sk spracoval Martin Zvalo:

      V sobotu 5. marca sa Andrej Neczli, Alexander Benko a Samuel Piasecky zucastnili Medzistátneho stretnutia v sportovej gymnastike Ceska republika - Rakusko v Brne. Kedze sa jednalo o oficialne preteky, chalani cvicili mimo sutaz, ale vsetci velmi dobre.
      Andrej cvicil tri naradia (prostne, kruhy, bradla) a na zaciatku sezony to bolo velmi dobre (boli to jeho prve preteky od SP v Ostrave zo septembra 2007).
      Alex si v piatok (den pred pretekmi) velmi bolestivo zranil clenok (dúfam ze "len" vyron), takze prostne zial nemohol cvicit, ale na koni ukazal, ze narocnu zostavu ma zvladnutú.
      Samuel po zraneni zapastia (cca pred mesiacom pri novom cvicebnom tvare na bradlach), ktore stale nie je OK, cez bolest predviedol skvele vykony na hrazde a bradlach. Povodne sa pripravoval na ME predviest cely viacboj, no casu do zaciatku ME je malo a ruka je stale bolestiva (najma na koni a preskoku), takze to vyzera "len" na tri náradia (prostne, bradla, hrazda).
      Cvicenie vsetkých troch bolo skutocne velmi dobre: Samo mal najvyssie znamky na bradlach a hrazde, Alex na koni a Andrej stvrtu znamku na bradlach zo vsetkych pretekarov.   Lubo Rupcik standardne odviedol velmi dobry vykon za rozhodcovskym stolikom a velke podakovanie patri usporiadatelom z Ceskej republiky, ktori nam umoznili ucast na pretekoch a preverenie vykonnosti pred bliziacimi sa Majstrovstvami Europy.


    MenoPRKNSKRSKBRHR
    Andrej Neczli13.20012.80013.500
    Alexander Benko14.300
    Samuel Piasecký12.55015.60015.100

    Nase gymnastky vo Francuzsku - bez komentara 5.4.2008
    SeniorkyUcastPaulickovaABPenZnamka
    Preskok83795.0007.650-0.512.150
    Kladina84785.5006.050-0.311.250
    JuniorkyUcastKaraindrosovaABPenZnamka
    Preskok1081034.2007.77511.975
    Bradla110743.4007.875-0.610.675
    Kladina110745.4006.57511.975
    Prostne109734.8007.50012.300
    Viacboj1266046.925
    RehakovaABPenZnamka
    Preskok108694.4008.45012.850
    Bradla110863.5006.4009.900
    Kladina1101005.4005.45010.825
    Prostne1091084.1005.8009.900
    Viacboj1267543.500

    Kvalifikacia zien na ME vo Francuzsku 3.4.2008
      Natalii Paulickovej kvalifikacia zien na 27. Majstrovstvach Europy nevysla. Podla informacii ktore posklytla nasa vyprava dennej tlaci v uvodnej discipline - kladine dvakrat spadla. Na jej najsilnejsej discipline - preskoku pokazila prvy skok a rozhodkyne ju z neznameho dovodu nepustili absolovat druhy skok, hoci ho mala nahlaseny. Vo vysledkovej listine kvalifikacie viacboja je uvedenych 83 gymnastiek co sa predstavili na preskoku, z nich len 4 dosiahli nizsiu znamku ako 12.150 bodu Natalii Paulickovej
    Konecne vysledky kvalifikacie zien:
    91 PAULICKOVA Natalia SVK 23.400
    Preskok: 12.150
    Kladina: 11.250
    Ivanka Riskova skoncila s pretekarkou gymnastikou 3.4.2008
    Smutna sprava pre www.gymnastics.sk od pani Jany Riskovej:

    Riskova Ivana sportova gymnastika Slovensko   Zdravim z Banskej Bystrice mozno naposledy. Chcem vas poprosit, aby ste Ivanke Riskovej do profilu pripisali posledny vysledok, vitazstvo v Slovenskom pohari v novembri 2007 s poctom bodov 51,28, co bolo prislubom pred MEJ vo Francuzsku. Okrem toho vyhrala bradla, kladinu aj prostne. Bohuzial toto bol posledny krasny uspech, ktory mohla dosiahnut, a aj napriek tomu ze tento vysledok predstavoval splnenie limitu (50,5 b.), na ME nemohla cestovat a nepostuje ani na ziadne dalsie preteky. Dovodom su vazne problemy s chrbticou, ktore jej nedovoluju dalej vrcholovo sportovat.

      Rada by som sa podakovala trenerom, ktori sa jej venovali, panovi Kutikovi a pani Risovej, ktori jej dali velmi vela ako gymnastke ale aj ako cloveku.

       Ivanka sa velmi tazko zmieruje s danou situaciou, ostala vsak v telocvicni a pomaha trenovat male deti. Raz by sa chcela aspon ako rozhodkyna na velku sutaz dostat. Trpkost v srdci, ktoru teraz citi casom pominie, gymanstika jej dala velmi vela, za co je vdacna.
    ME zien zacinaju kvalifikaciu senioriek 2.4.2008
      Vo stvrtok 3. aprila sa vo francuzskom Clermont-Ferrand rozbehne naplno kvalifikacie druzstiev a jednotlivkyn 27. Majstrovstiev Europy sportovych gymnastiek. Hned v prvom zo styroch sledov o 10:00 hodine nastupi aj nasa jedina seniorka Natalia Paulickova z KGS Slavia Trnava ako 5. v poradi na kladinu. Zlozenie skupiny, v ktorej Natalia startuje:

    527 LIMA Zoi POR
    526 OLIVEIRA R. POR
    542 GOLOB Sasa SLO
    541 SAJN Adela SLO
    551 PAULICKOVA Natalia SVK

      V druhom striedani je uvedena Paulickova na prostnych, ale podla vyjadreni vedenia SGF nebude startovat na prostnych ani na bradlach a predstavi uz len v tretom striedani o 10:50 hodine na preskoku.

       Dvojica nasich junioriek Athina Karaindrosova z ASK Inter Bratislava a Kristina Rehaková z UMB Banska Bystrica zasiahne do sutaze vo viacboji az v piatok.
    Vylosovanie ME muzov a zien 16. feb 2008
  • Vylosovanie ME 2008 - Muzi seniori

  • #FXPHSRVTPBHB
    1AUT,NEDLAT,TURSRB,ISRCYP,SWECZE,SVK+GEODEN,SLO
    2LUX+ARM,POLCRO,PORALB,LTUISL,IRL+BELNOR,FINBUL,MDA+AZE
    3ROU,RUSUKR,BLRFRA,ITASUI,GERESP,HUNGRE,GBR
  • Vylosovanie ME 2008 - Muzi Juniori

  • #FXPHSRVTPBHB
    1ISL,SLOFIN,AUTITABELDENIRL
    2NED,SVK,ISR,LUXLAT,ALB,BULNOR,CZEAZE,MON,SWE,POLCYP,CROTUR,LTU
    3RUS,GERGBR,UKRSUI,ROUFRA,GREHUN,ESPPOR,BLR


    V Slovenskej sportovej gymnastike to zacina vriet 23.3.2008
      Statistika uspesnosti sportovej gymnastiky na ME, MS a OH od vzniku samostatneho Slovenska 1.1.1993 hovori jasnou recou - 6 finalovych umiestneni, najlepsie 5. miesto na koni Benko na MEJ 2002, 6. miesto na kladine Sekerova ME 2004, tri 7. miesta (MEJ 1996 preskok Behunova a kladina Sevcova, MEJ 1998 Rawska bradla) a 8. miesto Piaseckeho na bradlach na ME 2006. Vysledky su vzdy odrazom celeho radu faktorov, dominantne miesto medzi ktorymi patri urovni riadenia sportoveho odvetvia. A ze prave v tejto oblasti vselico skripe ale tiez, ze sa este najdu nadsenci, ktorym na stave slovenskej gymnastiky zalezi, svedci aj fakt, ze sme v priebehu 2 dni dostali 3 prispevky na nasho Fora.
      Clen vyboru KŠG Detva Lubomir Ostrihon reaguje na situaciu okolo registracie pretekarok V. Gyurusiovej a M. Homolovej v KŠG Detva.
      Jana Gyurusiová - matka, clenka, stála fanúšicka športovej gymnastiky reaguje na udalosti, ktore zapricinili odchod reprezentacnej trenerky Katariny Krekanovej a tym padom aj jej dcéry, absolútnej majsterky Slovenska pre rok 2007, Viktorii Gyurusiovej z Trnavy do Detvy.
      Verni gymnasticki fanusikovia kladu vo svojom prispevku otazky pre vsetkych, ktorym nie je lahostajna gymnastika.

    Forum »»
    Preteky juniorov v Budapesti 22.3.2008
    Pre www.gymnastics.sk poslal Peter Krištof:
      V sobotu 22. aprila sme absolvovali preteky v Budapesti, kde sa stretli juniori HUN 1- AUT- SVK - HUN 2 ale aj muzi HUN - SLO - ROM. Za juniorov slovenska startovali Martin Argalas z B.Bystrice, Slavomir Michnak a Denis Snirer z Bratislavy.
      Slavomir Michnak cvicil s bolestami ramena a isiel iba 3 naradia. Akrobaciu zacvicil velmi cisto a pekne na koni z drzadlami bohuzial padol 2x pod co sa podpisalo bolestive rameno a hrazdu cvicil pekne az na zaver kde doskocil na nohy ale neustal to.
    Martin Argalas cvicil cely sestboj, ale dopustil sa skolackych chyb co ho stalo velmi vela desatin az bodov. Akrobacia: skolacka chyba pri vahe na jednaj nohe. Kon 3x pad. Kruhy zacvicil dobre ale nasli sa chybicky. Preskok velmi dobre. Bradla skolacka chyba pri obrate pod ruku a hrazda velmi dobre.
      Denis Snirer dnes cvicil po dlhsej odmlke kvoli zraneniam, ktore sa dlho nanho lepili a jediny cvicil s radostou a bolo to nanom aj vydiet. Cvicil dobre ale tiez sa nevyhol zavahaniam. Na hrazde padol z gienger salta a tak sa mu neratala skupina a aj pad a neurobil na zaver dvojne prehnute ale iba skrcmo a to ho stalo minimalne 2 body. Zavahal aj na bradlach kde sa dotkol nohami zeme pri vysiacom prvku a na koni padol 1x.

    MenoPRKNSKRSKBRHRspolu
    Denis Šnírer4.40
    8.75
    13.150
    4.00
    7.30
    11.300
    2.90
    8.50
    11.400
    4.60
    9.40
    14.000
    3.70
    8.40
    12.100
    2.50
    7.40
    9.900
    71.850
    Martin Argalas3.80
    8.75
    12.550
    2.70
    6.55
    9.250
    3.60
    7.90
    11.500
    4.60
    9.20
    13.800
    3.40
    3.80
    7.200
    3.80
    8.80
    12.600
    66.900
    Slavo Michnák4.50
    9.10
    13.600
    4.80
    7.40
    12.200
    2.70
    8.55
    11.250
    37.050

    Rozhodovali p. Varga G., p. Mikula J. a trener Kremnicky J. a Kristof P.
    ME zien a junioriek zacinaju o 2 tyzdne 22.3.2008
      Kedze nasa sportova gymnastika nebude mat na Olympiade v Pekingu zastupenie (jedine ak niekto z nominovanych gymnastiek odstupi a zdravotny stav dovoli startovat prvej nahradnicke Ivane Kovacovej), 27. Majstrovsta Europy vo francuzskom Clermont-Ferrand v dnoch 3. - 6. aprila su nasim tohtorocnym vrcholom. UEG a organizatori podujatia zverejnili menovite prihlasky. Podla nich 17 krajin Europy vysle do Francuzska plny pocet 5 senioriek a 5 junioriek, dalsich 6 krajin vysiela najmenej 3 seniorky. Az 10 krajin vysiela najmenej 3 juniorky. Slovensko bude mat jedno z najskormnejsich zastupeni - jednu seniorku a dve juniorky.

    SeniorkyJuniorky
    GymnastkaPAULICKOVA NataliaKARAINDROSOVA Athina
     REHAKOVA Kristina
    RozhodkynaPERECINSKA KvetaRISOVA Lubica
    TreneriVOYTIKHOV AlexanderMIKLOSOVA Nadezda
     KUTIK Stanislav
    Program:
    Stvrtok 3. aprila: Kvalifikacia seniorky - C I
    Piatok 4. aprila: Kvalifikacia junioriek - C I a vysledky viacboja - C II
    Sobota 5. aprila: Finale druzstiev seniorky - C IV
    Nedela 6. aprila: Finale na naradiach seniorky a juniorky - C III
    Jozef Mikula sa doziva sedemdesiatky! 19.3.2008
    Adrian Stoica a Jozef Mikula na MS 2007 Stuttgart   Bezpochyby najvyznamnejsia rozhodcovska osobnost Slovenska Jozef Mikula (na obr s predsedom TKM FIG Adrianom Stoicom) sa 26. marca doziva vyznamneho zivotneho jubilea 70 rokov.
      V sporte sa pohybuje od 8 rokov. Zacinal v Sokole, potom Vinohrady a v Slavia UK. Ako mladsi dorastenec bol na majstrovstvach Ceskoslovenska v Brne 13. zo 140 pretekarov. Je niekolkonasobny majster Slovenska na naradi ako aj akademicky majster Slovenska. Bol clenom druzstva Slovenska, ktore sa prvy krat zucastnilo v roku 1957 na majstrovsvach Ceskoslovenska pod vedenim pana Ladislava Kornosa. Bol ucastnikom vypravy na EXPO 1967 v Montrele spolu s Caslavskou, Stastnym, Gajdosom, Spackom a dalsimi.
      Jeho rozhodcovska kariera nema skutocne obdobu. Vo funkcii rozhodcu ucinkuje uz 52 rokov! Medzinarodnym rozhodcom je od roku 1970 – Minsk za ery p. Gandera. Spolu s nim robili skusky napr. Azarjan, Kerdemelidy. V sucasnosti ma uz deviaty BREVET ako medzinarodny rozhodca. Odrozhodoval viac jako 200 medzistatnych a medzinarodnych pretekov, z toho aj OH v Moskve, 14-krat Majstrovstva sveta (USA, Australia, Europa), 15-krat Majstrovstva Europy (bol aj pri historickej medaile Jozefa Konecneho v preskoku na ME 1979 v Essene), Stredomorske hry v Spanielsku (2005), Finale Svetoveho pohara FIG v Toronte, Svetove pohare v Europe, atd.
      Bol mu udeleny cestny odznak medzinarodneho rozhodcu FIG. Obdrzal bronzove olympijske kruhy, Diplom od prezidenta Medzinarodneho olympijskeho vyboru p. Samarancha, Cestny clen SGF a mnohe ine ocenenia.

    Jozef, srdecne blahozelame a dakujeme sa vsetko!
    Pozrite si spomienky Dr. Gajdosa a dalsie fotografie »»
    Mokošova vyhrala Attila Pinter Memorial 15.3.2008
      V konkurencii viac ako 300 gymnastov a gymnastiek z 13. krajin si na 11. rocniku Attila Pinter Memorialu v Insbrucku uspesne pocinali slovenski pretekari. V kategorii ziacok dokazala v konkurencii 34 gymnastiek zvitazit Barbora Mokošova (49.800) s naskokom 1.6 bodu pred druhou Schallert Nina z ASVÖ a takmer 2 body pred tretou Madir Dina z Chorvatska. Acova Lucia obsadila v tej istej kategorii 9. miesto (47.300)
      V sutazi 30 junioriek obsadila Karaindrosova Athina 11. miesto (48.300) a v rovnakej kategorii chlapcov obsadil Argalas Martin 9. miesto (69.950).
      V sutazi modernych gymnastike, ktora je sucastou Memorialu obsadila Kilianova Xenia 5. miesto s 48.033 bodu medzi ziackami a Smilnicka Renata skoncila na 6. mieste medzi juniorkami (53.817).
      V celkovom hodnoteni 19 druzstiev, do ktoreho sa zaratali vysledky v sportovej a modernej gymnastike patri Slovensku velmi pekne 3. miesto za ASVÖ a Chorvackom
    Otvoreny list Zuzany Krekánovej-Ostrihonovej 15.3.2008
      Doteraz som robila všetko preto, aby som zachránila detviansku gymnastiku, ktorá vlastne funguje aj pre zväz a od SGF som sa nedockala ani takej malickosti, ako je slovko DAKUJEM. O to viac to potom cloveka mrzí, ked sa dozvie ako si dokážeme ocenit trénera, ktorý ešte na Slovensku nic nedokázal a pracuje s detmi, ktoré mu niekto celkom iný pripravil a ako dokážeme ocenit trénera nášho najlepšieho gymnastu, Samka Piaseckého, ktorý sa svojou technickou úrovnou môže skutocne porovnávat so svetovou špickou.
      Takto si vážime slovenských trénerov na Slovensku? Je to hanba SGF a vlastne aj nás všetkých, že to dopustíme. Matko, držíme ti palce, si vynikajúci tréner a to, co si dokázal v podmienkach, aké ti vytvoril zväz si zaslúži nás všetkých velký obdiv a obrovské dakujem. Už len vdaka tebe a Samovi sa vo svete vie, že u nás ešte stále funguje vrcholová gymnastika. Keby to bolo na tzv. diplomacii SGF (i ked cesty tomu napovedajú), tak už dávno u nás funguje len GpV.
      A chcem sa podakovat všetkým trénerom a trénerkam, ktori to ešte stále nevzdali a vdaka svojej zanietenosti a skutocne úprimnej lásky k tomuto športu sa snažia upliest z jedného úplne tenuckého vlásku, celý vrkoc. Ešte raz moja hlboká úcta a poklona vám všetkým.

    S pozdravom Zuzana Krekánová-Ostrihonová
    s manželom Lubomírom Ostrihonom, velkým fanúšikom gymnastiky.
    Predtsavuje sa: Nela Náhla 11.3.2008
    Nela Nahla      Peter Nahly s rodinou

    Ahoj.
    Ja som Nela Náhla
    Narodila som sa 25.2.2008 s mierami 3420g a 51 cm
    Rozhodla som sa tieto miery zveladovat a tým robit mojej mame Monike a otcovi Petrovi radost
    Takisto sa teším na stretnutia s milými ludmi, medzi ktorých samozrejme patríte aj vy
    Do skorého videnia.


    V mene vsetkych gymnastov a gymnastiek srdecne blahozelame!
    Kontrolné preteky pred ME - staronové tváre 9. marca 2008
    Pre www.gymnastics.sk spracovali Martin Zvalo a Peter Krištof:
      V sobotu 8. marca Slovenskí gymnasti oslávili MDZ - ako inác pracovne. Najprv predviedli nacvicené zostavy a potom hurá k manzelkám, mamickám, priatelkám. Takze - všetky zeny, dievcatá, všetko najlepšie.
      Je fajn, ze po dlhšej pauze nastúpil opät Andrej Neczli a s novou motiváciou ešte junior Denis Šnírer. Naopak, necvicil zranený Samo Piasecký (pred dvomi týzdnami si narazil zápästie a momentálne je jeho forma na bode mrazu).
      Alex Benko zacvicil velmi pekné - nové prostné, žial v závere spadol. Kona zacvicil výborne, ale na tréningu vie lepšieho. Povolené nohy v závere zostavy ho stáli vela desatín. Kôn je jeho disciplína, kde pri ideálnom zacvicení (už na to cakáme dost dlho) skutocne má co súperom (Európe) ukázat. Andrej Neczli pri svojom velkom dennom vytažení (práca, škola, tréning), kde mu nikto nic neodpustí, cvicil obe náradia fajn.
    Martin Zvalo

    Kontrolne preteky gymnastov

    Z juniorov prešiel celý viacboj iba Denis Šnírer, ktorý po dlhších zdravotných problémoch absolvoval celé preteky. Dosiahol 66,2 bodu, co zatial nie je vela, ale do zostáv zaradil nové cvicebné tvary (na hrazde Ginger salto, ....), ktoré žial pokazil. Na tréningoch sa denne zlepšuje, takže dúfam, že sa máme na co tešit. Druhý z bratislavských juniorov Slavomír Michnák cvicil len kona, bradlá (bez záveru) a hrazdu (doskok do molitanovej jamy). Stále má bolesti ramena a kolena, no zlepšuje sa to. Martin Argaláš z Banskej Bystrice sa pre pracovnú vytaženost trénera ospravedlnil. Od utorka zacínajú všetci juniori v Bratislave sústredenie. Ciel je jasný: co najlepšie sa pripravit na ME.
    Peter Krištof

    MenoPRKNSKRSKBRHRspolu
    Denis Šnírer12.30011.10011.80013.60011.6005.80066.200
    Slavo Michnák13.50011.40011.30036.200
    Andrej Neczli13.00012.90025.900
    Alex Benko13.80014.50028.300

    Rozhodovali: G. Varga, J. Mikula
    Kristina Rehakova 2. na preskoku v Klagenfurte 8. marca 2008
    Klagenfurt 2008 artistic gymnastics
      Majstrovstva Europy klopu na dvere a tak sme s napatim ocakavali vystupenie nasich zien a junioriek na medzistatnom stretnuti v Klagenfurte. Nemame informacie od nasej vypravy, len oficialne vysledky. No a pohlad na ne nie je veru prijemny. V sutazi zien sme druzstvo nepostavili a jedina reprezentantka Natalia Paulickova startovala len v preskoku, kde obsadila 9. miesto s 13.500 (5.0 + 8.500) a na kladine kde so znamkou 11.000 (4.1 + 7.200) obsadila 19. priecku spomedzi 21 startujucich. Sutaz vyhrali Cesko 163.250 pred Rakuskom 156.800, Svedskom 143.500 a Slovinskom 123.900. Sutaz jednotlivkyn vyhrala Kristina Palesova 56.600 pred Janou Sikulovou 53.800 (obe CZE) a Kathrin Nussbacher (AUT) 53.300
      V sutazi junioriek skoncilo nase druzstvo na poslednom 5. mieste so 140.900 bodmi. Vyhralo Slovinsko 151.750 pred Svedskom 148.400, Ceskom 148.000 a Rakuskom 143.950. V sutazi jednotlivkyn skoncila Athina Karaindrosova na 7. mieste ked ziskala 49.000 (Preskok 12.800 - 9., Bradla 11.100 - 11., Kladina 12.650 - 7. a Prostne 12.450 - 7.). Barbora Mokosova skoncila na 18. mieste so 45.600 (12.250 - 20., 10.300 - 17., 11.700 - 14. a 11.350 - 21.). Kristina Rehakova obsadila 19. miesto so 45.250 (13.200 - 2. miesto na preskoku, 9.400 - 20., 12.200 - 12. a 10.450 - 23.). Lucia Acova obsadila 20. miesto so ziskom 41.600 bodu (12.450 - 18., 7.700 - 22., 10.150 - 23. a 11.300 - 22.)
    Krekánová sa vzdala funkcie reprezentacnej trénerky 25. feb 2008
    Katarina Krekanova
      Na webmastra sa obratila dnes uz byvala trenerka reprezentacie Slovenska Katarina Krekanova so ziadostou:

    "Chcela by som vás požiadat o zverejnenie listu, ktorý vám posielam v prílohe. Je to moje odstúpenie z postu reprezentacnej trénerky a dôvody, ktoré ma k tomuto rozhodnutiu viedli. Nakolko SGF takéto listy nezverejnuje, bola by som rada, keby sa športová verejnost dozvedela pomocou vašej webovej stránky trošku viac."

      Nasa web stranka si kladie za jednu z uloh vytvarat priestor pre vyjadrenie nazorov kazdemu, komu na stave Slovenskej gymnastiky zalezi, preto list Katariny Krekanovej zverejnujeme.
    Vyhlasenie ankety 2007 a jubileum Antonina Berana 25. feb 2008
    Pre www.gymnastics.sk odfotil Martin Zvalo:
    najlepsi gymnasti Slovenska 2007 jubilant Antonin Beran
    Maser Roman Markusek s terapiou "Bankovanie" 25. feb 2008
    Pre www.gymnastics.sk odfotil Samuel Piasecky:
    gymnasta Slavomir Michnak a maser Roman Markusek Vakuova masaz - bankovanie
    je liecebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a velkosti, zvnútra nahriate teplým vzduchom, priložia na kožu a podtlakom, spôsobeným ochladením teplého vzduchu, sa na nu prisajú. Podtlak v banke vtiahne cast kože i podkožia do banky a spôsobí silné prekrvenie a prehriatie; tým dochádza k zvýšenému okyslicovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovaniu nahromadených škodlivín z tela.
    Martina Perlacova vyhrala Aerobic-Club-Meeting 23. feb 2008
    Martina Perlacova aerobik Slovesko
      Pretekarka Olympu Bratislava Martina Perlacova (na obrazku z Gymmedia.de) zaznamenala pekny uspech na 3. rocniku Aerobic-Club-Meeting v Eisenberg ked po 3. mieste v kvalifikacii (18.150) zvitazila v vo finale jednotlivkyn s 18.900 bodu.
      Trio Olympu Bratislava Monika Filova, Lubica Kulcarova, Romana Komarnanska ziskalo 2. miesto s 15.100 bodu. Katarina Sankova obsadila 7. miesto vo finale 15-17 rocnych s 14.250 a Lenka Szabova 9. miesto v kategorii 12-14 rocnych s 16.700 bodu.

    Vysledky finale zien:
    1. Martina Perlacova, Olymp Bratislava (SVK) 18.900
    2. Katerina Hortova, VSK VUT Brno (CZE) 19.450
    3. Zuzana Stavjanova, Zlin (CZE) 17.600
    4. Lena Bartschies, TK Hannover (GER) 15.800
    Kontrolne preteky juniorov 23. feb 2008
    Pre www.gymnastics.sk napisal Peter Krištof:
    Dnes (23. feb) sa konali dalsie kontrolne preteky juniorov pred Majstrovstvami Europy juniorov. V pracovnej atmosfere v telocvicni Inter Bratislava sa predstavili M. Argalas a S. Michnak. Martin Argalas z Banskej Bystrici absolvoval cely viacboj a Slavomir Michnak z Bratislavi, ktory ma zranene rameno a koleno absolvoval iba kona na sirku. Obidvaja su v plnej priprave na MEJ a tie vykony aj zodpovedaju ich prevedeniu. Rozhodovali L. Rupcik, G. Varga, J. Mikula.

    MenoProstneKNSKruhyPreskokBradlaHrazdaSpolu
    M. Argalas4.13.44.44.03.84.123.8
    12.610.612.012.812.511.672.1
    S. Michnak4.9
    13.4
    4.9
    13.4
    SGF vyhlasila vysledky ankety Sportovec roka 20. feb 2008
    Kategoria123
    ZenyNatália Paulícková
    KGŠ Slávia Trnava
    Mária Homolová
    KGŠ Slávia Trnava
    Viktória Gyürusiová
    KŠG Slávia Trnava
    MuziSamuel Piasecký
    Slávia UK Bratislava
    Alexander Benko
    Slávia UK Bratislava
    Andrej Neczli
    Slávia UK Bratislava
    JuniorkyIvana Kovácová
    AŠK Inter Bratislava
    Athina Karaindrosová
    AŠK Inter Bratislava
    Ivana Risková
    UMB B Bystrica
    JunioriMartin Argaláš
    KŠG B.Bystrica
    Slavomír Michnák
    Slávia UK Bratislava
    Peter Pardupa
    KŠG B.Bystrica
    ŽiackyLucia Ácová
    AŠK Inter Bratislava
    Jana Korenácková
    AŠK Inter Bratislava
    Simona Bednarcíková
    UMB B Bystrica
    ŽiaciMichal Kiss
    Slávia UK Bratislava
    Alexander Medek
    Slávia UK Bratislava
    Ivan Vargovský
    Slávia UK Bratislava


    Vylosovanie ME muzov a zien 16. feb 2008
  • Vylosovanie ME 2008 - Muzi seniori

  • #FXPHSRVTPBHB
    1AUT,NEDLAT,TURSRB,ISRCYP,SWECZE,SVK+GEODEN,SLO
    2LUX+ARM,POLCRO,PORALB,LTUISL,IRL+BELNOR,FINBUL,MDA+AZE
    3ROU,RUSUKR,BLRFRA,ITASUI,GERESP,HUNGRE,GBR
  • Vylosovanie ME 2008 - Muzi Juniori

  • #FXPHSRVTPBHB
    1ISL,SLOFIN,AUTITABELDENIRL
    2NED,SVK,ISR,LUXLAT,ALB,BULNOR,CZEAZE,MON,SWE,POLCYP,CROTUR,LTU
    3RUS,GERGBR,UKRSUI,ROUFRA,GREHUN,ESPPOR,BLR


  • Vylosovanie ME 2008 - Zeny seniorky

  • SledVaultBarsBeamFloor
    1DEN+LTU, BULISR-POLPOR, SLO+SVK
    2CYP-GREIRL-SWECZE-AUTCRO, BLR+TUR
    3BEL-HUNGER, LAT+LUXISL-NORFIN-SUI
    4ITA-ROURUS-ESPUKR-FRAGBR-NED
  • Vylosovanie ME 2008 - Zeny juniorky

  • SledVaultBarsBeamFloor
    1POL-SLOLUX+IRL, PORBEL-AUTBUL-LTU
    2SWE-NORESP-SVKSUI-BLRDEN, CYP+CRO
    3CZE-ISRGRE-TURLAT-FINISL-HUN
    4RUS-ROUGER-ITAGBR-NEDUKR-FRA
    Zomrel dlhorocný reprezentant Gabriel Náhly 11. feb 2008
    Zomrel Gabriel Nahly    S velkým smútkom Vám oznamujeme, že dna 9.2. 2008 nás vo veku 56 rokov necakane opustil Gabriel Náhly, otec a dedko, ale aj dlhorocný reprezentant v športovej gymnastike.

    Posledná rozlúcka bude 13.2. (streda) o 14.00 v krematóriu v Banskej Bystrici.

    Smútiaca rodina Náhla.

    Cest jeho pamiatke!    

    Kontrolne preteky muzov z juniorov 9. feb 2008
    Pre www.gymnastics.sk zaslal reprezentacny trener Martin Zvalo:
      Pred Vianocnými sviatkami sa bratislavskí športoví gymnasti TJ Slávia UK, reprezentanti SR odhodlali ku krásnemu cinu - darovali to najcennejšie - vlastnú krv a už dnes v plnej paráde absolvovali kontrolné preteky pred Majstrovstvami Európy. V príjemnej pracovnej atmosfére pred medzinárodnými rozhodcami Gabrielom Vargom, Jozefom Mikulom a Lubosom Rupcíkom predviedli svoje výkony junior Slavomír Michnák (celý viacboj) a seniori Alexander Benko (akrobacia, kôn) a Samuel Piascký (celý viacboj).
      A o tom, že sa bolo na co pozerat svedcí i dosiahnutý bodový súcet, kde takmer bezchybným cvicením splnil kritéria na ME juniorov S. Michnák. A. Benko zacvicil výborne svoju najsilnejšiu disciplínu kona na šírku a S. Piasecký cvicil skvele akrobaciu, kruhy, preskok a hrazdu. Svoje naj – náradie bradlá, kde má zaradený nový cvicebný tvar zatial prerušil, ale do prvého Svetového pohára a ME nám ostáva ešte dost casu na zdokonalenie. Ešte je co vylepšovat, ale najdôležitejšia je chut a nasadenie, ktoré dnes chalanom, trénerom a rozhodcom urcite nechýbalo.

    Slavomír Michnák, Samuel Piasecký, Alexander Benko
    Seniori FXPHSRVTPBHBTotal
    1Samuel PiaseckýA
    B
    Score
    5.6
    8.7
    14.3
    5.7
    7.5
    13.2
    4.9
    9.0
    13.9
    6.2
    9.4
    15.6
    6.0
    7.2
    13.2
    6.1
    8.0
    14.1
    84.3
    2Alexander BenkoA
    B
    Score
    5.3
    8.0
    13.3
    5.9
    8.6
    14.5
    27.8
    Juniori FXPHSRVTPBHBTotal
    1Slavomír MichnákA
    B
    Score
    4.5
    9.1
    13.6
    4.9
    9.0
    13.9
    2.7
    9.0
    11.7
    4.6
    9.2
    13.8
    4.3
    7.6
    11.9
    3.8
    8.7
    12.5
    77.4
    Antonin Beran sa doziva 80 rokov! 5. feb 2008
    Pre www.gymnastics.sk napisal Milan Weis:
    Antonin Beran predseda Slovenskeho gymnastickeho zvazu 1965 - 1971 Gymnastickí priatelia!
      V tomto roku 15.2.2008 sa dožíva svojho krásneho jubilea 80 rokov jeden teraz už najstarší gymnastický tréner, rozhodca a funkcionár v športovej gymnastike na Slovensku Antonín   BERAN.
      Narodil sa 15.2.1928 vo Vlastiboriciach. Bol aktívnym gymnastom v ceských oddieloch v pätdesiatých rokoch. Neskoršie pôsobil ako ucitel telesnej výchovy v armáde, ako tréner, ktorý vychoval viacero popredných gymnastov (Koloman Hianik, Arnold Bugár atd.).
      Ako funkcionár bol v predsedníctve federálneho zväzu CSFR už od roku 1954. Stal sa jedným z prvých medzinárodných rozhodcov. Za predsedu Slovenského gymnastického zväzu ho zvolili v Žiline v roku 1965.
      Pracoval ako vedúci tréner tréningového strediska mládeže v Bratislave a zároven ako aj tréner TJ Vinohrady.
      Mimoriadny bol jeho vklad pri výstavbe prvej špecializovanej gymnastickej telocvicni v Bratislave. Podielal sa na jej projekcii a bol aj stavbyvedúcim pocas stavby hlavnej haly v rokoch 1969 - 1973 a neskôr i pri prístavbe dokoncenej v roku 1977.

    Tondo, prajeme ti v tvojom krásnom jubileu ešte vela zdravia a štastia.
    Gymnastickí kolegovia a priatelia.
    Sprava z (ne)oficiálnych kontrolnych pretekov 28. jan 2008
    Pre www.gymnastics.sk napisal Mgr. Luboš Rupčík:
      Dna 26.1.2008 sa mali uskutocnit prve oficialne kontrolne preteky juniorov pred bliziacimi sa Majstrovstvami Europy (maj 2008). Kontrolne preteky mali sluzit aj ako prve nominacne preteky na ME, ale zial z nejasných pricin sa tieto preteky zrušili, resp. sa z neho urobili neoficialne preteky, na ktorych sa zucastnil len Slavomir Michnak – jeden z kandidátov (ak nie jediny) na ucast na ME.
      Termin pretekov bol riadne naplanovany (vopred zaslany vsetkym clenom Sekcie muzov a trenerom, ktorych pretekari splnaju vekovu hranicu na ME juniorov 2008) na koniec januara z dovodu vcasneho zistenia aktualneho stavu a vykonnosti potencialnych kandidatov. Zial zrejma nie vsetci sme tuto strategiu pochopili ako pomoc pretekarom a trenerom. Preto sme z "oficiálnych KP" spravili "NEOFICIÁLNE", na ktorych sa zucastnil jedine S. Michnák (seniori S. Piasecky, A. Benko zatial bez bodovania).
      Slavomir Michnak absolvoval cely viacboj. Bolo na nom vidiet, ze isiel s s plneho treningu a tak sa nevyhol niekolkym zavahaniam. V ramci bezpecnosti sa vsetky zavery jednotlivých zostav vykonavali do molitanovej jamy. Rozhodoval L. Rupcík.
    Slavomir Michnak ziskal celkovo 74,4 bodu
    prostnéknškruhypreskokbradláhrazda
    A4,84,93,04,03,73,4
    B7,78,68,39,28,28,6
    výsl12,513,511,313,211,912,0
    24. januara uplynie 5 rokov od umrtia Samueal Gajera 21. jan 2008
    Samuel Gajer predseda Slovenskeho gymnastickeho zvazu
    Jan Petrovic v Cirque du Soleil Saltimbanco 20. jan 2008
    Jan Petrovic v Cirque du Soleil Saltimbanco
    Uspechy slovenskych trenerov 10. jan 2008
    Pre www.gymnastics.sk napisal Jan Zifcak mladsi:
      Mozno by stalo za zmienku ze na vlanajsich Majstrovstvach sveta v Stuttgarte boli viaceri slovenski treneri v zenskej sutazi: Ja s talianskych druzstvom, Nemetova so Slovinskom, Krekanova a Miklosova s druzstvom Slovensko a Malusova mala v priprave gymnastku za Nemecko a ostala von z druzstva ako osma po poslednom sustredeni. Dalo by sa povedat, ze nieco zo slovenskej a detvianskej skoly sa presadilo a pomohlo pri vyvoji europskej gymnastiky.
      Ja som zmenil posobisko nakolko si uz privlastnovali vela z mojej prace a uz ma klub Parolari zacal poskodzovat ekonomicky. Od oktobra posobim v Siene v klube Mensana. Prakticky zacinam znovu ale mozno uz o rok by to malo vyprodukovat vysledky.
    Ciao
    Jan




    NEWS: 2010  |  2009  |  2008  |  2007  |  2006  |  2005  |  2004

    Na zaciatok stranky  |  webmaster

    NAJ.sk

    Copyright © 2004-2007 Gymnastics.sk Vsetky prava vyhradene.
    Pouzitie obrazkov a objednanie fotografii len so suhlasom webmastra

    Google
    www Gymnastics.sk


    Knihy, DVD, VHS a ine

    CD, DVD, Zvonenia, Texty
    Lacne CD, DVD, Zvonenia, Texty, Noty, preklady

    Obrazky hudba hry - mobil
    Obrazky, hudba, hry pre mobil

    gymsupply.com

    Informacie pre rodicov
    Tips For Gymnastics Parents

    Long distance and international phone calls to whole world at great price

    Click here to visit Tiffin Athletic Mats to purchase items

    Your Ad here
    Contact webmaster

    Miesto pre Vasu reklamu
    Poslite email
    webmastrovi