Expedia.com



25. Medzinarodna Universiada. Belehrad. 2. - 5. jula 2009

◊ Pondelok 6. jula 2009 - Fotoalbum z Belehradu ◊

Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
Svetova letna Univerziada Belehrad 2009 Svetova letna Univerziada Belehrad 2009
◊ Nedela 5. jula 2009 - Finale na naradiach ◊

Muzi       ◊ Zeny

◊ Sobota 4. jula 2009 - Finale viacboja ◊

Viktória Gyurusiová nastúpila vo finále viacboja ako tretia na prostných. Po dvoch disciplínách bola na 14. mieste. V zostave na bradlách sa dopustila hrubej chyby (stálo ju to cca. 3 body). Strata sa už nedala dohnat a jej konecné umiestnenie je 22. miesto. Boli to jej prvé velké preteky (po sérii zranení), na ktorých urcite neurobila slovenskej športovej gymnastike hanbu. Potrebuje sa vypretekat a ked budeme trpezliví, dockáme sa lepšieho umiestnenia. Konecné 22. miesto na Svetovej Univerziáde nie je sklamaním, ale krásnym prekvapením.

Samuel Piasecký postúpil do finále viacboja z 23. miesta. Dnes zacvicil tri náradia skvele (po dvoch náradiach bol na neuveritelnom 3. mieste) a na zvyšných troch sa dopustil chýb. Konecné 14. miesto v takejto silnej konkurencii je milým prekvapením a po velmi dlhej a nárocnej sezóne je to další úspešný krôcik ku kvalifikácii na OH 2012.

S pozdravom
Katarína Krekánová a Martin Zvalo

25. Medzinarodna Universiada Belehrad
Finale viacboja muzi
FXPHSRVTPBHBTotal
1HOSHI YosukeJPN14.75012.90014.15015.05015.45014.95087.250
2WANG HengCHN14.35014.85014.15016.00013.80014.05087.200
3KIM Soo MyunKOR15.10014.00013.50015.20014.25014.90086.950
4CAMPOS ManuelPOR14.60013.90014.00014.95014.95014.05086.450
5HETROVICS MarcellHUN14.05013.50014.55015.85014.20014.25086.400
6KUKSENKOV MykolaUKR14.85012.65014.15015.30014.10014.80085.850
7OLENNIKOV VladimirRUS14.75014.25014.40015.80014.20012.15085.550
8WATANABE KyoichiJPN14.55012.40014.50014.95013.95015.05085.400
9GARIBOV EminRUS14.40013.05013.45015.05014.50014.70085.150
10LIU Zhan TengCHN13.70013.40015.00014.65015.10013.20085.050
11HIDVEGI VidHUN13.70014.60013.75014.50014.40013.65084.600
12CORRAL BARRON DanielMEX14.75012.20013.35015.35014.25014.15084.050
13TOMMASONNE CyrilFRA13.70014.70012.75014.55014.50013.50083.700
14PIASECKY SamuelSVK13.85012.45013.25014.40014.80014.60083.350
15JEHU StevenGBR13.90012.95013.05015.25013.55013.80082.500
16HAUPTLI RolandSUI14.45013.30013.05014.35013.30013.60082.050
17PAYNE RobertGBR13.65013.50012.80014.95013.15013.45081.500
18KULESZA RomanPOL13.70011.70013.55014.15014.50013.25080.850
19SOSA ABARCA L.MEX13.95013.40012.55015.20013.60011.90080.600
20ERAS Sergio ABRA13.80011.75014.50014.05013.60012.65080.350
21RODRIGUES MosiahBRA14.00011.20012.10014.80013.20013.75079.050
22PAUNOVIC MilosSRB13.70011.95012.85014.10012.60013.30078.500
23BUCUR AdrianROU14.5509.10011.65015.05013.40014.00077.750
24KEKELOS StavrosGRE11.40010.45013.10014.95012.75013.50076.150
Oficialne vysledky  


25. Medzinarodna Universiada Belehrad
Finale viacboja zien
VTUBBBFXTotal
1JIANG YuyuanCHN14.25014.20014.60014.00057.050
2HE NingCHN13.50015.00014.35013.75056.600
3KIM Un HyangPRK13.60013.70014.80013.70055.800
4HONG Un JongPRK14.15014.25014.05012.55055.000
5TANAKA RieJPN13.80013.70013.60013.45054.550
6KLYUKINA SvetlanaRUS13.40013.75013.40013.25053.800
7PIHAN-KULESZA MartaPOL13.45012.75013.55013.70053.450
8SERGIIENKO MhrynaUKR13.95013.10012.30013.70053.050
9OKABE SakikoJPN13.85012.25012.40013.00051.500
10SIKULOVA JanaCZE13.20014.00012.55011.70051.450
11KYSLA AngelinaUKR12.35013.20011.65013.25050.450
12CHIBISKOVA MariaRUS13.35012.15011.90013.00050.400
13GOMBAS LauraHUN13.55010.70012.50013.15049.900
14LITEWKA JoannaPOL13.50012.30011.70011.80049.300
15GASSER BarbaraAUT13.25011.95012.15011.70049.050
16DEARMAN NinaGBR13.50011.05012.30011.80048.650
17HIPOLITO DanieleBRA12.50011.50010.00013.10047.100
18GLAZAR TamaraSLO12.75010.35011.75011.85046.700
19STAVRINAKI PANAYI AthenaCYP12.30010.35010.95012.45046.050
20GEORGIOU MarilenaCYP13.15012.0008.40011.85045.400
21LIAK TaliISR13.3009.70010.50011.70045.200
22GYURUSIOVA ViktoriaSVK13.15010.05010.45011.50045.150
23HORVAT Carmen AstridSLO11.60011.00010.85011.45044.900
24WONG Hiu Ying AngelHKG13.3005.50013.00010.05041.850
Oficialne vysledky  




◊ Piatok 3. jula 2009 - Piasecky je vo finale viacboja!!! ◊

  Samuel Piasecký nastúpil na svoju kvalifikáciu vo štvrtom, predposlednom slede a svoje cvicenie zacal od kona na šírku, kde sa mu v polovicke zostavy pošmykla ruka a spadol. Podobné zaváhanie mal aj na bradlách, no žial nie celkom z jeho viny. Ihned po ukoncení rozcvicky mu dal hlavný rozhodca pokyn k cviceniu (na prípravu mal 30 sec.), Samo, si nestihol pripravit náradie a hned v úvode sa mu šmykli ruky (vo svojej skupine okrem hrazdy cvicil sám, t.z. na každom náradí išiel ako prvy, nemal cas si vydýchnut, pripravit sa) a bolo po ambíciách. Ostatné náradia zacvicil štandardne a vo velkej konkurencii postúpil do finálovej 24-ky vo viacboji z 20 miesta.

Martin Zvalo

Muzi kvalifikacia FXPHSRVTPBHBTotal
1HOSHI YosukeJPN14.50014.60014.05015.45015.65014.75089.000 Q
2WATANABE KyoichiJPN14.45014.25014.55015.15015.35015.25089.000 Q
3NAKASE TakuyaJPN13.80014.20014.75014.40015.45015.20087.800
4OLENNIKOV VladimirRUS14.65015.05014.30015.35014.65013.80087.800 Q
5WANG HengCHN13.65015.25013.70015.85014.90013.95087.300 Q
6TOMMASONNE CyrilFRA14.30014.95012.30015.15015.30014.15086.150 Q
7CAMPOS ManuelPOR14.30014.15013.85015.00014.75013.95086.000 Q
8GARIBOV EminRUS14.15014.20013.30015.30014.50014.40085.850 Q
9KULESZA RomanPOL14.20013.50013.10015.00014.80015.20085.800 Q
10DEMIN AlexanderRUS14.15013.85013.70015.40014.95013.75085.800
11HETROVICS MarcellHUN13.70014.30013.65015.90014.70013.30085.550 Q
12KOSCZI FlaviusROU13.45015.20011.50016.15015.00013.85085.150 Q
13KUKSENKOV MykolaUKR14.65012.30013.85014.90014.55014.75085.000 Q
14KIM Soo MyunKOR14.85013.15013.35014.45014.40014.50084.700 Q
15RODRIGUES MosiahBRA13.75014.55012.95015.05013.85014.50084.650 Q
16HIDVEGI VidHUN13.40014.50013.75014.35014.85013.35084.200 Q
17LIU Zhan TengCHN12.75012.75015.00015.10014.30013.60083.500 Q
18BUCUR AdrianROU14.25012.70013.45015.30013.90013.85083.450 Q
19ERAS Sergio ABRA13.50013.65014.75013.95014.05013.55083.450 Q
20GORBACHEV StepanKAZ14.65012.85012.25015.30013.95014.35083.350 Q
21HAUPTLI RolandSUI14.30014.10013.65014.20013.05013.90083.200 Q
22RACZ AttilaHUN13.00012.75014.15015.10014.40013.75083.150
23PIASECKY SamuelSVK14.00013.35012.90015.35013.25014.15083.000 Q
24CORRAL BARRON DanielMEX14.25013.00013.75014.70013.50013.45082.650 Q
25JEHU StevenGBR13.55013.45013.45015.35013.35013.50082.650 Q
26PAYNE RobertGBR13.85012.60013.70014.70014.20013.20082.250 Q
27BARRETO JUNIOR FranciscoBRA13.55013.30013.75014.70013.90012.80082.000
28KEKELOS StavrosGRE13.80013.00013.15015.20013.35013.00081.500 Q

◊ Stvrtok 2. jula 2009 - Gyurusiova je vo finale viacboja!!! ◊

Mamka Viktorie nam tlmocila prve pocity Viktorii k postupu do finale:

"Viki je velmi rada, že sa jej to takto podarilo. Nechcela ani uverit tomu, že je to tak. Velmi ju hnevala kladina. Zašla ju vlastne celú bez pádu, ale záver sa jej nepodaril. Ostatné náradia zašla celkom dobre. Stažuje sa na únavu, ved absolvovala nárocnú sériu príprav a pretekov, co je pre nu vlastne nové. Ale dúfajme, že po tomto málo ocakávanom výsledku, bude mat viac šancí reprezentovat Slovensko. Tešíme sa sa všetcia z tohto krásneho výsledku a držíme palce na finále, ktoré ju caká v sobotu 4.7.

mama Jana"

Kvalifikacia zien VTUBBBFXTotal
1JIANG YuyuanCHN14.50015.20014.40014.45058.550 Q
2HE NingCHN13.75014.90013.35013.70055.700 Q
3TANAKA RieJPN13.90013.75013.40013.35054.400 Q
4KLYUKINA SvetlanaRUS13.65013.65013.65013.25054.200 Q
5PIHAN-KULESZA MartaPOL13.30012.60014.05013.90053.850 Q
6HONG Un JongPRK14.15014.20013.00012.45053.800 Q
7CHIBISKOVA MariaRUS13.75013.35013.05013.45053.600 Q
8LIU NanxiCHN13.50012.85013.15013.70053.200
9OKABE SakikoJPN13.75013.50012.90013.05053.200 Q
10KIM Un HyangPRK13.55012.95013.65012.60052.750 Q
11SERGIIENKO MhrynaUKR13.85012.30013.20013.20052.550 Q
12KYSLA AngelinaUKR13.25013.60013.10012.40052.350 Q
13HIPOLITO DanieleBRA13.20013.45012.60013.05052.300 Q
14TAKEUCHI SerinaJPN12.90013.10013.00013.15052.150
15GOMBAS LauraHUN13.70011.80013.00012.60051.100 Q
16LITEWKA JoannaPOL13.85013.30011.65012.15050.950 Q
17KANG Yong MiPRK13.35011.25013.30012.85050.750
18GASSER BarbaraAUT12.80012.50012.65012.80050.750 Q
19SIKULOVA JanaCZE13.20012.65012.50012.35050.700 Q
20DEARMAN NinaGBR13.35011.25011.65013.15049.400 Q
21LIAK TaliISR13.05012.15010.20012.85048.250 Q
22STAVRINAKI PANAYI AthenaCYP13.15010.30011.25012.25046.950 Q
23GYURUSIOVA ViktoriaSVK13.05011.70010.05012.00046.800 Q
24HORVAT Carmen AstridSLO12.30010.65011.75011.95046.650 Q
25GEORGIOU MarilenaCYP12.80011.6509.75012.30046.500 Q
26GLAZAR TamaraSLO12.50010.60011.00012.10046.200 Q
27WONG Hiu Ying AngelHKG13.5509.60010.05012.25045.450 Q

◊ Streda 1. jula 2009 - Podiovy trening muzov ◊

Samuel Piasecky 1. jula - Podiovy trening muzov - pise Martin Zvalo

Dnes Samo absolvoval podiovy trening. Na vsetkych naradiach si presiel zostavy (niekde lepsie, niekde ...), ale v globale to bolo v pohode. Zajtra mame este dva treningy (samozrejme lahsie, ale aspom nam prejde cas) a hlavne ideme povzbudit a podporit Viky.

Drzte nam paste a vsetkych pozdravujeme.

Martin

◊ Utork 30. juna 2009 ◊

Viktoria Gyurusiova a Katarina Krekanova

30. juna - Podiovy trening zien - pise Katarina Krekanova

  Dnes prebiehal od 10.00 hodiny pódiový tréning žien. Naša reprezentantka Viktória Gyurusiová zacínala v prvom slede na kladine ako tretia. Cvicenie na kladine nebolo isté, co pripisujem obrovskej tréme, ktorá bola na Viktórii celkom viditelná. Avšak na prostných sa už uvolnila a odcvicila velmi dobre. V tomto trende pokracovala a odskákala dobrý preskok a taktiež dobré bradlá. Na bradlách sme v malinkej nevýhode, nakolko náš mix cvicí kompletne na mozolníkoch a Viki bez, ale zvládla to bez väcších problémom. Zajtra trochu zregenerujeme a pokúsime sa naostro, co najlepšie odcvicit. Takže vo štvrtok o 14.30 nám všetci držte palce. Dakujeme.

Katarína
Zvalo Martin, Viktoria Gyurusiova, Samuel Piasecky, Katarina Krekanova Katarina Krekanova a Viktoria Gyurusiova
Zvalo Martin, Viktoria Gyurusiova, Samuel Piasecky, Katarina Krekanova

◊ Pondelok 29. juna 2009 ◊

Viktoria Gyurusiova, Katarina Krekanova, Samuel Piasecky

Dobry den
Co nove - Samuel ma tretieho syna, dufali sme, ze sa stihne narodit este pred odchodom, no narodil sa dnes nadranom o O3:00 hod. (dohoda bola, ze ak to nestihne do 28.6. tak pocka do nasho navratu, teda do 6.7., aby mohol byt Samo pri nej - no porusila dohodu - ha-to bol pokus o zart) Janka, mamina maleho Damiana poslala uz aj par fotografii, je uzasny. V nemocnici by mala ostat do cca. 6.7., takze Samo sa uz nevie dockat. Zdravime Vas

Viky, Katarina, stastny TATO Samuel a Martin
PS: Zajtra ma Viky podiovy trening, tak jej drzte paste

Zvalo Martin, Viktoria Gyurusiova, Samuel Piasecky, Katarina Krekanova
Katarina Krekanova a Viktoria Gyurusiova
Casovy rozpis sutazi
Vylosovanie muzi C1
Vylosovanie muzi C2
Vylosovanie muzi C3
Vylosovanie zeny C1
Vylosovanie zeny C2
Vylosovanie zeny C3


Svetova letna Univerziada - Belehrad (SCG) 2. - 5. jula 2009

Na SU 2009 boli SGF nominovani: Viktoria Gyuresiova a Samuel Piasecky, Katarina Krekanova a Martin Zvalo. Rozhodca ani rozhodkyna s nami nejdu, kedze podla pravidiel nemusia ist. Co sa tyka Sama: minuly rok ukoncil studium na FTVS I. trenersku triedu. Zrejme sa mu studium zapacilo, tak sa tentokrat prihlasil na studium informatiky (PC ho velmi bavia). Ci a do akej mieri bude studium stihat a zladi ho s treningovymi, rodinnymi povinnostami, ukaze cas.

Program zeny
30.6. podiovy trening
2.7. kvalifikacia
4.7. finale 24
5.7. finale na naradiach

Program muzi
1.7. podiovy trening
3.7. kvalifikacia
4.7. finale 24
5.7. finale na naradiach

Samo je vylosovany v MIX III, s Chorvatmi a zacina vo 4. slede na koni.
Cestujeme autom v nedelu rano 28.6. o 8.00 z Bratislavy vsetci styria osobnym autom sportoveho gymnazia.

Martin Zvalo

Viktória Gyurusiová

  Viktória Gyurusiová nar. 6.10.1989 je odchovankynou GK Nové Zámky, kde trénovala pod vedením p. Vicudilíka. Od 13. rokov trénuje pod vedením Kataríny Krekánovej, toho casu v KŠG Detva.
Jej snaha o gymnastické zdokonalenie a napredovanie bola sprevádzaná obrovskou smolou vo forme 4 x zlomenej holennej kosti na tej istej koncatine, na tom istom mieste. Napriek tomu ju to neodradilo a podrobila sa operácii pod vedením vynikajúceho lekára p. profesora Látala, ktorý jej nohu laicky povedané zošróboval a sfunkcnil. Vlial do nás optimizmus so slovami, že tentokrát to musí fungovat. Uverili sme a tak dnes môžeme konštatovat, že po necelých 2 rokoch od poslednej zlomeniny sa Viktória predstavila na MMSR v Trnave 5.-7.6.2009 v dobre nabiehajúcej forme, o com svedcí jej celkové 2. miesto vo viacboji, 3. miesto vo finále na preskoku a 4. miesto vo finále na prostných. Zároven si splnila nominacné kritérium na blížiacu sa SLU v Belehrade, kde môže štartovat, nakolko po úspešnom zvládnutí maturitných skúšok obstála aj v príjmacích pohovoroch na Fakultu humanitných vied UMB Banská Bystrica.
Musíme tiež prezradit, že Viktória pocas prípravy obstála v dalšej dôležitej skúške, nakolko jej pred týždnom vyberali práve spomínaný šrób z holennej kosti a po 2 dnoch pauzy trénuje už naplno. Každým dnom získava väcšiu istotu a snaží sa postupne odstránit rešpekt, ktorý sa za tie roky u nej zakorenil a limitoval jej výkony.
Viktória sa na sútaž velmi teší a želá si, aby jej vyšla aspon tak, ako MSR. Bude to jej vôbec prvé vystúpenie takéhoto formátu a preto sa na naše ocakávania pozeráme triezvo, ale urcite by sme radi prekvapili.
Chceme sa podakovat všetkým, ktorí nás v najtažších chvílach podržali, verili nám a svojimi sympatiami nás posúvali a stále posúvajú vpred.

Katarína Krekánová

Home       Webmaster       To top