Find any book, game, video, CD, DVD, software, magazine, electronics, camera, photo, toy, tool, hardware and much more at Amazon.com Use search box to start:

40. Majstrovstva sveta v sportovej gymnastike muzov
31. Majstrovstva sveta v sportovej gymnastike zien

Stuttgart (GER) 1. - 9. Septembra 2007



 Novinky z Majstrovstiev sveta v Stuttgarte
  • Sep 09 - Finale v jedotlivych disciplinach - 2. den
  • Sep 08 - Finale v jedotlivych disciplinach - 1. den
  • Sep 07 - Finale viacboja jednotlivcov
  • Sep 06 - Cinania vyhrali sutaz muzov a americkanky sutaz zien
  • Sep 04 - Hodnotenie vystupenia Samuela Piaseckeho v kvalifikacii muzov
  • Sep 03 - Kvalifikacia muzov: Piasecky po prvom dni na 39. mieste
  • Sep 03 - Email pre Ivanu Kovacovu od Zuzany z Interu Bratislava
  • Sep 03 - Blahozelanie trenerovi Martinovi Zvalovi k narodeninam
  • Sep 03 - Zelanie Samuelovi Piaseckemu od Zuzany z Bratislavy
  • Sep 03 - Pozdrav Samuelovi Piaseckemu od Majovej z NSC
  • Sep 02 - Kovacovej o vlasok unikla kvalifikacia na OH
  • Sep 01 - Hodnotenie nasich gymnastiek trenerkou Miklosovou a "Co noveho, Samo?"
  • Sep 01 - Po prvom dni kvalifikacie zien ja Kovacova 31., Homolova 41. a Paulickova 42.
  • Sep 01 - Pozdrav Samuelovi Piaseckemu od mamky
  • Aug 31 - Email od Martina Zvala pre navstevnikov stranky gymnastics.sk
  • Aug 30 - Pozdrav Piaseckemu od Jana Petrovica
  • Aug 30 - Telefonicky rozhovor s nasou vypravou v Stuttgarte
  • Aug 30 - Aj Adka B z Kosic drzi palce Samuelovi Piaseckemu
  • Aug 29 - Zapis do knihy navstev osobnej web stranky Samuela Piaseckeho
  • Aug 28 - Trener Martin Zvalo sa hlasi z dejiska Majstrovstiev sveta
  • Aug 26 - Vyprava Slovenska na 40. Majstrovstva sveta



  • Finale na naradiach - 2. den 2007 Sep 09
    Women’s Beam Final ABPenScore
    1LIUKIN AnastasiaUSA6.6009.42516.025
    2NISTOR StelianaROU6.7009.20015.900
    2LI ShanshanCHN7.3008.60015.900
    4PONOR CatalinaROU6.6009.2000.115.700
    5MITCHELL LaurenAUS6.6008.82515.425
    6SEVERINO IsabelleFRA5.8008.87514.675
    7BARBOSA JadeBRA6.3008.27514.575
    8JOHNSON ShawnUSA6.8007.67514.475


    Women’s Floor Final ABPenScore
    1JOHNSON ShawnUSA6.2009.1500.115.250
    2SACRAMONE AliciaUSA6.1009.12515.225
    3VERICEL CassyFRA6.2008.92515.125
    4JIANG YuyanCHN6.2008.90015.100
    5CHENG FeiCHN6.5008.8750.315.075
    6FERRARI VanessaITA6.3008.75015.050
    7TWEDDLE ElizabethGBR6.3008.60014.900
    8IZBASA Sandra RalucaROU6.0009.0250.514.525


    Men’s Vault Final ABPenScoreFinal
    1BLANIK LeszekPOL 17.009.45016.45016.512
    27.009.57516.575
    2POPESCU Ilie DanielROU 17.009.67516.67516.500
    27.009.32516.325
    3RI Se GwangPRK 17.009.50016.50016.387
    27.009.27516.275
    4RI Jong SongPRK 17.009.20016.20016.362
    27.009.52516.525
    5ISAYEV AndriyUKR 17.009.07516.07516.250
    27.009.42516.425
    6HAMBUECHEN FabianGER 16.609.50016.10015.975
    26.209.65015.850
    7KOCZI FlaviusROU 17.009.05016.05015.825
    27.008.7000.115.600
    8BOTELLA PEREZ IsaacESP 16.608.3750.114.87515.387
    26.609.30015.900


    Men’s Parallel Bars Final ABPenScore
    1PETKOVSEK MitjaSLO6.8009.45016.250
    1KIM Dae EunKOR6.8009.45016.250
    3FOKIN AntonUZB6.7009.50016.200
    4YOO Won ChulKOR6.8009.17515.975
    5HUANG XuCHN7.1008.85015.950
    6YANG WeiCHN7.0008.90015.900
    7HOSHI YosukeJPN6.5009.35015.850
    8CUCHERAT YannFRA6.5008.85015.350


    Men’s Horizontal Bar Final ABPenScore
    1HAMBUECHEN FabianGER7.0009.25016.250
    2PEGAN AljazSLO6.8009.02515.825
    3MIZUTORI HisashiJPN6.8008.97515.775
    4ZONDERLAND EpkeNED6.9008.80015.700
    5WAMMES JeffreyNED6.4008.75015.150
    5POZZO EnricoITA6.2008.95015.150
    7MARAS VlasiosGRE6.3007.97514.275
    8TOMITA HiroyukiJPN5.8007.50013.300
    Finale na naradiach - 1. den 2007 Sep 08
    Men’s Floor Exercise FinalABPenScore
    1HYPOLITO DiegoBRA6.7009.45016.150
    2DEFERR GervasioESP6.5009.45015.950
    3MIZUTORI HisashiJPN6.3009.35015.650
    4ALVAREZ GuillermoUSA6.3009.30015.600
    5SHATILOV AlexanderISR6.5009.07515.575
    6ZOU KaiCHN6.7008.9500.115.550
    7LIANG FuliangCHN6.4008.72515.125
    8OKIGUCHI Makoto JPN 6.7008.5250.314.925


    Men’s Pommel Horse FinalABPenScore
    1XIAO QinCHN6.6009.70016.300
    2BERKI KrisztianHUN6.3009.40015.700
    3SMITH LouisGBR6.5009.10015.600
    4YANG WeiCHN6.2009.27515.475
    5TOMITA HiroyukiJPN6.1009.22515.325
    6ARTEMEV AlexanderUSA5.7009.47515.175
    7KEATINGS DanielGBR6.5008.25014.750
    8IHNATOVICH AlexeiBLR6.2008.50014.700


    Men’s Rings FinalABPenScore
    1CHEN YibingCHN7.3009.40016.700
    2VAN GELDER YuriNED7.3009.32516.625
    3JOVTCHEV JordanBUL7.4009.17516.575
    4TAN Kai WenUSA7.3009.02516.325
    5CARMONA ReguloVEN7.0009.17516.175
    6YANG WeiCHN7.0009.15016.150
    7SAFOSHKIN AlexanderRUS6.9009.17516.075
    8TOMITA HiroyukiJPN6.9009.02515.925


    Women’s Vault Final ABPenScoreFinal
    1CHENG FeiCHN 16.509.50016.00015.937
    26.509.37515.875
    2HONG Su JongPRK 16.509.35015.85015.812
    26.509.27515.775
    3SACRAMONE AliciaUSA 16.309.45015.75015.412
    25.809.27515.075
    4HONG Un JongPRK 15.809.20015.00015.200
    26.508.90015.400
    5BARBOSA JadeBRA 16.509.12515.62515.162
    25.609.10014.700
    6CHUSOVITINA OksanaGER 16.308.12514.42514.687
    25.709.25014.950
    7KOMRSKOVA JanaCZE 15.209.25014.45014.412
    25.009.37514.375
    8ZAMOLODCHIKOVA ElenaRUS 15.809.20015.00013.875
    25.207.8500.312.750


    Women’s Bars FinalABPenScore
    1SEMENOVA KseniaRUS7.2009.15016.350
    2LIUKIN AnastasiaUSA7.1009.20016.300
    3YANG YilinCHN7.0009.15016.150
    4TWEDDLE ElizabethGBR6.9009.22516.125
    5HINDERMANN M.GER6.8009.07515.875
    6NISTOR StelianaROU6.7009.10015.800
    7HONG Su JongPRK6.6009.05015.650
    8FERRARI VanessaITA6.7008.00014.700


    Vysledky finale viacboja jednotlivcov 2007 Sep 07
    Finale viacboja zien - 7. septembra 2007
    2007 World Gymnastics Championships
    Women’s Individual All-Around Final
    VTUBBBFXTotal
    1JOHNSON ShawnUSA15.17515.37515.90015.42561.875
    2NISTOR StelianaROU14.87515.22515.55014.97560.625
    3BARBOSA JadeBRA15.90014.95015.70014.00060.550
    3FERRARI VanessaITA15.12514.47515.65015.30060.550
    5LIUKIN AnastasiaUSA14.75016.10014.57514.67560.100
    6YANG YilinCHN14.70015.57515.07514.67560.025
    7XIAO ShaCHN14.62514.97515.65014.35059.600
    8LOZHECKO YuliaRUS14.70014.15015.62514.77559.250
    9IZBASA Sandra RalucaROU14.65014.07515.32515.17559.225
    10JOURA DariaAUS15.17514.40014.35014.87558.800
    11TWEDDLE ElizabethGBR14.57515.92513.37514.85058.725
    12HONG Su JongPRK15.55014.75014.20013.82558.325
    13KRAMARENKO EkaterinaRUS14.02515.45014.02514.35057.850
    14HINDERMANN M.GER14.67515.80013.20014.12557.800
    15TSURUMI KokoJPN13.87515.05015.00013.60057.525
    16PETIT MarineFRA14.55014.17514.27514.30057.300
    17DE SIMONE LenikaESP13.97514.62514.60013.95057.150
    18BRINKER AnjaGER14.12515.60013.47513.35056.550
    19MACRI FedericaITA14.80013.92513.47514.15056.350
    20PALESOVA KristinaCZE14.20014.67514.62512.75056.250
    21MOREL PaulineFRA13.87513.95014.12514.10056.050
    22KAESLIN AriellaSUI14.32514.52512.82513.70055.375
    23HONG Un JongPRK15.10014.22513.15012.72555.200
    24HOLENKOVA ValentinaUKR13.50013.60014.55013.50055.150


    Finale viacboja muzov - 7. septembra 2007
    Finale viacboja FXPHSRVTPBHBTotal
    1YANG WeiCHN15.35015.55016.40016.42516.35013.60093.675
    2HAMBUECHEN FabianGER15.47514.22514.35016.30015.80016.05092.200
    3MIZUTORI HisashiJPN15.50014.97514.35015.87515.75014.95091.400
    4HORTON JonathanUSA15.62513.97515.25016.07515.45014.82591.200
    5KIM Dae EunKOR15.80014.50014.57515.87516.05014.25091.050
    6MARTINEZ RafaelESP15.80014.82514.82515.75015.30014.52591.025
    7KOCZI FlaviusROU15.27515.27514.55016.47515.02514.27590.875
    8LIANG FuliangCHN15.85014.57514.55016.02515.52514.32590.850
    8YANG TaeYoungKOR15.25014.92514.70016.10015.52514.35090.850
    10SELARIU Dorin RazvanROU15.52514.37515.12516.17514.55014.60090.350
    10FUENTES Jose LuisVEN14.60015.32515.07515.52515.30014.52590.350
    12TOMITA HiroyukiJPN14.22514.30016.05015.70015.90013.97590.150
    13RYAZANOV YuryRUS14.40014.62515.07515.90015.40014.47589.875
    14SAVITSKI DzmitryBLR15.17515.00015.35015.27515.65012.95089.400
    15POZZO EnricoITA15.40014.32514.15015.80014.72514.97589.375
    16FOKIN AntonUZB14.82513.42514.87515.75015.90014.50089.275
    17DURANTE DavidUSA13.70014.75014.87515.72515.30014.47588.825
    18BOY PhilippGER14.90014.52514.87514.77515.02514.55088.650
    19CAPELLI ClaudioSUI14.77514.17514.42516.12514.92513.80088.225
    20KIKUCHI DavidCAN14.57513.90014.90015.57515.10014.10088.150
    21MARAS VlasiosGRE14.85012.85014.27515.75015.00015.05087.775
    22UDE FilipCRO15.45013.52513.65015.72515.10014.17587.625
    23SANDY CaseyCAN14.70013.72514.47515.65015.12513.70087.375
    24DEVIATOVSKI MaximRUS15.27514.92515.52516.1003.72565.550


    Vysledky finale druzstiev 2007 Sep 06
    Finale druzstiev muzov - 6. septembra 2007
    Men’s Team FXPHSRVTPBHBTotal
    1CHN46.17547.02547.52548.37548.05044.750281.900
    2JPN45.75045.70044.87547.47547.25045.975277.025
    3GER45.97544.00044.45047.92546.15045.025273.525
    4USA46.80043.52546.35047.30046.10042.200272.275
    5KOR45.90043.82542.62547.52547.47542.600269.950
    6ESP46.10043.50045.20048.05044.50042.050269.400
    7RUS44.25042.27545.97546.62545.85044.225269.200
    8ROU44.60043.55045.25048.85043.37542.125267.750


    Finale druzstiev zien - 5. septembra 2007
    Teams Final VTUBBBFXTotal
    1USA45.950 (1)47.325 (1)45.800 (4)45.325 (1)184.400
    2CHN44.375 (5)46.650 (2)48.150 (1)44.275 (2)183.450
    3ROU44.825 (4)44.175 (5)45.850 (3)43.250 (3)178.100
    4ITA44.950 (3)44.575 (4)43.425 (6)42.500 (7)175.450
    5BRA45.000 (2)42.650 (7)44.850 (5)42.625 (6)175.125
    6FRA43.900 (6)43.150 (6)43.325 (7)43.225 (4)173.600
    7GBR43.825 (7)42.575 (8)42.225 (8)40.550 (8)169.175
    8RUS28.850 (8)46.175 (3)46.450 (2)43.050 (5)164.525


    Pohlad Martina Zvala na kvalifikaciu 2007 Sep 03
    Dobry den,
      Vcera sme absolvovali najdolezitejsie preteky v Samovej kariere. Skoda, ze sa nam nevydarili podla predstav. Samo bol velmi dobre pripraveny. Na treningoch a pretekoch v priprave sa stale zlepsoval a body ktore dosahoval nasvedcovali, ze je schopny postupit na OH.
      Cele to zacalo posunutim pretekov o cca. 25 min z dovodu, ze autobus s Cinskou vypravou bol v zapche na dialnici. Cely 4-ty sled bol o 18,45 rozcviceny a cakali sme na vstup do pretekarskej haly, ked organizatori vyhlasili, ze preteky sa posuvaju, aby sa mohli Cinania dorozcvicovat. Rozhodnutie bolo urcite spravne, zial nikomu okrem Cinanov vsak nepomohlo, pretoze vsetci boli rozcviceny a pripraveny pretekat.
      Na hrazde, prvom naradi, velmi silnej Samovej discipline, sme zacali padom pri "Jager salte". Kedze je to specialna poziadavka, Samo spomenuty prvok opakoval a aby sa mu opat nestalo ze ho nechyti, trosku podrzal cely kmih, bol velmi blizko a zial spadol na hrazdu licom a opat na zem. Ked som sa ho opytal, ci moze pokracovat, ci je OK, len mi povedal, ze on to zvladne a ze ja mam utekat rychlo pre lad. Samo je velky bojovnik, otraseny a s poriadne napuchnutym licom potom docvicil celu zostavu.
      Po cviceni na hrazde sme pokracovali prostnymi, konom, kruhami, preskokom, ktore zacvicil najlepsie ako vie, dosiahol svoje maximalne znamky.
      Na bradlach (aby tej smoly nebolo malo, den pred pretekom si strhol mozol na dlani) zacvicil celu zostavu vyborne, zial pri zavere spadol.
      Je to velka skoda, strata troch bodov na hrazde mu opat nedovolila pokorit 84,00 bodov.

    S pozdravom
    Martin Zvalo

    Webmaster:
    Zial v tomto momente - po skoncenom 6. slede uz nie je ani teoreticka sanca na postup Piaseckeho na OH. Podla nasho rozboru su uz pred nim pretekari z 35 roznych krajin, co znamena, ze okrem 18 krajin postupujucich podla umiestnenia druzstva je uz vycerpana aj kvota maximum 13 krajin postupujich ako jednotlivci za predpokladu ze vitazi finale na naradi budu zo statov co sa uz kvalifikovali zo suatze druzstiev.

    Prvy den kvalifiklacie muzov Piasecky 39. 2007 Sep 03
    Samuel Piasecky Gymnastics Slovakia   Stvrta skupina kvalifikacie muzov na majstrovstvach sveta prebehla v podnelok od 19:00 do 22:00. Vzhladom na casovy posun 6 hodin medzi Stuttgartom a mojim bydliskom som mal v tom case trening a nemal moznost sa telefonicky spojit s Martinom Zvalom alebo Samuelom Piaseckym, takze zatial uvadzam aspon vysledky po 4. slede, z ktorych je zrejme, ze Samovi nevysla hned uvodna zostava na hrazde, za ktoru dostal hodnotenie len 11.725 co urcite poznacilo aj jeho dalsom cvicenie v kvalifikacii.


    Subd. 4 of 8 FXPHSRVTPBHBTotal
    1YANG WeiCHN14.80015.47516.35016.50016.37514.42593.925
    2TOMITAJPN14.95015.37516.12515.87516.00015.30093.625
    3MIZUTORIJPN15.70014.42514.97516.10015.95015.42592.575
    39PIASECKYSVK14.62513.82513.80015.40014.52511.72583.900



    Email pre Ivanu Kovacovu od Zuzany z Interu Bratislava 2007 Sep 03
    Kovacova Ivana, 2006 dec 15 Posielam pozdrav z Bratislavy.
      Dnes mam dovolenku, a preto som sa hned rano isla pozriet na vysledky dievcat na MS v Stuttgarte. Neviete si predstavit, aky smutok ma zachvatil, ked som sa docitala o Ivanke. Ja osobne som stale verila.

    Ivanka,
      si velmi pekna a elegantna gymnastka. Skutocne je to radost, pozerat sa na Teba pri cviceni, uz Ti chyba len usmev a radost na tvari a mozem Ti povedat, ze takych krasnych gymnastiek ako si ty nie je vela.
      Ani neviem, co povedat, je to obroooooovska skoda.
      Uvedomujem si vsetky fakty, ktore boli Ivanka proti Tebe, si veeelmi mlada a nemas vela skusenosti z velkych pretekov.
      Viem si predstavit ako Ti bolo, ako Ti tllllklo srdiecko pri cviceni.
      Zelam Ti, aby boli tieto preteky naozaj pre Teba len akousi prvou skusenostou vo velkom gymnastickom svete, aby si sa nevzdala, ale naopak ukazala nam vsetkym a aj sebe, ze na buduce OH sa dopracujes.
      Caka Ta vela svetovych poharov, medzinarodnych stretnuti a pretekov, kde budes mat moznost spoznat svoje superky a oni Teba.
      Reprezentuj nas prosim Ta stale v plnej Tvojej krase.
    Drzim paste
    Dakujem

    Zuzana z Interu Bratislava

    Co zazelat Martinovi Zvalovi k zajtrajsim narodeninam? 2007 Sep 03
      Zajtra, druhy den kvalifikacie muzov na 40. Majstrovstvach sveta v Stuttgarte, sa trener muzskej reprezentacie Slovenska a osobny trener nasho najhorucejsieho zeliezka na tychto majstrovstvach Samuela Piaseckeho Martin Zvalo doziva 39. rokov.
      V mene vsetkych navstevnikov nasej stranky, vsetkych priznivcov sportovej gymnastiky na Slovensku, ako aj v mene svojom mu par hodin pred vystupenim Sama v kvalifikacii zelam to, co si v tejto chvili urcite zela nielen on, ale aj jeho zverenec a vsetci, ktorym na slovenskej gymnastike zalezi:

    Aby Samo zacvicil to, co si ho, Martin, naucil a aby sa Vam obom podarilo spnit sen nas vsetkych o ucasti na OH.

    webmaster

    Zelanie Samuelovi Piaseckemu od Zuzany z Bratislavy 2007 Sep 03
    V knihe navstev Samuela Piaseckeho, ktoru najdete na www.piasecky.com v pondelok 3. septembra o 01:33 EDT (7:30 SEC) pribudol dalsi zapis od Zuzany z Bratislavy:

    Krajina: SVK
    Mesto: Bratislava
    Gymnasta, gymnastka: Uz nie
    Komentar:

    Ahoj Samko,
      chcem Ti popriat do dnesneho uzasneho dna vela vela stastia a dobrej nalady. Citala som, ze uz si trosku vynervovany, na to sa vybodni. O nic Ti nejde, nemas co stratit.
      Mozes len ziskat a to len ak ukazes, ze si bombovy. Inak bude vsetko po starom a v podstate si v pohode, takze stres bokom a ukaz, ze do velkeho sveta gymnastiky naozaj patris.
    A vies ako sa priblizit Majstrom?
      Velke gymnasticke veci (D a E tvary) vies rovnako ako oni. Dokazes to, ak sa zamerias na detaily. Nehompalaj rukami, aby si nedaj boze nevyzeral ako salamista. Mas natrenovane strasne vela, svoje telo mas uplne pod kontrolou, tak nam to tam ukaz. Chytaj vsetky doskoky a nedaj sancu strhnut rozhodcom ani pol desatinky.
    Som si ista, ze teraz sa Ti to podari.
    Krasny den
    Zuzana

    Pozdrav Samovi Piaseckemu od Majovej 2007 Sep 03
    Email Samuelovi Piaseckemu:

    Ahoj Samo,
    Snivame olympijsky sen spolu s tebou na MS. Drzime palce aby sa po prebudeni stal realitou.
    Paulina Majova - NSC

    Kovacovej o vlasok unikla kvalifikacia na OH 2007 Sep 02
      V nedelu 2. spetembra o 21:24 boli vydane oficialne vysledky kvalifikacie zien na 31. Majstrovstvach sveta v Stuttgarte. Trochu sme sa s vysledkami pohrali a vyslo nam, ze Ivana Kovacova bola len 0.45 bodu, alebo 3 miesta v redukovanom poradi, od kvalifikovania sa na OH. Samozrejma ze nase vypocty su neoficilane a su skor kuriozitou ako oficialnym dokumentom.
      FIG na svojom 6. kongrese v maji 2006 v Kuala Lumpur prijal tieto kriteria kvalifikacie z MS v Stuttgarte na OH 2008 v Pekingu:
  • 98 muzov a rovnaky pocet zien bude startovat na OH.
  • Zakladom kvalifikacia su vysledky sutaze cislo I na MS v roku predchadzjucon roku konania OH.


  •   1. - 72. miesto pre OHPrvych 12 druzstiev v sutazi cislo I na MS (12 x 6)
    73. - 78. miesto pre OHPo 2 gymnastoch/kach z 3 federacii, ktore obsadia 13. - 15. miesto na MS
    79. - 81. miesto pre OHPo 1 gymnastovi/ke z 3 federacii, ktore obsadia 16. - 18. miesto na MS
    82. - 90. miesto pre OHPo 1 gymnastovi z federacii (inych ako vyssie menovanych 18) ktorych gymnasta/ka obsadil/a najvyssie umiestnenie v sutazi cislo I na MS
    91. - 94. miesto pre OHVitazi finale na jednotlivych naradiach v sutazi cislo III na MS za prepokladu, ze sa uz predtym nekvalifikovali na zaklade vyssie uvedenych kriterii pre miesta 1 - 90 (u zien). Vsetky miesta, ktore zostanu tymto sposobom neobsadene sa pouziju na zvysenie kvoty jednotlivcov z federacii, ktore este namaju kvalifikovaneho ziadneho gymnastu/ku
    95. - 97. miesto pre OHDivoke karty FIG - Vykonny vybor FIG nominuje na zaklade konzultacii s Technickymi komisiami muzov a zien
    98. miesto pre OHDivoka karta MOV


      Podla nasho rozboru sa do finale na jednotlivych naradiach kvalifikovali len gymnastky z krajin, ktore sa umiestnili na 1.-18. mieste v kvalifikacii druzstive, zostava 13 miest pre jednotlivkyne (miesta 82 - 94). No a takto vyzeraju vysledky redukovane o gymnastky z druzstiev na 1. - 18. mieste (jedna z krajiny):

    Kvalifikacia VTUBBBFXTotal
    142BISMPIKOU StefaniGRE13.42514.10015.02513.30055.850
    245MARACHKOUSKAYA N.BLR14.40012.65014.65013.92555.625
    346WAGNER VeronicaSWE14.10013.45014.37513.67555.600
    451BOCZOGO DorinaHUN13.60014.00014.20013.35055.150
    558SANCHEZ NataliaCOL12.92513.85013.87512.97553.625
    661CANTU MariselaMEX13.62513.32512.95013.45053.350
    762JO Hyun JooKOR13.65013.17513.82512.62553.275
    863PIHAN MartaPOL12.85013.40013.87513.12553.250
    968MYS GaelleBEL13.65013.17513.62512.70053.150
    1069ERCEG TinaCRO13.35013.30013.00013.50053.150
    1175MAARANEN AnnamariFIN13.47513.07513.70012.45052.700
    1278LOPEZ JessicaVEN12.85013.70011.97513.75052.275
    1379TANKOUCHEVA NikolinaBUL13.20012.75013.07513.20052.225
    1483FINKEL VeredISR13.37512.52512.92513.05051.875
    1584ZANEVSKAJA JelenaLTU13.10013.60012.77512.32551.800
    1685KOVACOVA IvanaSVK13.27513.22513.47511.80051.775


      Celkovy bodovy sucet 52.225 a 79. miesto v kvalifikacii zien by malo stacit podla nasich vypoctov na kvalifikovanie sa na OH, samozrejma ze uvedenej podmienky s vitazmi finale. O jeden pad menej pocas pretekov a mali by sme olympionicku ...

    Hodnotenie nasich gymnastiek v kvalifikacie zien trenerkou Miklosovou 2007 Sep 01
      Kedze hned skonceni prveho dna kvalifikacie sa o 19:00 hodine uskutocnilo slavnostne otvorenie Majstrovstiev sveta, reprezentacnu trenerku Nadezdu Miklosovu sa nam podarilo telefonicky zastihnut v hoteli zase az o 23:00. Z trojice nasich reprezentantiek v Stuttgarte si v dnesnej kvalifikacii najlepsie pocinala prave ta najmladsia bratislavcanka Ivana Kovacova, ktora je v priebeznom poradi po styroch z celkove desiatich sledov na 31. mieste s 51.775 bodu. Nada Miklosova je jej osobnou trenerkou, preto sme sa naskor spytali, ake su este sance kvalifikovat sa na OH v Pekingu?

      "Podla mojho odhadu bude treba na kvalifikovanie sa ziskat okolo 55 bodov vo viacboji. Ivanka aj ja sme v duchu dufali, ze by to mohlo vyjst. Ma velmi narocne zostavy a pri ich bezchybnom predvedeni sa jej celkova znamka moze pohybovat na tejto urovni. Zial Ivanka mala dnes v kvalifikacii 3 pady a tomu potom zodpoveda aj vyslednych 51.775 bodu, co na kvalifikovanie urcite nestaci. Zacinali sme na kladine, kde urobila celkom peknu zostavu, skoda ze jej nevysla akrobaticka vazba premet vzad - salto vzad, pri ktorej mala prvy pad. Podobne na prostnych isla velmi dobre ale prilisna snaha o mohutne zaverecne dvojite salto schylmo viedla k jeho pretoceniu a naslednemu padu vzad. Na preskoku predviedla prvy skok premet vpred - salto vpred schylmo a druhy Yurchenko prehnute. Pred doskokom vsak schylila vystrete telo a rozhodkyne jej skok klasifikovali ako Yurchenko schylmo, ktory ma pochopitelne nizsiu vychodiskovu znamku. Bradla su Ivankyna najsilnejsia disciplina. Jej zostava ma vychodiskovu hodnotu 6.2 bodu. Zial, dnes sa jej zostava nevydarila podla jej predstav. Pri kombinacii tarzan - stalder s obratom 360° pokrcila jeden laket a prerusila zostavu padom. Po znovu naskoceni na bradla chytila staldra s obratom o 540° do dvojhmatu miesto do pdhmatu a to ju stalo dalsiu penalizaciu 0.3 bodu za chybajucu skladobnu poziadavku."

    Takze si z jej vystupenia sklamana?

    "To vobec nie. Ivanka je este v juniorskom veku a je najmladsou gymnastkou v nasej vyprave. Ako 15-rocna mohla startovat na tychto Majstrovstva sveta len vdaka tomu, ze sa konaju v predolympijskom roku, kedze v roku OH dovrsi pozadovany seniorsky vek 16 rokov. Napriek tomu obstala z nasich reprezentantiek tu v Stuttgarte najlepsie. Nema este velke skusennosti z pretekania v seniorskej kategorii a napriek tomu isla do sutaze s velkym odhodlanim a tuzbou kvalifikovat sa na olympijske hry. Nezdary pocas dnesnej kvalifacie ju velmi mrzeli a nedokazala potlacit slzy v ociach. Vsak priprave na tieto majstrovstva sveta obetovala Ivanka a cela jej rodina naozaj vsetko. V kazdom pripade boli pre nu dnesne preteky velkou skolou a som si ista, ze velke gymnasticke uspechy na nu este len cakaju v buducnosti."

    Ako sa darilo Homolovej a Paulickove?

      "Maria Homolova je pri neucasti zranenej Zuzany Sekerovej nasou najskusennesjou gymnastkou. Bolo to vidiet aj z jej cvicenia, ked presla celym stvorbojom bez padu. Na kladine sa dopustila mensich chybiciek, na prostnych urobila akrobaticku radu salto s obratom o 540° - salto skrcmo namiesto salta prehnute, co ju stale nejake desatinky, na bradlach jej tiez celkom nevysla planovana kombinacia prvkov a tym sa jej znizila vychodiskova hodnota zostavy. Celkove si myslim, ze cvicila na urovni svojich moznosti.
      Natalia Paulickova zacala sutaz na kladine bez padu, ale s niekolkymi chybami, comu zodpovedala aj znamka len o 0.05 bodu vyssia ako znamka Kovacovej za zostavu s padom. Na prostnych dokoncila dvojite salto vpred do drepu a to sa tresta zrazkou az 0.5 bodu. Zaverecne dvojite salto schylmo v prostnych nedotocila a dotkla sa podlahy rukami. V jej najsilnejsej discipline - na preskoku podala velmi dobry vykon. Oba skoky Yurchenko s obratom 540° aj premet vpred - salto vpred schylmo s obratom o 180° sa jej naozaj vydarili. Naopak nevysli jej bradla, kde mala 2 pady jeden pri veltoci s obratom do Jager salto a zaverecne dvojite salto vzad schylmo.
      Zaverom len tolko, ze skoda ze ako Ivanka tak aj Natalia nedokazali predviest vykony na ktore maju. Keby presli viacbojom bez padu, nadej na kvalifikovanie sa do Pekingu mohla byt velmi realna. Teraz nam uz len zostava drzat palce Samovi, aby sa tento sen splnil aspon jemu."

      Na zaver sme si este zavolali k telefonu Samuela Piaseckeho, ktoreho kvalifikacia este len caka v pondelok vecer.

    " Bol som sa pozriet na kvalifikaciu dievcat. Celkom dobre cvicili, skoda len padov, ktore ich odsunu dalej do vysledkovej listiny. Ja som dnes este naplno trenoval. Celkom sa darilo, vsetko mi vychadza a dufam, ze tomu tak bude aj v pondelok. Som pod velkym psychickym tlakom. Velmi sa chcem dostat na olympiadu a viem, ze akykolvek nezdar v hociktorej discipline viacboja moze byt rozhodujuci. Len sestboj bez chyby v pondelok vedie do Pekingu. Zajtra ma este cakaju 2 treningy. Dopoludnia lahsi, len sa rozcvicim a poposilujem a popoludni si porobim casti zostav. Drzte mi vsetci doma palce, aby to v pondelok vyslo"

    Vysledky po 1. dni kvalifikacie zien 2007 Sep 01
      V sobotu 1. septembra este pred oficialnym zahajenim Majstrovstiev sveta, ktore sa uskutocni o 19:00, prebehli 4 sledy kvalifikacie zien z planovanych 10 (dalsich 6 sledov bude v nedelu). Po skonceni 4. sledu je Ivana Kovacova na 31. mieste v priebeznych vysledkoch kvalifikacie s 51.775 bodu. Marii Homolovej patri 41. priecka s 50.600 bodu a hned za nou je v priebeznom hodnoteni Natalia Paulickova s celkovou znamkou 50.350.

    Jednotlivkyne po 4. slede z 10 VTUBBBFXTotal
    1NISTOR StelianaROU14.92515.92516.05014.70061.600 Q
    2FERRARI VanessaITA14.95015.75014.80015.05060.550 Q
    3IZBASA Sandra RalucaROU14.57514.77515.85015.15060.350 Q
    4YANG YilinCHN14.47516.00014.90014.32559.700 Q
    5XIAO ShaCHN14.35014.97514.65014.45058.425 Q
    6HINDERMANN M.GER14.75015.75013.57514.25058.325 Q
    31KOVACOVA IvanaSVK13.27513.22513.47511.80051.775 Q
    41HOMOLOVA MariaSVK12.30012.65013.25012.40050.600
    42PAULICKOVA NataliaSVK13.82510.95013.52512.05050.350


      V sutazi druzstiev je priebezne poradi po prvom dni:

    Druzstva po 4. slede z 10 VTUBBBFXTotal
    1ChinaCHN59.475 (1)60.950 (1)61.550 (2)59.200 (1)241.175 Q
    2RomaniaROU59.125 (2)59.100 (4)63.025 (1)58.625 (2)239.875 Q
    3ItalyITA58.600 (4)59.900 (3)58.175 (4)57.750 (3)234.425 Q
    4UkraineUKR57.100 (5)60.375 (2)58.525 (3)55.425 (5)231.425 Q
    5GermanyGER59.000 (3)58.875 (5)56.725 (5)56.525 (4)231.125 Q
    6MexicoMEX56.025 (6)53.875 (6)52.200 (7)52.100 (6)214.200 Q
    7PolandPOL53.500 (7)49.900 (8)52.050 (8)51.250 (7)206.700 Q
    8KoreaKOR51.750 (8)50.575 (7)54.425 (6)49.575 (8)206.325 Q

    Pozdrav Samovi Piaseckemu od mamky 2007 Sep 01
    V knihe navstev Samuela Piaseckeho, ktoru najdete na www.piasecky.com v sobotu 1. septembra o 05:06: pribudol dalsi zapis od Jana Petrovica:

    Krajina: SK
    Mesto: KE
    Gymnasta, gymnastka: nie
    Komentar: Ahoj Samo, dik za pozdrav - konecne si si spomenul aj na mna. Tak sa drz a bojuuuujjjj !!!!

    Email od Martina Zvala navstevnikom gymnastics.sk 2007 Aug 31
      Dnes s Nadou sme citali gymnastics.sk. Velmi nas potesilo, ze ludia citaju o gymnastike a zaujima ich, co sa tu deje a to hlavne - ze nam drzia palce a fandia nam. Decka (ak takto este mozem nazvat Sama, Majku, Nataliu a Ivanku) si ozaj zasluzia pozornost, nech uz kvalifikacia dopadne akokolvek. Skutocne sa vela nadreli, vela si odopierali, cela priprava bola velmi dlha, bolestiva a narocna. Preto klobuk dole pred vsetkymi.
      V stredu prisiel za nami Jozibaci Konecny (akreditaciu vybavila SGF, cely pobyt a cestu hradi TJ Slavia UK Bratislava). Jeho bohate pretekarske a trenerske skusennosti sa nam velmi hodia nielen na treningoch, ale aj pocas celeho pobytu na tychto mimoriadne dolezitych Majstrovstvach sveta. Jeho prichod znamenal aj velky prinos z hladiska psychiky nasej reprezentacie - ako vzdy robi dobru naladu a skvelu atmosferu. Byva mimo Stuttgartu, kazdy den dochadza cca. 20 km.
      Dnes pricestovala aj mamina Ivanky Kovacovej a jej sestra Janka (byvala gymnastka od Nadi, momentalne robi aerobic), ktore prisli povzbudit dievcata na kvalifikaciu. Zajtra by mala pricestovat dalsia skupina z Detvi a Banskej Bystrice.
    S pozdravom
    Martin

    Pozdrav Samovi Piaseckemu od Jana Petrovica 2007 Aug 30
    V knihe navstev Samuela Piaseckeho, ktoru najdete na www.piasecky.com vo stvrtok 30. augusta o 20:54 pribudol dalsi zapis od Jana Petrovica:

    Krajina: Slovensko
    Mesto: Bratislava
    Gymnasta, gymnastka: ex :-)
    How did you find this website? Navstevujem super-stranku gymnastics.sk pravidelne... Komentar: Pripajam sa ku vsetkym, co drzia Sumcovi palce a samozrejme aj nasim babam na MS... "Sumi, ukaz vsetkym, co vies!"
    Dakujem, Jano

    Na linke v Stuttgarte Zvalo, Piasecky a Miklosova 2007 Aug 30
      Kedze urcite netrpezlivo cakate na informacie zo Stuttgartu, vo stvrtok o 23:00 sme sa telefonicky spojili s nasou vypravu a prinasame najnovsie informacie z dejiska MS:
      Reprezentacny trener muzov Martin Zvalo zhodnotil dnesny podiovy trening svojho zverenca Samuela Piaseckeho velmi pozitivne.
  • Hrazda - (disciplnina, kde Samo zahaji kvalifikaciu v pondelok o 19:00 hod) mu naozaj vysla. Zvladol celu zostavu s vychodiskou znamkou 6.0 vratane zaverecneho dvojiteho salta prehnute s celym obratom a potom si este vyskusal niektore casti zostavy
  • Prostne - urobil celu zostavu aj ked mu v zostave trochu nevysla prva akrobaticka rada, ktoru potom urobil este raz v pohode.
  • Kon s drzadlami - tiez mu zostava vysla s malym roznozenim v zavere zostavy
  • Kruhy - isiel tri stvrtiny zostavy podla planu, potom vsak stratil dobry hmat, zoskocil, upravil si mozolniky a docvicil zostavu. Kedze neslo o preteky, ale trening, nevidim v tom ziadnu tragediu
  • Preskok - vysli mu oba skoky (Yurchenko prehnute s obratom 720°) az na maly krok po druhom doskoku
  • Bradla - zacvicil celu zostavu okrem jedneho prvku, ktory potom urobil bez problemu

  •   Celkove Zvalo zhodnotil podiovy trening ako velmi dobry pracovny trening pred sutazou. " Samo ma velmi dobru formu a uz len treba aby ju ukazal priamo v sutazi. Nemame celkom prehlad o konkurencii, lebo majstrovstva su organizovane tak, ze nas pustia do treningovych priestorov len pocas treningu nasej skupiny, takze sme superov zatial nevideli. Aj z toho, co sme mali moznost vidiet je vsak jasne, ze dnes uz niet gymnasticky slabych statov. Pretekar z hocijakej krajiny moze predviest supernarocnu a kvalitnu zostavu. Drzte nam vsetci doma palce, aby to Samovi vyslo"

      Nase horuce zeliezko v sutazi Samuel Piasecky pre gymnastics.sk v telefonickom rozhovore povedal:
    " Podiovy trening mi vysiel podla mojich predstav. Forma je dobra a verim, ze este pojde hore. Dnes som cvicil tak na 90%. Nechcel som ukazat uplne vsetko co viem. Mimochodom tak to robili aj ostatni pretekari v mojom slede. Dnes mi s vynimkou jedneho prerusenia vsetko vyslo podla predstav. Zdravotne sa citim dobre, po dlhom case ma nic neboli. Zostavy mam zvladnute dobre a teraz uz len treba to povestne trochu stastia."
    Na nasu otazku co chce odkazat domov Samo odpoveda:
    " Pozdravujem vsetkych doma a verim, ze nam drzia palce. Dakujem mojej mame za vsetko, co pre mna urobila a mojej manzelke Janke odkazujem, ze ju lubim..."

      Trenerka reprezentacie zien Nadezda Miklosova zhodnotila doterajsie vystupenie dievcat slovami:
    " Dievcata porobili vsetko co bolo treba, vyskusali si zostavy a ich casti. Sem-tam aj nieco pokazili, ale to sme videli aj u pretekarok z inych krajin. Najdolezitejsie je, ze maju zvladnute zostavy, teraz ich len potrebuju predviest bez chyb v pretekoch. Zajtra - den pred sutazou (dievcata startuju v sobotu o 15:45) este mame dvojfazovy trening. Dopoludnia 90 minut a popoludni 2,5 hodiny. Organizacia majstrovstiev zatial funguje bez problemov. Mame velmi dobre ubytovanie aj stravu. Bez chyby funguje kyvadlova doprava, k dispozicii je 8 kompletnych sad gymnastickeho naradia."


    Dalsi pozdrav Piaseckemu z Kosic 2007 Aug 30
    V knihe navstev Samuela Piaseckeho, ktoru najdete na www.piasecky.com vo stvrtok 30. augusta o 01:26 pribudol dalsi zapis od Adky B.:

    Krajina: SR
    Mesto: Kosice
    Gymnasta, gymnastka: ano - byvala
    Komentar: Cawes Samko, drzim palce na MS, prajem vela stastia dufam ze ti kvalifikacia na OH zasluzis si to
    papa.
    adka z ke (dufam ze vies kto)

    Chcete aj vy zverejnit odkaz nasim gymnastkam, Piaseckemu a celej vyprave do Stuttgartu?
    Poslite email webmastrovi a rad ho na tejto stranke uverejnim!

    Musketieri z Kosic drzia palce Piaseckemu 2007 Aug 29
    V knihe navstev na osobnej stranke nasho najhorucejsieho zeliezka na tohtorocnych Majstrovstvach sveta v Stuttgrate Samuela Piaseckeho, ktoru najdete na www.piasecky.com v stredu 29. augusta o 15:26 pribudol tento zapis:

    Krajina: sk
    Mesto: ke
    Gymnasta, gymnastka: nie
    Komentar: Samo, drz sa a kvalifikuj sa na OH !!! drzime palce - musketieri

    K tomuto zelaniu nielen pre Piaseckeho, ale aj pre nase gymnastky Homolovu, Kovacovu a Paulickovu sa pripaja aj webmaster a vsetci priaznivci slovenskej sportovej gymnastiky!

    Trener Zvalo sa hlasi zo Stuttgartu 2007 Aug 28
    Nemam zatial ziadne nove informacie. Cesta bola OK, treningy zatial OK, dnes o 15,45 maju dievcata podiovy trening. Zatial velmi neni co napisat. Po nasom podiovom treningu sa ozvem.
    Pekny den.
    Martin

    Vyprava Slovenska dnes cestuje do Stuttgartu 2007 Aug 26
    Vedúci výpravy:Ján Novák
    Pretekárky:Mária Homolová, Ivana Kovácová, Natália Paulícková
    Pretekár:Samuel Piasecký
    Tréneri:Katarína Krekánová, Nadežda Miklošová, Martin Zvalo
    Rozhodcovia:Kveta Perecinská, Jozef Mikula

    Dennik | Fotoalbum | Program | Vylosovanie muzi | Vylosovanie zeny | Vysledky Muzi | Vysledky Zeny  

      Program 40. Majstrovstiev sveta v sportovej gymnastike

    DayDateTimeProgram
    TueAug 28Podium Training Men & Women
    WedAug 29Podium Training Men & Women
    ThuAug 30Podium Training Men & Women
    FriAug 31Podium Training Men & Women
    SatSep 1 10:00 - Subdivision 1
    11:45 - Subdivision 2
    14:00 - Subdivision 3
    15:45 - Subdivision 4
    Qualification Women, 1. part
    19:00Official Opening
    SunSep 2 10:00 - Subdivision 5
    11:45 - Subdivision 6
    14:00 - Subdivision 7
    15:45 - Subdivision 8
    18:00 - Subdivision 9
    19:45 - Subdivision 10
    Qualification Women, 2. part
    MonSep 3 10:00 - Subdivision 1
    13:00 - Subdivision 2
    16:00 - Subdivision 3
    19:00 - Subdivision 4
    Qualification Men, 1. part
    TueSep 4 10:00 - Subdivision 5
    13:00 - Subdivision 6
    16:00 - Subdivision 7
    19:00 - Subdivision 8
    Qualification Men, 2. part
    WedSep 514:00Team Finale Women
    ThuSep 614:00Team Finale Men
    FriSep 7 14:00Men´s All-Around Final (in the afternoons)
    19:00Women´s All-Around Final (evenings)
    SatSep 814:00Apparatus Finals Women (Vault & Uneven Bars)
    Apparatus Finals Men (Floor, Pommel Horse, Rings)
    SunSep 914:00Apparatus Finals Women (Beam & Floor)
    Apparatus Finals Men (Vault, Parallel Bars, Horizontal Bar)

    Dennik | Fotoalbum | Program | Vylosovanie muzi | Vylosovanie zeny | Vysledky Muzi | Vysledky Zeny  

      Vylosovanie zmiesanych druzstiev muzov

    Mixed groups 1 - 4
    MG 1MG 2MG 3MG 4
    1COL1ISR1CRO1NZL
    2COL2ISR2CRO2NZL
    3COL3ISR3CRO3NZL
    4MEX4MAR4DEN4RSA
    5MEX5MAR5DEN5RSA
    6MEX6ESA6DEN6RSA

    Mixed groups 5 - 8
    MG 5MG 6MG 7MG 8
    1ARG1EGY1PER1FIN
    2ARG2EGY2PER2FIN
    3ARG3EGY3PER3FIN
    4JOR4TPE4SLO4IRI
    5JOR5TPE5SLO5IRI
    6JOR6TPE6SLO6IRI

    Mixed groups 9 - 12
    MG 9MG 10MG 11MG 12
    1PRK1CZE1NAM1CHI
    2PRK2CZE2NAM2CHI
    3PRK3CZE3QAT3CHI
    4KUW4YEM4QAT4ECU
    5KUW5YEM5PHI5ECU
    6KUW6YEM6BAH6SVK

    Mixed groups 13 - 16
    MG 13MG 14MG 15MG 16
    1BEL1AUT1CYP1HUN
    2BEL2AUT2CYP2HUN
    3BEL3AUT3CYP3HUN
    4ALB4IRL4ARM4UZB
    5ALB5IRL5ARM5UZB
    6ALB6IRL6LUX6UZB

    Mixed groups 17 - 20
    MG 17MG 18MG 19MG 20
    1SWE1NOR1HKG1 POL
    2SWE2NOR2HKG2POL
    3THA3NOR3AZE3POL
    4THA4SRI4TUN4BAR
    5SRB5SRI5GEO5TUR
    6SRB6SRI6SYR
    Mixed groups 13 - 16
    MG 21MG 22MG 23MG 24
    1VIE1LTU1ISL
    2VIE2LTU2ISL
    3GUA3LTU3ISL
    4GUA4MAS4ALG
    5VEN5MAS5ALG
    6VEN6MAS6ALG

      Vylosovanie kvalifikacie muzov

    Subd. 1Subd. 2Subd. 3Subd. 4Subd. 5
    FXPURMX 11FRABLRAUS
    PHMX 22MX 8BRAMX 14CAN
    SRJPNKAZMX 1MX 2MX 17
    VTRUSGBRMX 5CHNMX 23
    PBMX 16SUIMX 13BULMX 19
    HBMX 21MX 18LATMX 12POR
    Subd. 6Subd. 7Subd. 8Subd. 9Subd. 10
    FXNEDITAMX 4
    PHMX 9UKRKOR
    SRROUMX 7ESP
    VTUSAGER
    PBMX 6MX 3MX 20
    HBMX 15GREMX 10

    Dennik | Fotoalbum | Program | Vylosovanie muzi | Vylosovanie zeny | Vysledky Muzi | Vysledky Zeny  

      Vylosovanie zmiesanych druzstiev zien

    Mixed groups 1 - 5
    MX 1MX 2MX 3MX 4MX 5
    1COL1NOR1FIN1ISR1QAT
    2COL2NOR2FIN2ISR2QAT
    3COL3NOR3FIN3ISR3TPE
    4ALB4EGY4SWE4UZB4TPE
    5ALB5EGY5SWE5UZB5PUR
    66HKG6CRO6UZB6PUR

    Mixed groups 6 - 10
    MX 6MX 7MX 8MX 9MX 10
    1NZL1VEN1ARG1SLO1ISL
    2NZL2VEN2ARG2SLO2ISL
    3LUX3VEN3ARG3SLO3ISL
    4LUX4SRI4NAM4KGZ4BEL
    5TUR5SRI5NAM5THA5BEL
    66SRI6EST66BEL

    Mixed groups 11 - 13
    MX 11MX 12MX 13
    1KAZ1LTU1SVK
    2KAZ2LTU2SVK
    3KAZ3LTU3SVK
    4SIN4HUN4AUT
    5SIN5HUN5AUT
    6SIN6HUN6AUT
    Mixed groups 14 - 16
    MX 14MX 15MX 16
    1RSA1VIE1POR
    2RSA2VIE2POR
    3RSA3MGL3POR
    4CHI44DEN
    5CHI55DEN
    6CHI66CYP

      Vylosovanie kvalifikacie zien

    Subd. 1Subd. 2Subd. 3Subd. 4
    VTMX 4KORMX 15MX 16
    UBCHNITAGERMEX
    BBPOLMX 10MX 2MX 13
    FXMX 12MX 8UKRROU
    Subd. 5Subd. 6Subd. 7
    VTMX 7MX 6MX 5
    UBAUSBULCZE
    BBMX 11ESPSUI
    FXGREMX 3RUS
    Subd. 8Subd. 9Subd. 10
    VTBRAJPNFRA
    UBPRKMX 14CAN
    BBMX 1USAGBR
    FXBLRNEDMX 9

    Dennik | Fotoalbum | Program | Vylosovanie muzi | Vylosovanie zeny | Vysledky Muzi | Vysledky Zeny  

    Pravidla kvalifikacie na Olympijske hry
    Aky je postup kvalifikacie na Olympijske hry 2008 v Pekingu?

    FIG na svojom 6. kongrese v maji 2006 v Kuala Lumpur prijal tieto kriteria kvalifikacie z MS v Stuttgarte na OH 2008 v Pekingu:
  • 98 muzov a rovnaky pocet zien bude startovat na OH.
  • Zakladom kvalifikacia su vysledky sutaze cislo I na MS v roku predchadzjucon roku konania OH.


  •   1. - 72. miesto pre OHPrvych 12 druzstiev v sutazi cislo I na MS (12 x 6)
    73. - 78. miesto pre OHPo 2 gymnastoch/kach z 3 federacii, ktore obsadia 13. - 15. miesto na MS
    79. - 81. miesto pre OHPo 1 gymnastovi/ke z 3 federacii, ktore obsadia 16. - 18. miesto na MS
    82. - 88. miesto pre OHPo 1 gymnastovi z federacii (inych ako vyssie menovanych 18) ktorych gymnasta/ka obsadil/a najvyssie umiestnenie v sutazi cislo I na MS
    89. - 94. miesto pre OHVitazi finale na jednotlivych naradiach v sutazi cislo III na MS za prepokladu, ze sa uz predtym nekvalifikovali na zaklade vyssie uvedenych kriterii pre miesta 1 - 88 (90 u zien). Vsetky miesta, ktore zostanu tymto sposobom neobsadene sa pouziju na zvysenie kvoty jednotlivcov z federacii, ktore este namaju kvalifikovaneho ziadneho gymnastu/ku
    95. - 97. miesto pre OHFIG divoke karty - Vykonny vybor FIG nominuje na zaklade konzultacii s Technickymi komisiami muzov a zien
    98. miesto pre OHDivoka karta MOV

    Dennik | Fotoalbum | Program | Vylosovanie muzi | Vylosovanie zeny | Vysledky Muzi | Vysledky Zeny  

    Fotografie zo Stuttgartu
    Ivanka Kovacova na MS v sportovej gymnastike Stuttgart 2007

    Fotokolaz pani Katariny Kovacovej: Ivanka v Stuttgarte


    Samuela Piasecky MS sportova gymnastika 2007

    Nas spolupracovnik Kamil Skwarczynski z Polska, webmaster stranky http://www.gymo.com/ nam zaslal jedinecne fotografie Samuela Piaseckeho z Majstrovstiev sveta 2007 v Stuttgarte

    Dalsie fotografie »»

    Dennik | Fotoalbum | Program | Vylosovanie muzi | Vylosovanie zeny | Vysledky Muzi | Vysledky Zeny  

    Home       Webmaster       To top