Gymnasticke knihy
gymsupply.com Click here to visit Tiffin Athletic Mats to purchase items
Buy gymnastics videos
Gymnasticke
DVD a VHS

www.gymnastics.sk
Monika MAJTANOVÁ vyhrala Miss Aerobik Slovenskej republiky 2006


Slovensko už pozná svoju Miss Aerobik 2006:

Finále, korunka a šerpa pre žilinskú študentku Moniku Majtanovú
12. 11. 2006 – Bratislava

  „Odporúčam každému aerobik, je to taká podoba športu, ktorá ponúka radosť“, hovorila v noci na nedeľu novo zvolená Miss Aerobik Slovenskej republiky 2006, 20ročná študentka športového gymnázia zo Žiliny Monika MAJTANOVÁ. Na finálovom mítinku, po sérii celoslovenských kvalifikačných podujatí a kola semifinálového, v Bratislave z deviatich dievčat vo finále (desiatu zaskočilo ochorenie) se stali za Monikou Prvou Vicemiss Aerobik SR Lucia ŠVAJLENKOVÁ (23, študentka Pedagogickej fakulty z Banskej Bystrice) a druhou Vicemiss Aerobik SR 2006 Jana KOCHANOVÁ (27, učitelka z Bratislavy).

  V novej podobe, která oslovuje už na jar k účasti každú záujemkyňu a v prvom kvalifikačnom kole volá k zacvičeniu aj chlapcov a mužov, se o slovenskú Miss Aerobik súťažilo vlani a v tomto roku. Nielen finalistky, bojujúce na pódiu před nadšeným bratislavským publikom v Theatre Wüstenrot, ale aj rastúci záujem partnerov a sponzorov tejto podoby športu vyvoláva optimizmus k ročníku budúcemu. „Prekvapili ste ma: finalistky bezprostrednosťou a aj evidentne športovým, priateĺským vzťahom medzi sebou – to nebýva všade,“ priznala prítomná riaditeľka obdobnej, už 11ročnej českej súťaže dr. Jana Hajsová – Čejková.

  Bratislavské finále natáčali kamery dvoch TV staníc, české finále premeňuje TV NOVA v show, ktorá se pyšní jedným z najvyšších diváckých ohlasov… „Kedže to pomáha propagácii zdravého športovania, prečo nie?! Miss Aerobik, hádam, při takejto jasnej organizácii strhne aj na Slovensku už na budúce davy,“ prorokuje ing. Jozef Leško, člen asociácie slovenského aerobiku.

  „Aerobik má čosi do seba aj pre chlapov, a nielen divácky. Kedže som hral v rakúskej lige, mali sme ho denne chvílu aj na programu nášho futbalového tréninku,“ priznal prekvapivo jeden z porotcov finálovej súťaže, slovenský reprezentant Vladimír Kinder. „Odreagovali sme sa při ňom fantasticky…“ V Česku je aerobik v programu tréninku už aj medzi prvoligovými hokejistami. Hovorí se, že vraj aj preto, že inštruktorku každý z chalanov rešpektuje a trénuje na maximálku…

  Vo finále dievčatá (a aj vydatá mladá paní) cvičily nielen podla prezentéra Laca Vasku, ale aj vlastnú zostavu, šlapali na indoorcyclingovom spinningovom trenažéri, moderátor Tony Moisés ich skúšal v umenie interview a všetko vrcholilo skôr aerobikovým tancom, ako len obyčajnou promenádou v plavkách. Atraktívne športové oblečenie se tak rýchlo striedalo so spoločenským – športovkyne sa ukázali byť veľmi osobitými manekínami. Všetki – vysoké, nižšie, urástené… Našli byste v nich aj bývalú slovenskú plavecké rekordmanku, krasokorčuliarku, modernú gymnastku…

  „Spája nás aerobik, čiže radosť pre každý deň,“ priznala inštruktorka z bratislavského fitcentra pedagožka Jana KOCHÁŇOVÁ. Ta vyhrala v hlasovaniu priaznivcov aerobiku, patrí jej titul aerobikovovej slovenskej Miss Media 2006.

  Absolútna víťazka, slovenská Miss Aerobik 2006 Monika MAJTANOVÁ sa narodila 7.10.1986, žije v Žiline, študuje športové gymnázium. Aerobik trénuje 3 roky. Merí 166 cm, jej váha 44 kg ju od mala medzi športovkyňami preslávila priezviskom „Motyčka“. Teraz má vlasy blond, miery 84 - 58 – 83. Poznáte ju aj vo fitku snadno – temperamentná, živá, športových fanúšikov bude mať vela. Že nepribiera? „To je vrodené. Aj jaa sa teším teraz na sladkosti,“ priznala s úsmevom.

  Vo slovenskom finále štartovali okrem vyše menovaných Jana GONDEKOVÁ (18ročná, Holíč), Monika LOVACKÁ (22, Sečovce), Mária MERTLOVÁ (22, Bratislava), Stanislava BEŇOVÁ (20, Trnava), Lýdia BALUCHOVÁ (19, Prešov), Miroslava MATÚŠOVÁ (30, Trenčín). Pre nemoc zostala v hladisku Lucia POLÍVKOVÁ (25, Bratislava).

  O budúcoročné slovenské finále už prejavilo záujem viacero regiónov, okrem iných aj bydlisko teraz víťaznej Moniky Majtánovej Žilina. Predpokladaný štart nového ročníku kvalifikačných postupových cvičení po Slovensku – koniec zimy. „Těší ma, že sa páčilo a aj zavädzuje záujem. O termínoch a akciach budeme včas informovať,“ hovorí popularizátorka aerobiku a riadite ľka súťaženi o Miss Aerobik SR Petra Hlivová z agentúry LaROS.Informácia: viac info + foto k dispozícii na – e-mail: info@missaerobik.com, alebo na progym@zoznam.sk

Oficiálne stránky súťaže: www.missaerobik.com

Spat na hlavnu stranku    Na zaciatok stranky    webmaster